Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Не че някой ме пита,ама аз да се похваля,ей до тук съм стигнал .
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      добре изглежда!

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Здравейте имам нужда от акъл - дайте един пример за скрипт в Mach3 който успява с натискането на бутона "ref all home" ,да нулира и трите оси.Скрипта трябва да е във файл М990.m1s в макросите на програмата.Не успявам да го постигна и това е, дали в скрипта на бутона греша или в този не знам, но го правя като в съвета тук.
        Последно редактирано от stivemaster; 02-03-15, 08:59.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Ей аз се натутках най накрая и взех че пуснах плазмата. И вече режаааааааа .
          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            E пусни някоя снимка да видим ръба де. Пък и някоя по-засукана форма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
              Ей аз се натутках най накрая и взех че пуснах плазмата. И вече режаааааааа .....
              Поздравления за труда и упоритостта, колега ! ... и респект за уменията ти !

              Имам един въпрос : по какъв начин си решил следенето на дъгата по ос Z , че ми е любопитно ?


              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              E пусни някоя снимка да видим ръба де. Пък и някоя по-засукана форма.
              Засуканите форми са грижа на този , който създава моделите . "Ръбът" е въпрос на изглаждане на самата технология ( скорост на движение на горелката и сила на тока) .

              По-важното е че колегата е докарал нещата до край с машината .
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 12-05-15, 17:26.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Ами Спарки засега резултата не е това скоето ще се гордея ,Владо е запознат с някои от факторите и затова не съм качил снимки на изрязан детайл. После критерия на хората се е променил много напоследък и аз го отчитам в момента - защото освен реглажите на скорости, мощността и дюзата има и други подробности за които не че не знаете (точно вие двамата)просто не се сещате.
                Като за начало искам да уточня че имам възможността да работя служебно в хай дефинишън плазмена машина (шестцифрена сума в евро) и имам точна представа от резултата на рязане и трябва веднага да призная че съм далече от такъв резултат.За мен е по важно засега че във варна има лазер с подобно качество !!! Аз ползвам за източник Максимал 100 на около 10 години, който знае за какво говоря знае че това не е най доброто в случая.После да ползваш огромен и стар компресор и да се защитаваш след него само с кондензоотделител също не е добра идея.И накрая конструктивни недостатъци на прототипа - зъбни рейки и пиньони Александрис - никак не съм доволен .Зъбите на пиньоните когато влизат в рейките потъват повече на зъб отколкото когато е междузъбие - 0.25мм.Моторите се опъват от спираловидни пружини за компенсация на луфта но в този случай "вибрират и "чукат" по рейките.Това че не са припаснати зъбите създава и вибрация от тласъци на всеки зъб от загуба на въртящ момент от триенето и т.н.Но работя по въпроса и мисля да я докарам до прилично качество и тогава ще кача снимки.
                Владо, за усещане на контакта между горелката и материала без натиск използвам т.н. омичен контакт.Засега е свръхчувствителен, но ще го оправя.Z оста ми може да се управлява и от машинния контролер и от специалния за нея контролер Ардуино.Ардуиното ще мери и отчита старт на дъгата, напрежението на плазмената дъга и изцяло ще управлява Z оста. Веднага след като ми хареса работата на Ардуиното ще почна В оста която ще върти тръби и профили до ф200 в зоната между масата и надлъжната направляваща греда.Засега се държи странно и не знам въпрос на настройки ли е само или на надеждност.Данните за стойност на напрежението при различни мощности и дебелини на материала за Максимал с които се сдобих не са коректни и сега ги опеделям на око.
                Накрая имам и досаден прблем който не съобразих и сега ще иска контактор от 150 лв.За по добра маса удължих масата на самия източник и я щипвам на детайла. За съжаление обаче принципа на работа на този източник е контактен и в началото електрода е опрял в дюзата.Така ми затваря веригата Probe - между горелката и масата и не мога да усетя първоначалния допир.Така се налага да вдигам масата за да опре да отчете допира и докато вдига я слагам,а това не може да остане така.Трябва ми или контактор за да прекарам масата през него или трябва да измисля друг начин да отчитам допира.
                Последно редактирано от stivemaster; 13-05-15, 19:56.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Stivemaster , до тук виждам принципно два странни момента


                  1. Не ми е ясно защо си подбрал именно този токоизточник , за да си усложняваш живота ?! На цената на трансформаторната плазма се продават ДВА чисто нови и с гаранция 100 амперови китайски инвертора . Вероятно си го намерил на тънка цена , щото друго предимство не виждам . На всичко отгоре , до колкото ми е известно 100 амперовите плазми на Красимир , предназначени за интегриране в CAD система са с безконтактно палене . Определено ( като гледам видео клипа) шлангът не е негов ( от Максимал имам предвид) .

