Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Ще започна отговорите с няколко въпроса - от къде я купи тази плазма и за колко пари ? И защо толкова държиш на рязането с азот ?
    А иначе си успял да си купиш може би най добрата монофазна плазма.Ако искаш мога да те снабдя с горелка на на TEC.MO. Италия за около 400лв. на която консуматива е два пъти по евтин но също така качествен.Това е патентована горелка за подмяна на фабричните горелки на Хайпъртерм.
    Изсушителя служи за предпазване на консуматива от повреди причинени от капки конденз между дюзата и електрода.Такъв можеш да си купиш и втора употреба за под 1000лв.За малко по малко ако си сръчен можеш и да си го направиш от нови компоненти.Трябва само малко да се позачетеш повече в англоезичните и руските форуми.
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Ами да гледах доста принципни схеми на работа на хладилен изсушител ии не е технология от НАСА наистина,ноо главно ми изникнаха два проблема.Първо херметизирането на системата за работа под налягане и второ поддържане на постоянна точка на оросяване.Не са нерешими,но след като поразгледах насам-натам видях в "Камартон" "Дарйтек" дори с дебит на изсушен въздух 0,9 куб./мин. за 1300 лв без ДДС.И си рекох има ли смисъл да експериментирам след като съм дал толкова пари за плазмата? Не че 1500-1600лв са малко но сравнение с това което съм дал до сега Иначе това с Италианската горелка звучи интересно,но дали тя постига същото като Американската? Все още не съм кой знае каквъ разбирач в плазма средите,но знам че основен проблем на плазменото рязане е вертикалността на сряза и острите и прави ъгли особено при тънки детайли?Поправете ме ако бъркам?Аз с моята докато се уча още със сигурност без да е съвсем правилна настройката на скоростта на сряза,височината и ампеража и дори не е с "Finecut" приставката постигнах това ->

      1мм



      3мм



      Незнам какво ще кажете вие,но за мен това е доста задоволително Иначе ето ми я машинката/няма я плазмата на снимката де/




      Масата,аспирацията и някои други видни подобрения съм си ги правил аз,защото знаете в какъв вид се продава тази машина от Разград 2х1м са и работните ходове.Абсолютно безгрешна работа без грам смущения с Hypertherm-а.С китаец който бях сложил за проба нещата бяха ужасни!Щом се запалеше плазмата екрана гаснеше целия в черти,мишката и клавиатурата отказваха!Цената и вече знаеш!
      Последно редактирано от stanio.turbinata; 29-06-18, 22:33.

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
        ...С китаец който бях сложил за проба нещата бяха ужасни!Щом се запалеше плазмата екрана гаснеше целия в черти,мишката и клавиатурата отказваха!
        Тия неща са преборваеми. Пък и има китайци доста видове. Едно омазано окабеляване вътре и се случват всякакви интересности.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Така си мислиш Спарки ето на такъв боклук ако заложиш - НЕМА преборване да знаеш.
          Станьо, този изсушител за 1560лв го взимай и изобщо не мисли ,не знаех че Камартон са пуснали такъв, ще отида да го видя и даже ще взема да пробвам един.Италианската горелка,за която ти казвам е абсолютно същата като оригиналната и е одобрена от Хайпъртерм, за куплиране в гаранционния срок, при необходимост от подмяна на фабричната.Просто жабарите, са патентовали друго устройство на пружинката и при техния консуматив, тя не е на електрода а вътре в горелката.Така електрода е по прост и по евтин. Цената на консумативите им е електрод - 5.5лв и дюза - 6лв.
          И не те навивам аз не съм вносител и не си правя устата да припечеля от тебе.Управлението на височината ти е най важния аспект от мерки за подобряване на качеството на рязане,освен това предпазва и горелката от контакт с материала и съответно късо което разрушава консуматива и предпазната капачка.
          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
            Така си мислиш Спарки ето на такъв боклук ако заложиш - НЕМА преборване да знаеш.
            Преборване винаги има, въпроса е дали си струва загубеното време и пари.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Хайде да ми е честит!



              Имам едно питане на което нещо не мога да си отговоря сам На powermax-a му дават препоръчителен дебит от 188л/мин при 5,9 бара Как да го разбирам това?То литрите в минута са си литри в минута при фиксираното сечение на чарколяците в машината,демек при едно налягане ще са си 188л/м,при друго налягане ще са по малко или повече?Какво имат впредвид с това 188 при 5,9 бар?Да не би,че точно на такова налягане през машината се прекарват 188л ? Компресора ми е 100л,с дебит на изхода(като нов е бил толкова де) ето такъв ->



              ии му дават толкова дебит

              870х1000х420 мм
              3
              10 bar
              97 dB
              2,2 kW
              Входящ/ изходящ: 600/ 420 л
              230 V
              100 л

              Ще ми свърши ли работа?Аз смятам,че при 10-те му бара в бутилката от 100л. реално значи има 1000л.Добре,но ако 188л/мин при 5,9 бара ми е разхода това май значи,че ще имам 5,9х188 на 1100л. Демек с пълна бутилка машината трябва да работи около 25-30 секунди т.к падне налягането под 5,9 бара плазмата се гаси?Тямай можеше да се нагласи и прага да е 4,5 бара,но май няма да реже така добре....Правилно ли смятам?

