Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Направи ми впечатление че около шевовете пак има пръски и то доста,и освен 1.2 мм тел друго различно примерно от струната или викито нямаше като качество на заварката ....!
    1. Има ли пулс?
    2. Пуснат ли е?

    ...щото без пулс, с обикновен тел, пръски си има и на най-расовата машина, независимо от газа.
    Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

    Коментар


    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

      Ето го !Fronius - Trans Sinergic 4000 Кабела между големия и телоподаващото бил 6 метра и шланга с водното бил май и той 6 метра ,аз използвах 3 метров без водно...такъв имаше сложен на машината,газа използвали коргон в бутилка като кислородните !

      Направи ми впечатление че около шевовете пак има пръски и то доста,и освен 1.2 мм тел друго различно примерно от струната или викито нямаше като качество на заварката ....!

      Между другото с подобна машина заваряват и повдигащите механизми на мотокарите,както и по локомотивите и вагоните като някои от дебелините са 20 мм и нагоре,това в подкрепа на това че миг се използва все повече вместо ММА....За мотокарите гарантирам че никъде не използват електрожени !

      п.п Работата ми е такава,аз съм монтажник и там където имаме обект все ми се налага да търся заварчиците или аз се оправям ....та затова имам доста наблюдения от различни предприятия ! Досега съм забелязал че използват в РМБ-тата в тецовете електрожен за заварка на тръбите на пещите ...досега не съм видял друго освен ММА...но пък е обяснимо ,те са високо и тръдно се мъкне Цо-2 !
      Здравейте,
      По тецовете имат одобрени процедури за изпълнение на заварените съединения и ремонти. Тези процедури са направени от едно време с електроди Бьолер. Поради тази причина никой не заварява с друго. Просто защото такава е одобрената процедура. Промяната на тези процедури е достатъчно скъпа и сложна и тромава. (Не е невъзможна обаче!)
      На този фрониус който си показал на снимката и аз не му знам на изуст всичките менюта. В внего имаш възможност за толкова много регулировки, че спокойно се губиш до къде си стигнал и какво точно си пипнал. Ако я нямаш инструкцията за експлоатация под ръка, то тогава като го разбъзикаш, отиди на FAQ (заводските настройки) в менюто и всичко си идва на мястото. С такава машина заваряват Ролс - Ройс! Ама там инжежера настройва всичко, ЗАКЛЮЧВА мастройките с парола, и работника само заварява! (ЗАЩОТО за това му плащат).
      Като го включиш на импулс и синергична линия, с коргон и си в заводски режим, нетрябва да имаш и една пръска, да не говориме за изтичане на газ преди и след.
      При производството на кранови конструкции (може би и при мотокарите) се използват специални стомани които изискват точно определени параметри на заваряване (БЕТА Червен бряг - Палфингер). Там стриктно се следи за това.
      В този тип заводи машините са породисти като тази на снимката.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Roninn ,
        С Фрониус или Кемпи заваряват повдигащите механизми на мотокарите? Аз лично бих предпочел КЕМПИ!

        sparkybg,
        машината има и пулс,синергични режими,и други екстри но това не я прави по добра!

        aig,
        Затова ли Фрониус правят толкова сложни за настройване машини за да намират работа на инженерите ?Подобна машина при настройване може да те изкара извън нерви! Затова може би са предвидили и 100 програми за запаметяване!
        Последно редактирано от welderargon; 20-02-11, 13:09.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          А дали не трябва да се прмине към струен режим,за да няма пръски?

          Коментар


          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            Режимите(трансфер на метала през дъгата) зависят от напрежението .То пък зависи от това какъв материал ще се заварява .Със струен режим се заваряват дебели части ....
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              Мисля ,че точно за подобни дебелини се говори по-нагоре в темата:
              "повдигащите механизми на мотокарите,както и по локомотивите и вагоните като някои от дебелините са 20 мм "

              Коментар


              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Съжалявам за дубъла

                Коментар


                • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Режимите(трансфер на метала през дъгата) зависят от напрежението...
                  От тока, не от напрежението.
                  Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    Ми този Фрониус може да покаже и силата и напрежението но.......на трансформаторите телоподаващи апарати регулираме напрежение и скорост на телоподаване!
                    П.П. ...късата дъга е до 22 VOLTA
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      aig,
                      Затова ли Фрониус правят толкова сложни за настройване машини за да намират работа на инженерите ?Подобна машина при настройване може да те изкара извън нерви! Затова може би са предвидили и 100 програми за запаметяване!
                      На запад всичко измерват в пари включително и заваръчните работи. Работата на инженера не свършва с настройването на машината. Ако оставиш един заварчик без надзор, то той веднага ще надуе режимите, за да завърши по-бързо работата - това е нормална човешка реакция. Дотук добре, ама ако заваряваш по-специални стомани (дребнозърнести, високояки, дуплексни или всякакви други трудни за заваряване) и надуеш режимите, линейната енергия отива по дяволите и всички детайли отиват в коша за претопяване, а това са много пари. Ако зоната на термично влияние е компрометирана и в резултат от това стане авария какво правиме след това!?
                      Съгласен съм, че тази машина не е за всеки! Съгласен съм че може да те изкара извън нерви. Менюто е твърде усложнено. Обаче, като се объркаш има FAQ и всичко е наред (ФАК е вълшебна думичка, почти колкото МАМАТА). В случая са купили машина за много пари без да знаят какво ще правят с нея! Вероятно някой е трябвало да похарчи пари или просто не е знаел какво точно като екстри иска или просто са го омаяли. За доста по-малко е могло да се купи нещо което е лесно за настройка и за работа.
                      Стоте програми са страничен ефект, който са го изкарали като предимство.

