Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    На бул. България срещу ОМВто. Преди Каблешков.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Мой приятел ми каза, че имало корейски с 3 год. гаранция и 25% по ниски от стандартните цени, сега пробивали пазар и правят дъмпинг, ама на ли съм с нови и не се заинтересвах много..................
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        От толкова години продажба, поддръжка и сервиз на акумулатори, ако трябва да избирам сега бих се спрял на:

        - евтин клас - ТОПЛА червената серия,
        - висок клас - БОШ, с5 серия.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Купих Вега 92ah за 180 лева. Навсякъде пише 100 ампера за моята кола, а джамбазите бяха сложили около 70 (5 години карах с него)

          Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

          - Ясен

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Да беше послушал паксс за червената топла !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Drugman, ходих най-накрая да видя за зареждачка зареждаща различен вид акумулатори /говорим за състав а не за размер/. Коментара на разбирала беше " бягай!". На практика зареждачката зарежда един а другите чакат. После пуска първия и се захваща за втория, след втория включва третия и пак ги повтаря. Това не се харесвало особенно на акумулаторите. Имах някакви съмнения, че няма как хем да е кон, хем кокошка, ама нали обещах да проверя.

              Разбирачев в магазина каза- купуваш си 3 зареждачки и ги нагласяш за съответните акумулатори. Или минаваш само на един вид акумулатори. Даже беше готов да ми продаде 3 зареждачки.
              Пиша го тук, да му мислят тия с многото различни акумулатори.
              Прикачени файлове
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Искаш да кажеш, че чудото се програмира за няколко вида и започва да ги превключва. По колко време за акумулатор?
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Идея нямам по колко време за акумулатор, не питах. Правено е за лодки, по коритата редовно имаме по десетина акумулатора и стотина крушки, няколко хладилника, телевизори... Тия зареждачки са правени да са напълно автоматични, включваш и забравяш.
                  Много зареждачки имат настройки за различни акумулатори и зареждат до 3-4 банки едновременно. На Вальо му трябва една зареждачка за няколко различни акумулатора. Първо че няма да им хареса на акумулаторите спри-тръгни, второ че цената е $хххх.хх. Ако беше за само един вид акумулатори- това на снимката става идеално- включваш и итсвирваш. По лодките AGM акумулатор държи по 6-7 години. Ама си ги къткаме еднакви.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Има ли вероятност да ги превключва много бързо? Фактически да се получи непрекъснато зареждане - нещо като импулсен ток. Ако да, не виждам защо не ги одобряват.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Не знам. Тоя продавач специално ги разбира доста. Като ми каже "забрави" и забравям. И не мога да си представя как една и съща джаджа ще прехвърля много бързо с разлика от 1-2 волта.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Викат му "модулиране"!
                        Един Господ знае дали е възможно в този случай.
                        Друкмана не го мисли, той е на стационарна орбита в момента
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Не знам. Тоя продавач специално ги разбира доста. Като ми каже "забрави" и забравям. И не мога да си представя как една и съща джаджа ще прехвърля много бързо с разлика от 1-2 волта.
                          Не е проблем да се направи каквото и да било, но не го правят. Защо, не знам.
                          Или се очаква потребителя да е идиот, или има някаква друга причина която на мене ми убягва.

                          Да се управлява едно импулсно не е философия. Поне според приказките на знайковците.

                          За да стане трябва сам да си го правя, а още един занаят ще ми дойде много за учене.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Всичко е икономика... На времето имахме доста курсови работи по импулсни захранващи устройства..
                            Та общо взето - колкото по-голям диапазон входно напрежение покриваше захранването при фиксирано изходно, толкова бе по-трудно с елементната база и толкова по-скъпо излизаше устройството.
                            Защото входния полупроводников елемент например трябва да издържа доста по-голям максимален ток когато е ниско напрежение (мощността се запазва), и в същото време да покрива по високо напрежение, когато входното напрежение е до горната си граница...
                            Със сегашната елементна база нещата доста се опростиха, но икономиката пак диктува нещата - защо да произвеждаш продукт с 5% по-скъп, при условие, че той е нужен за 1% от купувачите ...
                            Общо взето - управлението си е едно, като само подменяш 'мощната' част на схемата... А превключването на напрежението едва ли ще е някакъв проблем, при условие, че захранването по принцип си работи на доста килохерци...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Вальо,докъде стигна?
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Вальо,докъде стигна?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5554662

                                До под кривата круша.
                                Пълен автомат, зарежда каквото му кажеш, зарежда 3 банки едновременно като следи всяка банка по отделно, в състояние да помпи всичките ампери на една банка, автоматично си запомня настройките, автоматично шамаросва акумулаторите ако не ги пипаш /бе не помня, 17 дни май беше/...
                                Зареждачката му вече е в София ама той не знае още. Пържа го на бавен огИн, да погризе малко нокти!

                                Дано сме оцелили правилното животно! Ако изреве на умряло, нямам нищо общо със случая!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X