Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    аз съм много доволен от плазмения резак, свърши страхотна работа максималното ми рязане е 12мм и се справя повече от приятно
    Направих си разни линеали които ми помагат за доста по равен отрез

    10мм без линеал


    почиствам, често дюзата с телена четка и по-прецизно пали и не припуква когато е ръждив или мръсен метала, интересно ми е има ли някакъв вариант да работи върху боядисани детайли защото за момента чистя и тогава режа
    Вече имам нужда и от консумативи, че тия в комплекта намаляха наполовина...Спарки гледам разни линкове в ибей има доста изгодни оферти за 100-200 консуматива
    Каква е разликата между дългия и късия електрод и чашка?

    Коментар


    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Пак изпаднахме в подробности !
      Тук не говорим какво настройваш, а от какво зависи струйния режим. Ако не дадеш достатъчно скорост на телоподаване, от която зависи тока, колкото и да вдигаш напрежението, струен режим няма да постигнеш.

      А точно какъв трансфер ще е (късо съединение, едрокапков, струен, вихрово-струен) поне според мен всеки би трябвало да си задава въпроса какво точно иска и как да си настрои машината, независимо дали трансформаторна с 2 копчета на кръст, или Фрониус със 100 менюта и 1000 параметъра.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
        Грешката на инженера...
        Грешката на доктора...
        Когато в далечната 1971 година инж. Иван Иванов от метални конструкции вкарва в България за първи път телоподаващ апарат на ЕСАБ (Два пълни тира с машини) в подделението им в Кремиковци (ЗУМК) никой, подчертавам никой не е искал да работи с тези машини, защото не са им имали доверие!
        Така навремето в гадния социализъм имаше един техникум викаха му ЦРУто казваше се "Цвятко Радойнов" та там се учеха за заварчици и технолози в заваряването съответно 3 години за заварчик и 4 години за среден техник технолог в заваряването . Сега дали съществува не знам но няма адекватна система за професионално образование . Инженера колкото и къдърен да е не може да огрее на всякъде навремето като млад инженер бях главен механик на един средно голям завод имах 35 човека подчинени стругари ; фрезисти ; шлосери ; машинни монтьори ; заварчици ; парнаджии и на десет да се разкъсаш не можеш да висиш на всеки над главата и се налага да расчиташ и да вярваш на тяхната професионална компетентност . Бедна ти е фантазията колко дейности има ежедневно по поддръжката на техниката в един стар завод строен някъде около 1922 година . Къквато и нова техника да излиза основите на заваряването са на едни 200 и повече години . Качествената заварка започва с подготовката на детайла за заваряване и 90% от дефектите са още там лошото е че се виждат чак на ренгена или когато заварката се скъса .
        Последно редактирано от sek.1; 23-02-11, 05:18.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          aig...Кажи къде по точно в кремиковци са дошли първите МИГ апарати и аз ще го снимам за форума..с историческа цел,и в кремиковци работя чат,пат...даже когато се видяхме с спарки за резака отивах нататък..!
          Завода се казва ЗУМК Кремиковци. Последните машини отидоха за скрап преди 10-ина години.
          Миналата седмиица тъста ми разглоби за скрап може би последното от тях. Все още е в гаража му и ако искаш мога да ти покажа частите му.
          Аз тази машина я купих от Метални конструкции гара Яна. Част от тези машини могат да се намерят и в Старжица.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            Първоначално публикуван от alexma3x Преглед на мнение
            Каква е разликата между дългия и късия електрод и чашка?
            Няма разлика. Не знам защо ги има двата. Работят малко по-различно, но не мога да кажа по-добре или по-зле.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Няма разлика. Не знам защо ги има двата. Работят малко по-различно, но не мога да кажа по-добре или по-зле.
              Зависи . По принцип има различни стандарти в конструкцията на горелката ( плазмотрона) . Така че едните са предназначени за по -дълъг, другите за по-къс електрод ( по-точно комплект) . Имайки превид папагалския маниер на работа на китайците ( в което няма нищо лошо де ) - резонно е на пазара да пуснат и двата варианта .
              По-важно е друго : Ако на горелка , предназначена за по-късия вариант сложиш по-дългите електроди , последните се скапват доста по-бързо . Пробвано на бинцелски шланг !
              Но аз говоря по принцип . Все пак за конкретните китайчета не мога да кажа нищо конкретно - още не съм ги виждал на живо .
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 23-02-11, 09:52.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Зависи . По принцип има различни стандарти в конструкцията на горелката ( плазмотрона) . Така че едните са предназначени за по -дълъг, другите за по-къс електрод ( по-точно комплект) . Имайки превид папагалския маниер на работа на китайците - резонно е на пазара да пуснат и двата варианта .
                По-важно е друго : Ако на горелка , предназначена за по-късия вариант сложиш по-дългите електроди , последните се скапват доста по-бързо . Пробвано на бинцелски шланг !
                Но аз говоря по принцип . Все пак за конкретните китайчета не мога да кажа нищо конкретно - още не съм ги виждал на живо .
                В случая горелката е една и съща. Керамичните изолационни чашка и пръстен - също. Разликата е само в електрода и външната матална чашка/дюза. Дългите електроди се слагат и с дълга дюза, късите - с къса дюза. Не съм намерил информация какво е предназначението на късия и дългия вариант. Работят що-годе еднакво. Просто дългия вариант стърчи повече от дюзата. Евентуално дългия би бил по-удобен ако се използва шаблон/линеал например, по който да водиш дюзата при рязане.