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Не разбирам от плазми, но уж разбирам от автобоядисване. Та, на входа на машината слагаш един редуцирвентил с манометърче и пускайки машината да работи гласиш налягането на 6 бара. Нататък нищо не те интересува, защото както сам отбеляза, при това налягане през машината ще си минават необходимите литри въздух за минута. От компресора към машината пускаш, колкото ти душа сака или, колкото може да издържат маркучите. Знаеш, че на 10 метра 10 милиметров маркуч се губи един бар от налягането.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                  ...

                  ии му дават толкова дебит

                  870х1000х420 мм
                  3
                  10 bar
                  97 dB
                  2,2 kW
                  Входящ/ изходящ: 600/ 420 л
                  230 V
                  100 л
                  Тямай можеше да се нагласи и прага да е 4,5 бара,но май няма да реже така добре....Правилно ли смятам?...
                  Май можеше ?!
                  Тя или може , или не може Ако има вграден редуцир -значи може . Но това се установява с един поглед върху самата машина . Съвсем отделен е въпросът дали може да работи и с 4.5 и с 6 бара . Това би трябвало да го пише в инструкцията за експлоатация към машината . Както и случаите ( дебелината на материала ) в които да се използват различни режими на рязане.
                  Иначе за протокола : принципно ако се реже с налягане различно от предписанието на производителя - плазмата може и да не спре ( в общия случай ) , но това води до интензивно износване на консуматива ( електрод и дюза ) , както и влошава качеството на среза .

                  Конкретно за компресора : ще ти върши работа , макар че ще работи почти непрекъснато . И то както каза Коко - налягането в компресора да е на макс.
                  Между другото за аспирацията : като работиш известно време ще си покаже , но от моята практика е по-добре ако отвеждането на газовете не е от най- долна точка , а странично . Т. е. "чадъра" да не е във форма на пресечена пирамида , а правоъгълен.Почистването на шлака е по- лесно .
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 13-07-18, 11:33.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Да,то това че ще работи компресора почти постоянно е ясно.И то след като му направя планираният ремонт! Тръгва на по ниско налягане да аз се сетих,че съм я подкарвал точно на 4,5 като го налгасиш от плазмата.Ами тя си има нещо май се казваше "смарт сенс" /ясно какво означава/ иии би трябвало сама да си регулира нялягането,но все пак мисля да сложа и редуцир поне да намаля на входа да е не повече от 7 бара,защото компресора е над 10.Абе ще трябва май по-як компресор,че на този ще му се завие свят За аспирацията съм сложил метална ситна мрежа на дъното и там се събира шлаката/която всъщност не е изобщо много както си мислех/,но мотора май е малко слаб а му дават 1800куб.м час да прекарва :/ Аз съм го измислил де,ще сложа нещо като "капак" върху решетката с някакво "прозорче" примерно 50х50 см,защото предимно се режат не по голями детайли иии така би трябвало да вдигна разреждането под решетката пък ще видим.За голями детайли ясно,че ще трябва да го махам нооо.... Vlado_Ts ти ми беше обещал снимки на срязани с твоята машина детайли,ама ме забрави сигурно

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                      ....За аспирацията съм сложил метална ситна мрежа на дъното и там се събира шлаката/която всъщност не е изобщо много както си мислех....
                      Практиката , практиката ще си покаже . Като вземеш да търсиш някой дребен детайл в кюнеца

                      ПС. Че съм забравил да снимам -забравил съм , признавам си
                      Но и не виждам особен смисъл , след като си пуснал снимки по- горе на 3-те мм. , гладкостта на среза е същата .
                      Между другото , заземяването стабилно ли ти е ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Да според мен... с шпилка около 50 см набита през бетона в земята.Днес реших да тествам изсушителя иии нещо ме озадачи?Трябва ли перката на радиатора му да работи периодично?Всмисъл включва се за две три минути и спира.След 20-30 секунди някъде пак се пуска?Пуснах му въздух от входа,ама нещо не ми се струва,че въздуха от изхода е с температура около 3-4 градуса?...Тествах компресора с духалка/тази дет по магазините се продава като накрайник за издухване на...нещо../като я натисна докрай компресора започва бързо да пада/въздуха/,включва се ии започва все по бавно да пада стрелката като на около 5,8-6 бара вече почва едвам едвам доловимо да помръдва надолу което означава,че ще върши чудесна работа т.к разхода на въздух на духлката съм убеден че е много по голям от това което излиза от плазмената горелка ...Сега изсушителя ми е чуден...работи ли ило не работи...Филтър преди него или след него да сложа?....

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Това не е заземяване. Ако има начин, набий един стандартен кол за заземяване.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3911_4456_167.png
Прегледи:1
Размер:12.2 КБ
ID:5794265
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Ами ще взема добре.Ноо машината и така няма абсолютно никакви смущения или ток по нея.Тествах я на макс ампераж,никакви ядове.

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Имам проблем с аспирацията ...Нещо не се справя иии ще се отровя :/ ...Мисля да правя водна вана.Какво ви е мнението за това дали ще има ефект? :/

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Ето я в действие най-накрая...



                                Изсушителя всъщност се оказа сложничка машинерия....има си клапани за автоматично източване на конденза под налягане.Само.си изхвърля.отваря затваря....абе благинка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X