Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Ще променям микростъпките нагоре, но наистина като ги увелича много, пада въртящия момент, сега (на снимката) е 8 микростъпки - по Х и 16 по Y и A.Моторите са стъпкови и са директдрайв,съответно 6Nm за X и по 30Nm за Y и A.На тези стъпки, с лекота постигат 20 м/мин., но да видим дали ще падне скоростта като увелича стъпките.
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
      На тези стъпки, с лекота постигат 20 м/мин.,
      Проблема не ти е в скоростта, а във вибрации и луфтове.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        За съжаление Спарки, скоростта е фактор и тя не може да бъде по ниска от 18м/мин.Просто това е подаването при 105А и дебелина 1мм, при Hypertherm 105S.Има подобрение при вдигане на броя стъпки, но утре трябва да вдигна и тока на драйвърите че днес нямах време.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
          За съжаление Спарки, скоростта е фактор и тя не може да бъде по ниска от 18м/мин.Просто това е подаването при 105А и дебелина 1мм, при Hypertherm 105S.Има подобрение при вдигане на броя стъпки, но утре трябва да вдигна и тока на драйвърите че днес нямах време.
          Не казвам че не е фактор. Казвам че не скоростта ти е проблема, според мен. В тая система има маси, масите имат инерция, като имаш хлабавости, това води до вибрации. А дори и да нямаш хлабавости, всяка система има резонанси, от които трябва да се бяга или да се слиминират по някакъв начин. Колкото по-ниска масата, толкова по-лесно е ускорението и спирането, но толкова с по-висока честота са вибрациите, съответно трябва да търсиш начин да "вържеш" системата достатъчно здраво с подаванията, за да елиминираш вибрациите. Тоест и самите подавания се "съгласуват" със системата - това имах предвид по-горе като споменах че дори индустриалните машини минават през етап на оптимизация на режимите, което в общия случай е процедура, при която постоянно се тества и коригират параметрите на контролерите, докато цялата механика заработи максимално добре за дадената конструкция. При някои машини това дори не се прави в завода, а след монтиране на мястото, където ще работят.

          Та не разбрах, подаването по дължина с рейка само от едната страна ли е, или и от двете? Според чисто субективното ми мнение при дадената конструкция на машината това е измежду възможните източници на част от въпросните вибрации.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            От двете страни, дясната ос е А и е подчинена на лявата Y и всяка е с мотор 30Nm.
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Това не е ли малко прекалено, като мощност аз си взех един 13N.m. и сега се чудя къде да го слагам, той няма превъртане .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Това, с въртящият момент, на китайските стъпкови двигатели е интересна тема. Накратко:
                От една страна, имам сериозни подозрения, че е нещо като "китайските ватове".
                От друга, един от недостатъците на стъпковите двигатели, дори и да не са китайски, е загубата на въртящ момент с повишаване на оборотите. Последното много зависи и от вида на управлението. Има значение и колко фази е двигателя. Тия с пет фази бачкат много мазно, но са само за финансово обезпечени ентусиасти. Масовите са с две.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Не на последно място - по-голем въртящ момент значи по-голямо ускорение, което понякога също е от значение.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Ами портала е около 100кг. и затова ги взех тези да имат аванс и да не изпускат стъпки,а са и директдрайв нямат предавка,която би загладила движението.Това започна като хоби проект,с учебна цел, с възможно най евтините материали,пък то сега да видим дали ще се наложи да преправям нещо, за да получа резултат от който да не ме е срам.
                    Последно редактирано от stivemaster; 19-05-15, 12:59.
                    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      От къде пазаруваш мотори ? В ексорор най-големия е 13нм и е 190 кинта, да не би да ползваш мотори 3,0нм ?
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        От тук са тези за Y и A, а за X и Z са от Езорор съответно 6Nm и 3.1Nm.Не съм се объркал вервай ми, тежат по 12.5кг бройката !
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Не знам що ми се получиха два поста и не мога да го изтрия този.
                          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Ясно !
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Това не е ли малко прекалено, като мощност аз си взех един 13N.m. и сега се чудя къде да го слагам, той няма превъртане .
                              От снощи си играя с един 11Nm (85BYGH450C-012, http://www.wantmotor.com/ProductsView.asp?id=162&pid=80). За напречното подаване на струга, ако сложа СВД, може и да е достатъчен. Евентуално за надлъжното на фрезата също, пак ако сложа СВД и ремъчна предавка 2:1 - 3:1. Не е нещо кой-знае какво. Превърта се с гаечен ключ, а ако искаш повече обороти съвсем се сговнясва.

                              Поне по субективна преценка (скоро ще го мерна с динамометричен ключ) горе-долу си отговаря на твърденията, тоест задържащия момент не е съвсем китайски.

                              По-нататък ще поръчам един NEMA42 за проба - по документи го дават троен, пък да видим.

                              Пак ме хвана щръклицата. Снощи бръмчах до 2 часа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                От снощи си играя с един 11Nm (85BYGH450C-012, http://www.wantmotor.com/ProductsView.asp?id=162&pid=80). За напречното подаване на струга, ако сложа СВД, може и да е достатъчен. Евентуално за надлъжното на фрезата също, пак ако сложа СВД и ремъчна предавка 2:1 - 3:1. Не е нещо кой-знае какво. Превърта се с гаечен ключ, а ако искаш повече обороти съвсем се сговнясва.

                                Поне по субективна преценка (скоро ще го мерна с динамометричен ключ) горе-долу си отговаря на твърденията, тоест задържащия момент не е съвсем китайски.

                                По-нататък ще поръчам един NEMA42 за проба - по документи го дават троен, пък да видим.

                                Пак ме хвана щръклицата. Снощи бръмчах до 2 часа.
                                Радвам ти се как се пускаш по наклонената плоскост, казано съвсем добронамерено...

                                И аз използвам същият двигател. При мен има следният проблем - заради голямата му индуктивност, при захранващо напрежение 55V, драйверът не успява да достигне максималният ток (3А), респективно и максималният въртящ момент. Виж дали и при теб не се получава нещо подобно.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X