                Както казах, по отношение на работата - различна е, но не с много. И не мога да кажа кои са по-добри.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Аз затова са застраховах , че китайчето не съм го гледал наяве Ако наистина тази горелка е предназначена за работа и с двата типа електроди , то действително освен заради дебелината на шаблоните друг смисъл не виждам .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    А надали някой заварчик като работи го интересува зависимостите между напрежение и скорост !
                    А тогава как си настрийва машината,като не го интересува?

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      Спарки дай някой линк за поръчка на консумативи за плазмата...има ли вариант да е към групова поръчка или да боря китайците самостоятелно...тия комплектите с многото бройки... защото най-изгодно излизат...

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        Завода се казва ЗУМК Кремиковци. Последните машини отидоха за скрап преди 10-ина години.
                        Миналата седмиица тъста ми разглоби за скрап може би последното от тях. Все още е в гаража му и ако искаш мога да ти покажа частите му.
                        Аз тази машина я купих от Метални конструкции гара Яна. Част от тези машини могат да се намерят и в Старжица.
                        Старжица Стражица ли трябва да значи или е нещо друго !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Старжица Стражица ли трябва да значи или е нещо друго !
                          гр. Стражица. Там дето преди години ги друсна земетресението.
                          Там е имало също пделение на Метални Монструкции. Също такива машини до скоро е имало и в заваода за панелни радиатори.
                          В Айтос също, Звучеше ми нещо като Руен, Обаче не съм сигурен дали има такова място. Преди 4-5 години имаше разпродажба и там.
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                            Първоначално публикуван от alexma3x Преглед на мнение
                            аз съм много доволен от плазмения резак, свърши страхотна работа максималното ми рязане е 12мм и се справя повече от приятно
                            Направих си разни линеали които ми помагат за доста по равен отрез

                            10мм без линеал


                            почиствам, често дюзата с телена четка и по-прецизно пали и не припуква когато е ръждив или мръсен метала, интересно ми е има ли някакъв вариант да работи върху боядисани детайли защото за момента чистя и тогава режа
                            Вече имам нужда и от консумативи, че тия в комплекта намаляха наполовина...Спарки гледам разни линкове в ибей има доста изгодни оферти за 100-200 консуматива
                            Каква е разликата между дългия и късия електрод и чашка?
                            Браво! Хванал си му цаката! Среза е като за учебник!
                            Можеш да зачистваш боята само там където ще почваш. По-лесно ще ти пали.
                            Казват че с плазмата можеш да режеш и пластмаса само отгоре да и сложиш лист алуминиево фолио, ама аз не съм го пробвал. Ако решиш да опиташ внимавай много с пушека, че от хлора и светлината да не стане ФОСГЕН! Същото важи и за боята. Това не е шега!!!! По книжките пише че ако режеш метален съд с ПВЦ покритие отвътре, или пък в съда е имало разтворители, може да се образуват силно отровни газове!!! Подобен проблем може да се получи и при рязане на метали с антикорзионните покрития!!!
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                              Първоначално публикуван от alexma3x Преглед на мнение
                              аз съм много доволен от плазмения резак, свърши страхотна работа максималното ми рязане е 12мм и се справя повече от приятно
                              Направих си разни линеали които ми помагат за доста по равен отрез

                              10мм без линеал


                              почиствам, често дюзата с телена четка и по-прецизно пали и не припуква когато е ръждив или мръсен метала, интересно ми е има ли някакъв вариант да работи върху боядисани детайли защото за момента чистя и тогава режа
                              Вече имам нужда и от консумативи, че тия в комплекта намаляха наполовина...Спарки гледам разни линкове в ибей има доста изгодни оферти за 100-200 консуматива
                              Каква е разликата между дългия и късия електрод и чашка?
                              Ето ти тука още едно помагало. Аз си го направих и ми върши чудесна работа. http://plasmahelper.com/. А колкото до плазмата -тя е страхотна придобивка за всяка работилница!

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                                гр. Стражица. Там дето преди години ги друсна земетресението.
                                Там е имало също пделение на Метални Монструкции. Също такива машини до скоро е имало и в заваода за панелни радиатори.
                                В Айтос също, Звучеше ми нещо като Руен, Обаче не съм сигурен дали има такова място. Преди 4-5 години имаше разпродажба и там.
                                В Стражица няма нищо със сигорност...4 месеца работих там преди 3 години !
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X