Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    С две думи СЪМ ПРЕЦАКАН!...Деа..дали да пробвам без щита? ...Уж най-доброто а сега виждам,че не е точно така...Ще взема да купя някой Китаец от ибей...поне консуматива ще евтин!Работата ясно че ще е същата а сигурно и по добра....

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Що да си прецакан.Мисли правилно, проблема изобщо не е в източника или горелката.Те са най добрите възможни, за тези пари !За китаец недей да говориш въобще, ще ти излезе херпес !
      Нещо което забравих да ти кажа, е да вземеш мерки за влагата във въздуха ! Една капка конденз, минавайки през дюзата прави късо и язва отвътре.Ще я усетиш, като ти препръска пламъка докато реже (звукът е между преминаване на нещо през въздушната струя и електрическо късо).После нещата може да продължат още малко ,а може и веднага да приключат.Но напрежението се променя коренно и реза става скапан.Може да имаш филтър, може дори изсушител,но шланга ти да е дълъг и пак след 10м да се образува конденз.Гадно нещо !
      От всички тези неща които ти пиша, не трябва да си вадиш такива изводи и да вземеш да си пригризеш вените, а да отстраниш всички причини за лошото рязане .Аз като съм готов с пробите на новия ни контрол на височината, ще ти пратя тестова бройка, да дадеш резултати !
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        супер! Дано е по възможностите ми и ще купя направо! Отивам утре вдруги ден за консумативи,мисля в Янсо,човека откога ми е пратил оферта и искам да пробвам тези на лицензирания Чешки пройзводител. Ще си играя пак,но този път ще намаля въздуха на PM-a. Сега се сетих,че май проблемите с тоя сряз започнаха след като вдигнах налягането мислейки си че ще тря ва яка струя да реже тези 14мм...иначе на пътя от компресора до торка имам филтър,изсушителя/340л мин./,още един фин филтър на powermax-a/заводски/.По първия има яко конденз хаха-разбираемо,но този на PM-a съм гледал под лупа...даже и идея за конденз не съм виждал...Но прав си има още 7,4м до дюзата ....

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Що, ти на колко го сложи налягането ? Според мен на 5.5 бара ще работи най добре. Влагата даречем че си я спрял но провери пак - след като си рязал ,сложи една домакинска или тоал.хартия на дюзата и пусни газ тест ,ако изплюе капка - кофтиииии
          А височинния контрол, макар и по сложен, ще струва нарочно пак същата цена като досегашния - 500лв.без ДДС
          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            На максимума на който може да се нагласи ПМ-а, мисля че показваше на дисплея 7,2 или 7,3 ли беше не помня точно но 7 и няколко десети със сигурност беше. Ще пробвам това с хартията,добра идея е! А да питам нещо друго малко по странично...Как и мога ли изобщо да разбера една плазма дали е с пилотна дъга/знам вече какво е това хахах/ без да я включвам? Смисъл нещо по конструктивна особеност на торка например? Има една стара плазма ROWAC 30L III някакво Шведско пройзводство мисля беше,изглежда много качествена стара масивна машина, и ми я дават за много малко пари, НО няма къде да я включим за да я пробвам дали има тази екстра. Човека не разбира,работи дава ми гаранция,но няма и представа за какво му говоря...Бих я взел да си играя с нея...Но без PA няма да стане нищо с CNC то предполагам...Смисъл не предполагам де...Аз видях с ROEN-а какво става когато го качих на масата ...

            Ето я как изглежда тази машинария...

            Последно редактирано от stanio.turbinata; 06-11-18, 08:39.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Еми, дърт боклук е вече, макар и германски.Трансформаторна ,най вероятно с три дросела в първичните намотки,за трите степени.Шланга е пълен боклук на Бинцел.Пали "с изплюване" като твоята и има пилотна дъга.Щом ти се играе вземай я.Може да и се развали единствено контактор.
              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Ейй всичко си виждал и знаеш! Благодаря ти! Ами много е оферта,Китайкса неможеш вземеш за тия пари и мисля,че си струва. А иначе за шланга мисля да пробвам друг да наглася?Щот най малкото консуматива за тая като го видях ми изглеждаше доста странен...Има ли машинен торк за китайските плазми? Не съм виждал по нашите магазини....