                  2. Интересно и по каква причина вкарваш рязането на тръби - ако разбира се имаш предвид прав срез , а не изрязване на определен профил по тръбата . Всъщност , ако е второто , то управлението , а и изобщо конструкцията ще трябва да е съвсем различна . А ако е първото : просто има по-лесни и по-подходящи методи за това . Например : с лентоотрезна машина .

                  PS. За управлението по ос Z разбрах . Имах предвид точно проблемът при неравномерна повърхност , респ. промяната на напрежението на дъгата . Ти си го решил по класическият начин.
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-05-15, 12:03.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Ами Владо аз не съм избирал източника, просто се съгласих да направя машина на един приятел, който има такъв.Пласмите на Краси могат да бъдат изпълнени и на вдата принципа на работа на горелката.При мен горелката е Трафимет S105 и оригиналната на Максимал е такава само че ръчна.Рязането на тръби ще е 2.5D тоест крайцване, което няма как да го правиш освен с плазма или фреза.
                    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Защо рязането с лентоотрезна машина да е по-добър вариант ? Ако имаш да режеш много бройки голяма тръба с тънка стена на малки филийки ?
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        "....2. Интересно и по каква причина вкарваш рязането на тръби - ако разбира се имаш предвид прав срез , а не изрязване на определен профил по тръбата . Всъщност , ако е второто , то управлението , а и изобщо конструкцията ще трябва да е съвсем различна . А ако е първото : просто има по-лесни и по-подходящи методи за това . Например : с лентоотрезна машина..."

                        Обикновено , освен за право рязане на тръби, СНС с плазма се ползва при направата на тръбни конструкции , като се прави специална приставка към оста "Y", като портала с задвижките по другите координати се запазва . Пространственно се моделира среза по трите координати "Х "и "Z" линейно , а "Y" - ротационно. В системата " Направи си сам" , приставката представлява две опори успоредни на оста "X" ,върху които лежи тръбата, един зъбен ремък обхващащ тръбата и стъпковия мотор по "Y".

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          А пробвал ли си го ? Ако двете опори леко се разминават тръбата тръгва да се движи по оста, като винт, аз се отказах от този вариант . А и не всички тръби са кръгли .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            А пробвал ли си го ? Ако двете опори леко се разминават тръбата тръгва да се движи по оста, като винт, аз се отказах от този вариант . А и не всички тръби са кръгли .
                            Трябва да са колкото е възможно да са съосни. Освен това , при малки диаметри и малки ходове известна неточност мисля ,че е допустима. Все пак говоря за диаметър мах до стотина мм.

                            Не, не съм пробвал. Не ми стига времето , но съм гледал.Ама нали знаеш, Ако ставаше с гледане , кучето ще бъде най- големият касапин!

                            С квадратнитв тръби конструкцията е по-сложна по отношение на захващането на материала. За любителски цели , мисля че с серия дорници може да се получи някакъв резултат.
                            Последно редактирано от stilnik; 15-05-15, 06:44.

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Защо рязането с лентоотрезна машина да е по-добър вариант ? Ако имаш да режеш много бройки голяма тръба с тънка стена на малки филийки ?
                              Защото лентоотрезната машина постига по-голяма производителност и по-качествен срез .

                              Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                              ..... В системата " Направи си сам" .....
                              Аааа , ясно .

                              Само че да си конструираш и да си изработиш CAD/CAM установка за плазмено рязане с любителска цел си е чист лукс в днешно време. Завиждам на конструктора за което
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Абе целта на мероприятието е да постигна ето това но ще видим дали ще се оправя с този плъгин на Шиткама.
                                Последно редактирано от stivemaster; 15-05-15, 14:41.
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X