Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

    P.P.S. В крайна сметка при мен се оказа, че имах недозареждане на градско, щото си бях свалил оборотите на празен ход до около 500-550, че ми галеха ухото, а оборотомера през повечето време е в почивка.
    И голяма икономия реализира при тези обороти?

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      И голяма икономия реализира при тези обороти?
      Въобще не става въпрос за икономия. Просто ме кефеше как мърка, а сега на 750 ми се струват високи.

      P.S. Густав каза, че под 800 алтернаторите не работели, но на мен ми дават 700+50.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Въобще не става въпрос за икономия. Просто ме кефеше как мърка, а сега на 750 ми се струват високи.

        P.S. Густав каза, че под 800 алтернаторите не работели, но на мен ми дават 700+50.

        Да. Няма пълно щастие.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Да. Няма пълно щастие.
          Ъ, щастие ?! Щастие е да не ти се стопли бирата докато ти стане скарата като си в гората, а това е проза.

          ... и за да сме по темата, когато ми бяха ниски "ниските", напрежението беше 13.6-13.7 (при 13.8 в обороти) с всичко включено, а като загася двигателя падаше около 13, колкото си е на акумулатора, та затова ме лъжеше.

          Сега всичко е наред.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Тия дни ще вадя моя на немската бангия, че не ми харесва как върти (пък и тук стана минус 15). Имам много сериозни съмнения, че ще надскочи с доста възрастта на гореописаните "юбилейки". На кофти място е, но доколкото ми се вижда без да го свалям, може да се окаже оригиналния от завода (или пък да е сменяван някога с оригинален, което ми се струва странно, но не е невъзможно). А колата е с първа регистрация 2001г.
            Освен всичко друго, вече две години при мен, го карам в много кофти режими, и със сигурност през повечето време е бил недозареден(писал съм - основния ми маршрут е 3,5км). И колата е дизел, и свещи греят антифриза в студеното полугодие.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Направо слагай нов, да не го платиш няколко пъти докато си дойдеш.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                На мен също не ми харесва как върти юбилейника тази зима, отделно на "другата" трябват 100Ач.
                Не мисля да пробвам друга марка. Този е втори от тази, който надживява колите с много.
                Иначе далеч не съм вманиачен от марки.
                Виж 8 - 10 години експлоатационен срок без особена подръжка няма как да не ме впечатлява и привлича
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Въобще не му е кофти местото за грамотен човек.И е поне седем пъти по-лек от теб , та ще го пребориш.
                  В темата убягва новата тенденция при електрониките.Сами почват да се сърдят , когато батерията не им хареса.
                  Пробвал съм за спорта.Същата батерия , отказана от някакъв инджин и сложена на "по-простичка" количка си бачка безпроблемно.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Направо слагай нов, да не го платиш няколко пъти докато си дойдеш.
                    Нема , бе Ники.Това като запали и токът от генератора му е достатъчен за всички консуматори.Мудно му върти на Цецо.Това сутрин.Като подкара магистрала , на топъл мотор и т.н.това да не ти е Голф6 , или 7.Със задръстени ДПФилтри и стартерът е безсилен с намален ток.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Нема , бе Ники.Това като запали и токът от генератора му е достатъчен за всички консуматори.Мудно му върти на Цецо.Това сутрин.Като подкара магистрала , на топъл мотор и т.н.това да не ти е Голф6 , или 7.Със задръстени ДПФилтри и стартерът е безсилен с намален ток.
                      Еее, ти го изкарА перпетум мобиле !
                      Да го сменя, та да му е мирна главата, че на пътя нЕма да му прОстат евраците.

                      Преди около 15г. си обещах, че ще слагам нов акумулатор в момента в който на стария му изтече гаранцията, като това трябва да е не по-късно от есента, но не винаги съм успявал да го правя, ама сега с една кола е лесно.
                      Добре е да знаеш, че и на -15°С се качваш и тръгваш, а не баш когато си на зор да има само "цък".
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        .......Същата батерия , отказана от някакъв инджин и сложена на "по-простичка" количка си бачка безпроблемно.
                        Това го писАх преди малко в една друга тема.Но нямам обяснение защо се случва.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Направо слагай нов, да не го платиш няколко пъти докато си дойдеш.
                          120А е алтернатора, запали ли, няма грижи. А все още не е отказвал да запали и на минус 15 тия дни. А и горе-долу държи ток, след едно раздвижване 100км, после няколко дни си въртеше като нов. Но моя режим, две паления, 15 минути, 7км (общо), е нездравословен за дизели и техните акумулатори.
                          Акумулатор не ми се сменя, много студено, пластмасови кори... мързел.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Докато си дойдеш, тук го дават да стане 15-16°С, та ше го измислим.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Айде да се поразровите за стари батерии.

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=225794

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Последният пост в тази тема е от преди 10 години - инициативата актуална ли е?

                                Моят няма да го сменя до следващата зима но пък имам по двора няколко непотребни...
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X