Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    На тази машина която пуснах последно, за източник и сложихме Hypertherm Max100 (такъв си купил човека) Та него, се наложи доста да го модна, за да го подкарам както мен ме кефи. Това ще рече - да пали без високочестотното което му е вградено (тоест с друга горелка на Хайпъртерм) да няма пре флоу и пост флоу газ, които са му заложени на платката и да му сложа реле за време за да задържа само 5 секунди след като изгаси. Само че такива работи, могат да се правят само на такива дъртаняни ,на твоя не може точно така, защото се светва че няма пост флоу от собствения си таймер и дава грешка.Все още не съм се на ясно как става, за да те посъветвам.Въпреки всичко консумацията не е над 200л/мин де !
    Нищо не ти пречи да се свържеш с Данчо и да попиташ, дали той не може да се сбие с твоя източник и да намалите времето за пост газа.
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Имам и един много гаден проблем...Вертикалността на сряза е когато каквато си поиска...Пробвах с всякакви настройки на волтажи,амперажи,скорост на пробиване,на рязане,височини и каквото се сетите и не и не...Всеки път сряза е различен с различни изкривявания без никаква повтаряемост.Ето един детайл като снимките са от последователно завъртане на над 360 градуса.Вижте как няма никаква последователност в изкривяването.Когато как му падне...



      Вярно,14мм е обаче не вярвам да е че е слаба машината първо защото го пробива без осоебни проблеми и второто,че в нета съм виждал клипове същия пауърмакс да реже с пробиване и 20мм така чее не мисля че е от слабост...Забелязах,че дюзата е станала такава отпред ->



      Oт друга страна обаче отвътре отвора си е както трябва,защото дюзата е много дебела...



      Възможно ли е обаче да се получава някакъв вид турболенция на изхода на дюзата и да криви струята?Помеждодругото имах сходен проблем с китайкото "Роен" че/ръчна плазма 40А/ .Когато го пуснах/чисто нови консумативи/ на указаното налягане на въдуха около 4,5-5 бара или там колкото беше се получаваше сходно положение при 8-9мм материал.Режеше както му падне.Когато обаче намалих налягането на около 2,5-2,7 бара започна да реже отлично/имам впредвид вертикалност на сряза/ макар с ръчен торк...Дали и с Пауърмакса няма нещо такова въпреки,че да сравнявам двете машиниии.....Направо много съм се ядосал....

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Това че отвътре ти изглежда добре, не я прави добра.И не показваш електрода, той сигурно също е с вдлъбнатина на циркониевата сърцевина.Всичко това разваля камерата която трябва да оформи циклона от режещ въздух .Падне ли скоростта на въртене на въздуха , особено увеличавайки налягането над препоръчителното, следва една блуждаеща струя, която реже под произволен ъгъл и трудно взема завоите.С тази дюза, ако пуснеш и режеш права линия ,наведи се и обиколи от различни ъгли и ще видиш че духа настрани.
        Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Значи това е от консуматива да.считам ? Егати...А тая дюза се вкопа така от веднъж...Не бях преценил материала иии торка се премести не в тая посока в която си мислех че трябва,натопи се под водата и запали под водата! Иии е тва стана...Тъпото което открих е че точно преди паленето за някво кратко време спира потока въздух иии ако има тънък слой вода над материала така хубаво влиза в капачката и от там допира юзата може би и електрода че не е истина просто...Той добре че има защита та веднага гаси торка да не окъси явно ама консуматива си такова таковата...Ще взема нови и ще видя как ще е...Инак да и електрода се е вдлъбнал...Но определено на 45А направо съсипва консумативите....Толковарязахна 25-30А и бяха като нови,за няколко теста на 45 и това с водата де хаха иии....

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Нещо интересно, което да ти отбележа е, че водата ти трябва да е на около 10мм под ламарината и още нещо,в момента се каня да експериментирам нещо ново - със струйник за охлаждане (пулверизиращ водата) като за фреза, да духам в зоната на рязане.Така можеш да си издухваш водата, която се събира върху ламарината и лъже омичния контакт,както и прави и тези бели които ти си забелязал.Освен това свежда пушека който така или иначе остава отгоре до минимум.
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Хмм.Аз по клипове от нета гледах,че така леко даже минава вода и над материала.Ако пусна водата на 10-ина см надолу ще ми останат 2-3 см до дъното хахах и да не прогоря ваничката .А дали ще има същият ефект?Защото сега съм много доволен особено когато както казах водата леко облива и горната част на материала нищо освен пара не се усеща.А това за допълнителната струя е идейно и ще мисля в тази насока,защото подозорам,че консуматива затова толкова бързо загина! А има ли значение волтажа от ТHC за палене на дъгата върху живота на консуматива?

