Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Защо го купи сега, колко му е гаранцията?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      След като мине в режим поддръжка,ще го пусна и в режим снежинка,който е и за агм батерии.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Защо го купи сега, колко му е гаранцията?
        Две години,мотора тепърва почвам да го карам активно.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          А, ок
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Преди седмица на Кашкая внезапно умрЕ Монбата на почти 6г... Народа реве срещу марката, ама аз бях доволен - НИКАКВИ проблеми през целият му експлоатационен срок. И никога не е дозареждан, въпреки, че автомобилът се кара 99% от времето градско. Да, малко се кара
            Сега взех Гигават без гаранция (т.е. само с 'експлоатационната гаранция' - 1месец ) на цена по-малко от половин резервоар за джипката. Ама общо взето - при такава цена - колкото изкара...
            Явно стават все 'по-консуматив'
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Продължавам да се учудвам че сухозаредените батерии все още се ползват при моторите.

              И още - на мотор акумулатор да се купува есенно време има ли смисъл? Или ти си от зимните мотористи?

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Продължавам да се учудвам че сухозаредените батерии все още се ползват при моторите.

                И още - на мотор акумулатор да се купува есенно време има ли смисъл? Или ти си от зимните мотористи?
                Ааа...карам си при всяка възможност.Само на сняг избягвам
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Продължавам да се учудвам че сухозаредените батерии все още се ползват при моторите.

                  И още - на мотор акумулатор да се купува есенно време има ли смисъл? Или ти си от зимните мотористи?
                  На акумулаторите, които съм купувал за мотоциклети и АТВ-та са сухо заредени, налива се киселинна електролитна течност, слага се тапата /капачките/ и се изчаква 30 мин. След това ако напрежението без товар е под 12.7 волта се дозарежда с ток 1/10 от капацитета, докато се достигне напрежение при заряд около 14 волта. Това на теория.
                  На практика: заливасе с киселината, изчаква се 10-15 мин, слагат се тапите и батерията е готова за използване.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Аз знам как се ползват сухозаредени батерии ама това беше 1980г у нас и примерно 10г по-рано - по света.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Аз знам как се ползват сухозаредени батерии ама това беше 1980г у нас и примерно 10г по-рано - по света.
                      И сега е така.
                      А как трябва да е 2018 година?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        2018г на хубавите батерии електролитът изобщо не е течен. Затворен е херметично в батерията още при производството, за да се запази чист.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Нещо не се сещам що, за момент го напъва с 3 ампера,и пак на 0.8 А.

                          https://youtu.be/-VwqCu-ukE8
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Толкова си може зарядното, разбива го.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Я въпрос за щатният начин на зареждане на АГМ акумулатор...
                              Джипката е с АГМ акумулатор около 100Ач / 800ССА..
                              Теста, който прави автомобила показва, че според него акумулатора е с капацитет на пълно зареждане 106Ач...
                              Но гледам последните дни остатъчният заряд преди палене е около 48-50Ач.. При палене 'губи' около 2Ач, бързо дозарежда до около 50.0-50.5Ач, след което не продължава заряда. Последните 2 седмици съм изминал около 300км само извънградско, та би трябвало да се е позаредил. Акумулаторът е 5 годишен (оригиналният) и според контролера му е получил около 7000Ач заряд и още толкова - разряд през живота си (т.е. около 70 заряда/разряда)...

                              Та се чудя дали това е умишленото поведение на логиката на зареждане, и дали има смисъл да го включа в зарядното (ако е решил, че трябва да държи акумулатора 50% зареден при тази температура, то веднага би го разредил пак до това ниво)?
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Нещо не се сещам що, за момент го напъва с 3 ампера,и пак на 0.8 А.
                                Превключи зарядното на мотоциклетен режим (само 0.8 ) и не го мъчи. 3 са му много и бързо стига критерия за превключване (14.7в)

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Я въпрос за щатният начин на зареждане на АГМ акумулатор...
                                Джипката е с АГМ акумулатор около 100Ач / 800ССА..
                                Теста, който прави автомобила показва, че според него акумулатора е с капацитет на пълно зареждане 106Ач...
                                Но гледам последните дни остатъчният заряд преди палене е около 48-50Ач.. При палене 'губи' около 2Ач, бързо дозарежда до около 50.0-50.5Ач, след което не продължава заряда. Последните 2 седмици съм изминал около 300км само извънградско, та би трябвало да се е позаредил. Акумулаторът е 5 годишен (оригиналният) и според контролера му е получил около 7000Ач заряд и още толкова - разряд през живота си (т.е. около 70 заряда/разряда)...

                                Та се чудя дали това е умишленото поведение на логиката на зареждане, и дали има смисъл да го включа в зарядното (ако е решил, че трябва да държи акумулатора 50% зареден при тази температура, то веднага би го разредил пак до това ниво)?
                                Може да са две неща.

                                Едното е контролерът да няма вярна представа. Ама едва ли.

                                Другото е че на доста съвременни коли акумулаторът с цел икономия се пази полузареден и се зарежда почти само в режимите на принудителен празен ход, през останалото време даже се харчи от него. Тежичък режим за един акумулатор ама спестява някакви капки гориво, а токът излиза безплатен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X