Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Ако е с пилотна дъга, може да стартира без да я доближаваш до материала за рязане. При високочестотното , дъгата се запалва при разстояние 3-4мм от материала. На времето ти писах ,че за СНС са подходящи пилотните горелки.

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      За съжаление продавача е доста далеч от мен за да я пробвам.Няма ли на табелката означение какъв вид е?

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Първоначално публикуван от filomatis Преглед на мнение
        За съжаление продавача е доста далеч от мен за да я пробвам.Няма ли на табелката означение какъв вид е?
        До сега да я беше пробвал.

        Снимай поне ръкохватката и закачването на кабела към машината. Белким ги разпознаем.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          На 300 км от мене е продавача.Ей за това нещо става въпрос: .........
          .Надявам се няма да се приеме за реклама.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-09-13, 12:48. Причина: prodavalnik

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            С високочестотно палене е, без пилотна дъга (едното не изключва другото). Обикновена китайска машина.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Ей тия юнаци тукаhttp://www.machsupport.com/forum/ind...?topic=20076.0 май са успели да се справят с проблема,ама лошото е че не ми е много добър англйския.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Първоначално публикуван от filomatis Преглед на мнение
                ...да се справят с проблема...
                С кой проблем?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  смущенията

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Смущенията на кое? На компютъра или на USB-то, с което си говори с масата?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Значи,за пробите на CNC масата ми ползвах машина с пилотна дъга на Thermal Dynamics(която не беше моя и я ползвах веменно) и имах някой проблеми-няколко пъти"забиване" на компютъра и по-често "замръзване"на мишката(писал съм за това в темата)Намерих решение на проблема,но от това,което чета в мрежата разбирам,че китайските машини с контактно палене създават многократно по-силни смушения,съответно проблеми.От цитирания пост разбирам,че са занулили дюзата на горелката и така тя работи един вид като в режим на пилотна дъга.Не е ли проблем за машината да работи в този режим,особенно при по големи токове?

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Това с мишката е масов проблем.

                        Компютъра е желателно да е далеч, да е десктоп (заради металната кутия), да е добре заземен, и задължително да е галванично разделен от машината, като по-добрия вариант за връзка с нея нещо като CAN или от сорта.

                        Естествено, можеш да търсиш вариант някой да ти направи пилотна дъга на тая машина. Данчо от Дел мисля може да свърши тая работа. Но това с компютъра си остава в сила. Ако си разнасял лаптоп наляво-надясно - те са общо взето възможно най-уязвими за смущения. Едно че не са заземени, и второ че имат много малко метал в себе си. Мишката може да се пусне през COM порт, ако продължи да прави въртели.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Това , че Данчо може да се справи с проблема "пилотна дъга" е сигурно. При мене я направи. Но по - голямият проблем е горелката. - там цените са доста по - солени. На времето моят "Трафимет s75" го поръчах за 140-150лв. Сега гледам сените са по 2.

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140330_145229.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5576032

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140330_145235.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5576033

                            В неделя реших да вдигна сигурноста на гаражната врата и се наложи да изрежа това за да влезе патрона в планката, ламарината е 12 мм. с ръчната плазма ,можеше и по красиво,това е заготовката ,която след обработка ,пилене и полиране заспа като от магазина !

                            Плазмата от груповата поръчка и спря да показва дисплея за амперите,всъщност показва 000 до 007 когато е на макс 50 ампера мисля беше !
                            Последно редактирано от Roninn; 02-04-14, 18:49.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Имам такива дисплеи, снимай ми го свален и ми прати снимките на лично.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Колеги имам проблем с функцията плазма на китайска комбинирана машина, проблема е че още от първото включване на тази функция не може да запали безконтактно, при натискане на бутона прескача искра но не пали, при допир пали и работи нормално.При ВИГ функцията си пали безконтактно. Каква може да е причината според вас?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X