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Имаш предвид китайска - с високочестотно палене ? Имам няколко такива и втора употреба и чисто нова дори !От 50 до 120лв. но не мога да ти издам фактура за такава, щото не ми се водят спестил съм ги, по различни причини.
                  Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                    Ейй всичко си виждал и знаеш! Благодаря ти! Ами много е оферта,Китайкса неможеш вземеш за тия пари и мисля,че си струва. А иначе за шланга мисля да пробвам друг да наглася?Щот най малкото консуматива за тая като го видях ми изглеждаше доста странен...Има ли машинен торк за китайските плазми? Не съм виждал по нашите магазини....
                    Трабва да търсиш шланг със същото палене, тоест с "изплюване". Такъв с високочестотно палене няма да стане. Изплюването значи че вътре има елемент, кйто в първия момент на пускането на въздуха дава на късо за да запали дъгата, а след това се премества и вече не дава на късо.

                    И... машината е макс 30А. На 30А предела е 4-5мм и ще е грубовато.

                    ПП: И е с ПВ 25% на 30А и 35% на 20А. С това 2 минути ще работиш и 8 минути ще го чакаш да изстине. И според мен не е никаква оферта ако струва повече от теглото си в скрап.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      :/ Май ме разубеди... Добре де,ПМ-а е 45А а реже разделително и над 30мм а с пробиване и 20мм съм гледал в нета да си реже с прилично качество...Аз съм си мислил,че маркова машина 30А би трябвало нали както е на хартия да реже на 60-65% от възможностите на Хипертерма? От къде идва тази разлика тогава?

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Според мен тази плазма с горелка сравнима с дурамакса, би могла да пререже 15мм и дотам, но ПВ-то и е странно малко наистина.Казах ти не се занимавай и ако китайската горелка ти трябваше за нея - то няма да станат за нея !Спарки ти е написал защо.
                        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                          ...Според мен тази плазма с горелка сравнима с дурамакса, би могла да пререже 15мм и дотам...
                          Сори , ама що казА ?
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Извинявай ,горелката създадена за плазмите Пауърмакс ,са я кръстили Дурамакс.
                            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              От доста време ми се върти да си взема плазма за сервиза и тъй като съм пълен лаик в тази област ще помоля за насоки . Дебели железа не се предвижда да се режат , най дебелото ще е някоя плоча за лебедка , повечето ще се използва за рязане на планки , стойки , детайли от 4 - 6 мм черна ламарина . Бюджет около 1000 лв . Интересно ми е какво трябва да се гледа за да може да върши работа . Благодаря .
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Колега аз имам и една такава->



                                Около 450лв е,слагат им отдавна шланг от 60А и държи повече консуматива който го взимам на 1,50лв дюзата и електрода...Може да е китайска,но гарантирам че е желязна машина!Много "бой" е яла и продължава да яде и няма отказ! Рязал съм и 10мм с прилично качество на сряза/особено ако не ти трепери много ръката хаха/,но за над 7-8мм задължително трябва да пробиеш с бургия преди това да тръгнеш от отвор че иначе пробиването и е слабо и прецаква керамиката дет е на човката. Не знам другите какво ще кажат но за мен това е чудесна машина за работа която.ти искаш да вършиш.Приятел със сервиз също взе отдавна като видя от мен и е много доволен!...

                                Ето това изрязах аз с нея когато нямах CNC ...10мм е големия фланец другите не помня колко са...















                                Мисля че ще ти върши идеална работа...
                                Последно редактирано от stanio.turbinata; 10-11-18, 21:43.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X