Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Ще проверя, като имам време. И токова сонда имам - то ще си покаже.

    Ти кажи от къде пазаруваш ремъчни шайби, ако пазаруваш, и някаква примерни цени. Щото ако много знаят да муфтят току виж съм си ги направил на същата фреза, на която ще ги слагам
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Шайби и ремъци купувах преди около година и половина, две, от англичанско. Ще ти метна линк на ЛС. Опитвам се да се сетя защо точно от там, ама нещо ми се губят детайлите. Вероятно е било заради складови наличности и бърза оставка.

      Да ти спестя някакво лутане в изобилието от видове - купи си колела и ремъци с профил на зъбите HTD. Според литературата, ги водят с нулев беклеш, докато при другите има хлабина между зъбите на ремъка и колелото.
      Търговците имат навик да обясняват как и другите профили замествали HTD, ама тия си ги пускай покрай ушите. Имат навик и да доставят друг профил ремъци, вместо HTD, с горното оправдание, ама не им се връзвай...
      Ако усилията са по-сериозни, използвай валове със засек или с шпонка. Стопорните болтове не винаги са достатъчни.
      Алуминиевите колела са по-податливи на горното, заради различното топлинно разширение на стоманата и сплавите на алуминия. Проблемът не е за пренебрегване, тъй като двигателите загряват при работа и нагряват и колелото куплирано на оста им.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Единственото, за което се колебая е дали HTD M5-25 или HTD M8-30. И май поне за 34-ката клоня към М5.

        Мотора си е със засек, 42-ката е с шпонка. Как ще си правя краищата на СВД-тата си е лично мой избор, демек както ми е кеф, или по-точно в зависимост от това какви колела мога да поръчам, защото шпонков канал мога да правя само на ос, но не и вътрешен на колелото.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Мерих, чешах се там, дето не ме сърби и стигнАх до извода че тоя драйвер, дето ползвам (DQ860MA) е много зле.

          Мотора е използваем до към 160Hz на фаза (или около 3.2 оборота в секунда, ако смятам добре), а започва да губи въртящ момент откъм 80Hz, или около 1.6 оборота в секунда.

          Но има някакви преходни режими със зверски орцилации, явно драйветра не се справя много добре с компенсациите на обратната връзка, ако изобщо има такива.

          Това при 60 волта захранване и 3.5А пиков ток от джъмперите.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Май сме пазарували от едно и също място.

            Това което закупих навремето от ибей беше комплект - един от споменатите от теб двигател и драйвер, два по-малки двигателя и по-маломощни драйвера, две захранвания и някаква убита платка за управление през LPT от която не става нищо. Навързах ги за проба, да си поиграя, но междувременно се сдобих с моушън контролер който имаше негови си драйвери за стъпкови двигатели. Като видях разликата в начина на работата на двата типа драйвери, прибрах китайчовците в шкафа, да има за аварийни ситуации.
            Иначе, на "хартия" китайците са много впечатляващи. Малко не им достига да отбележат по милион стъпки за оборот, ама има нямам вяра. Освен това, са прекалено музикални за моят вкус, докато при другите няма такива звукови ефекти.

            Апропо, ако си купувал и захранване, дай линк, да погледна какво е, че ако е като тия които аз купих, те чака тунинг. Ако пропуснеш тунинга, е много вероятно да те чака ремонт плюс тунинг...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              От тук е. От OLX. Захранването пак е с етикет "WANTAI", модел S-350-60.

              Те такова:
              http://www.ebay.com/itm/Hot-Sell-CNC...-/281284314704

              Кажи от къде да си взема читав драйвер, ако имаш някакви наблюдения. Определено не искам да тръгвам да си правя, че ще е дълго и напоително. То точно музикалността му е проблема на това - компенсацията му никаква я няма. Не съм го разглеждал в подробности. Видях само че има някакво MCU без надпис и 2 H моста. Едно време се бях заиграл, даже го симулирах. Изцяло аналогово + логически елементи, ама сега определено не ми се занимава, макар че е чудесен кандидат проект за изкарване на кинти, ако го пусна в eBay.


              ...ама захранването не ми е дерт. Вече съм си набелязал едно киловатово трифазно, дето ще захранва всичко. Това го усетих че нещо не е баш.... мирише малко странно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                За съжаление, няма да мога да съм полезен по отношение на драйверите. След като си реших проблема, не съм търсил други драйвери. А и съм се прицелил в друг тип хардуер, и съм оставил това на доизживяване. Виж, мога да каже друг модел който да не си купуваш, но трябва да съм на бачкане, за да ги погледна.
                Захранването много прилича на тия които имам. Проблемът не е сериозен, лесно лечим е и се състои в замяна на електролитните кондензатори след мрежовия изправител. Не знам какви са при теб, но при мен бяха някакви безобразни ментета. Единият се пресели във вечните капацитивни полета след месец работа. А като отиде там, да не ти обяснявам, знаеш какво следва...

                Повтарям се, но пак ще спомена - поиграй си със стъпковите джаджи, виж какво и как, и се ориентирай към сервата. Нямат база за сравнение. За съжаление, и ценово.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Ако ще правя същото със серва, по-добре да си взема цяла машина със серва. Може и по-евтино да ми излезе.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Хората си го били направили:
                    http://www.ti.com/lit/ds/symlink/drv8711.pdf

                    Ако не намеря друго, ще взема да стъкмя една платка.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ще проверя, като имам време. И токова сонда имам - то ще си покаже.

                      Ти кажи от къде пазаруваш ремъчни шайби, ако пазаруваш, и някаква примерни цени. Щото ако много знаят да муфтят току виж съм си ги направил на същата фреза, на която ще ги слагам
                      Ремъчни шайби има каквито си помислиш в каталога на Мадлер там от където си купи гъвкавите пластмаски за охлаждането .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        То има на още няколко места. Ама информация за цени и наличности - никъде. Нищо чудно докато проверят кое-що, поръчаните отвън да дойдат, при това с централен отвор какъвто ми е кеф.

                        Тия поне са ми наблизо - ще ги проверя някой ден. Ще проуча и колко ще ми струва да си поръчам инструмент за фрезоване на такива шайби.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Шайби за ремък тип ангренажен ли ти трябват ?
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Шайби за ремък тип ангренажен ли ти трябват ?
                            Да. 5мм стъпка, профил HTD.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Аз си пазарувам шайби от Кумакис или Бактрейд, според мен не си заслужава да се правят .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Хората си го били направили:
                                http://www.ti.com/lit/ds/symlink/drv8711.pdf

                                Ако не намеря друго, ще взема да стъкмя една платка.
                                Подобни чипове има доста. Драйверите за които споменах по-нагоре, че не съм доволен, са с някакъв подобен. Единият се спомина при повишаване на честотата на сигнал "STEP". Чина оригиналдъ, какво да ги правиш...

                                Относно сервата... Това че имаш подобна нагласа за цените им, е добре. Така по-лесно ще преглътнеш разликата между тях и стъпковите когато дойде момента...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X