              П.С. Благодаря много за всички отговори и внимание!

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Прочети пак, пиша мм а не см.Значението на ТHC е това - то да работи САМО, когато ти върши работа и да НЕ работи, когато е възможно да се лъже !!! Тоест НЕ трябва да работи - при стартиране на дъгата и във всички случай, когато скоростта се намалява по някаква причина.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Ооо божеее извини ме леле не съм видял ей така в бързината...тц тц...

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                    ....Не мога и да ползвам функцията да пускам машината от който ред на G-кода искам?Някакви идеи каква може да е причината?...
                    Причината е че функцията съществува ,но не работи . Поне аз доколкото хора съм питал - никой не е успял да я подкара.
                    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                    ...Ами преди си мислех, че е от версията на мача, но после се отказах.....
                    Всъщност , точно от версията е .На Mach4 работи спокойно.Но там вече е друга бира.
                    Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                    .... А има ли значение волтажа от ТHC за палене на дъгата върху живота на консуматива?...
                    -не .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Причината е че функцията съществува ,но не работи . Поне аз доколкото хора съм питал - никой не е успял да я подкара...
                      Не знам как е при машините за плазмено рязане използващи мач3, но при тия които се правят на фрези и използват въпросната програма, тая функция работи без забележки. Възможно е да зависи и от конкретната версия на софтуера де...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Не знам как е при машините за плазмено рязане ...
                        Темата обаче е точно за тях .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Темата обаче е точно за тях .
                          Така е. Затова споменах че съм виждал работеща въпросната функция и е възможно да е въпрос на конкретна версия на софтуера. Ако на някой му е интересно или е важно това да работи, да експериментира.
                          Под конкретна версия нямам предвид мажорна - 3 или 4 а минорна - 3.12, 3.15 и т.н.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                            Ааа да де да,аз за Pоwermax-a имах впредвид! Не за "масата" ...Ааа нещо допълнително...Има ли как да накарам машината като тръгне да реже да екстраполира един вид контурите от корел-а,защото на някои чертежи някои контури като ги зуумна и се вижда ,че са много начупени а уж трябва са прави или овални линии?То не личи нали после след сряза,но гледам,че машината приема всяка една такава микроскопична кривина и я гледам как трепери едвам доловимо докато "чертае"?Това проблем ли е изобщо?
                            За да се случва "правилно" един чертеж, хубаво е, да е в затворени поли линии. Може да посетиш гугъл: "closed polylines".


                            Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                            Имам и един много гаден проблем.....Направо много съм се ядосал....
                            Защо ли ми изглежда, че машината ти има разхлабени ремъци... или е на съчмено-винтова двойка?

                            Не пише от кой град си. Много ми е интересна твоята технология ;-)) Аз човъркам по един лазер и фреза...
                            ;-)
                            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              От близо до София съм,но машината е на зъбни рейки не е с ремъци. Не е от разхлабване защото изкривяванията са много големи. поставял съм ъгъл върху торка да видя как е спрямо материала и дори да има някаки отклонения от перпендикулярност спрямо равнината те са незначителни. А и другото е,че понякога си реже право като отвес,друг път криви на кактно му падне и товяа говорим в рамките на един детайл.Няма как да е от неточност по масата/която съвсем не е най-точната попринцип хаха,но в случая не е от нея/. Самата плазмена струя явно криви както го коментирахме по-горе със stivemaster но дали е от консуматива или някакъв друг проблем ще разбера като поставя нови. Има и нещо друго което забелязах а именно- една от тези дупчици на щита/той е около дюзата/ е тотално запушена като заварена. Пробвах да я отпуша но не стана,защото отворите са много малки и няма толкова здрава малка бургия.Възможно ли е заради тази запушена дупчица точно там да се получава един вид спад в налягането и да криви струята натам т.к. обдухването не е цялостно?Ето за тези дупчици става на въпрос ->

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Ти си с по голямата горелка - това добре, но за скоса могат да са много причините и имам чувството, че като ти ги изброя и ще се натъжиш.Първа причина - неправилна височина на пробиване или просто късмет и парченце токопроводяща шлака или метал залепва между тази предпазна капачка и дюзата вътре (сигурно си виждал това) и дъгата почва да се отклонява в една посока.Втори случай - тази предпазна капачка опира на детайла поради това че нямаш следене на височината или то е неправилно и става най близкия + по близък от материала и дъгата се отклонява на където си иска, защото се опитва да отиде настрани а не надолу.Трета причина дююзата и е износена ,електрода има вече оформена язвичка върху циркониевата вложка и скоростта на циклона ти пада и дъгата започва да блуждае като торнадо.
                                И ще взема да спра до тук.
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X