                      Струйния режим зависи най-вече от плътността на тока и възможността за йонизиране на дъгата. На чисто СО2 струен режим не може да се постигне. Дъгата не се йонизира достатъчно.
                      НО! контролира се линейната енергия, която се влага. А при струен режим просто трябва да се работи много внимателно!

                      Като извод: Не е необходимо с гаубица да стреляш по гаргите. Възможно е, ефикасно е, ама трябва ли?

                      ПП с регулиране скоростта на телоподаване се регулира тока!
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                        Мотокарите ги заваряват с кемпи,снимката е от цеха ,говорих с един от заварчиците и го питах не се ли късат или пукат заварките на метална плоча 20 мм и дължина на шева около 1.7-1.8 метра ,човека каза че нямал такъв случай до сега...!Нищо специално не правят във връзка с подготовката на металите преди заваряване,в смисъл подгряване или нещо подобно....Тази сутрин гледах по нешънъл георграфик за някаква машина която можела да прокопае тунел до 40 км. на ден ,и там за кратко даваха ремонт на зъбите след попадане в скала от гранит,и там едни юнаци перкаха с МИГ...също....!
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Ми този Фрониус може да покаже и силата и напрежението но.......на трансформаторите телоподаващи апарати регулираме напрежение и скорост на телоподаване!
                          П.П. ...късата дъга е до 22 VOLTA
                          Тока зависи предимно от скоростта на телоподаване. Скоростта на топене, да я наречем Vt, е Vt=aI+hbI^2, като коефициентите зависят от конкретната тел. В параметър "а" са отразени самите свойства не телта, като температура на топене и прочие, а в параметър "b" - влиянието на това колко телта е излязла от дюзата, иначе казано - съпротивлението на участъка h между дюзата и дъгата.


                          Последствието от това е че при машина с твърда характеристика (класическо телоподаващо с регулация по напрежение), скоростта на топене винаги е равна на скоростта на телоподаване. Тоест, колкото повече тел подадеш, машината ще даде с точно толкова повече ток, така щото да стопи подадената тел. А виж дължината на дъгата е горе-долу правопропорционална на напрежението.

                          До колко волта е къса дъга зависи и от тел, и от газ най-вече. Не е твърда величина. А кога се навлиза в струен режим зависи пак от същото. При алуминиев тел и чист аргон например, в струен режим се минава някъде на около 140-150А, друг е въпроса че специално за алуминий е нужно специално оборудване, и практически без пулсов режим (а това е струен режим на пресекулки) много трудно се постигат добри резултати. При тия машини вече имаме регулация и по ток, и по напрежение, като алгоритмите са най-различни.

                          За фрониуса горе твърдя че или пулсовия режим е бил изключен (има и такива синергични линии, до колкото знам), или не е бил настроен правилно за конкретната тел, газ, скорост на телоподаване че и вид шев дори (хоризонтален, вертикален, ъглов и т.н.). При дорбе настроена пулсова машина пръски няма изобщо, а заварката е гладка и лъскава, дори на неподготвен метал.

                          Границата за аргоно-въгледвуокисна смес от газове е около 80/20%. При повече CO2 в струен режим изобщо не може да се мине, а при по-малко CO2 в струен режим се минава при все по-малък ампераж (забележи - ампераж(ток), а не напрежение). Струйния режим зависи от напрежението до толкова, доколкото то трябва да се поддържа достатъчно високо, за да не се допуска режим късо съединение(по-малко пръски), или междинния режим на едрокапков трансфер(дефекти в заварката), който в общия случай е нежелателен.

                          Основния недостатък на чистия струен режим е факта че заваряването в такъв режим е свързано с отделяне на повече топлина, и практически тънки неща е невъзможно да се заваряват, а и самото топлинно натоварване на заварявания детайл се увеличава, което отново в общия случай е нежелателно. Тия причини водят до усиленото човъркане за направа на най-различни пулсови режими, което пък стана по-лесно откак има модерни инвертори и евтино цифрово управление. При пулсовия режим имаме предимствата на струйния(липса на пръски например), съчентани с ниското топлинно натоварване на режим късо съединение (заради късата дъга).
                          Последно редактирано от sparkybg; 20-02-11, 23:26.
                          Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                            На скоро качих във vbox7 един филм за МИГ /МАГ заваряването не лошо да го погледнете !
                            http://www.vbox7.com/play:1ce2d971
                            http://www.vbox7.com/play:784edddb
                            http://www.vbox7.com/play:1ab0d76d
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              За фрониуса горе твърдя че или пулсовия режим е бил изключен (има и такива синергични линии, до колкото знам), или не е бил настроен правилно за конкретната тел, газ, скорост на телоподаване че и вид шев дори (хоризонтален, вертикален, ъглов и т.н.). При дорбе настроена пулсова машина пръски няма изобщо, а заварката е гладка и лъскава, дори на неподготвен метал.

                              .
                              Преди да твърдиш каквото и да е било за този Фрониус ,трябва първо да поработиш с него .....!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Преди да твърдиш каквото и да е било за този Фрониус ,трябва първо да поработиш с него .....!
                                Разглеждал съм спецификации, ръководства за настройка и прочие на висок клас Fronius и не само. Това са машини, които можеш да накараш да вършат буквално каквото си искаш, стига да знаеш как, и какво искаш, разбира се.

                                А конкретно, опитвал съм 350A пулсов SELCO. И в пулсов, и в обикновен режим работеше безупречно, а е машина, дето е по-нисък клас.
                                Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X