Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Деян Стоев Преглед на мнение

    ...а в същото време да разчитам и на запалване на Диското, ако се налага...

    Поздрави,
    Обадих се за подробна информация, няма налични, само с поръчка, чакане поне 3 седмици.
    Самоцитирах се, защото ми зададоха въпрос " едновременно ползване и с ел. двигател и на автомобила ли ?" Не бих си и помислил с полуизтощен акумулатор да си правя експерименти.
    Казаха ми по телефона че теглото на 100 Ач е 26,1 кила, 780 Ампера стартов ток.
    Разбрахме се като има наличен да звъннат, да отида и да замерим всички показатели на място.
    Имали в момента наличен "Мегалит", 90Ач, AGM, 22 кила, но е 600 ампера стартов ток, пък и не мога да го побера.

    Поздрави,
    "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

    Искам България чиста!!!

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      И кой от консуматорите ти изисква повече от 300 ампера ток?

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Цената му се доближава до 100Ач Exide dual, а и никъде не пише че е с двойна употреба.
        "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

        Искам България чиста!!!

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Малък размер който не е чисто тягов да ти бута лодката и да живее няма да намериш,под живее имам предвид поне една зима
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            То пък колко пъти ще излезе с тая лодка.

            Освен ако не е от тия дето си имат нотариален акт за някое заливче по язовирите и по едно лято са там.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Е не знам,това няма кой да го каже ма на това ухо ли да лежим,че няма да се ползва по зададеното в задачката?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Ми знам ли.

                Като се замисля какъв тутмак съм сложил на УАЗа и как си замина без нито една лебедка да разпъна с него, ...

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Щото закон на Фарадей и тн...
                  И връзката между електромагнитната индукция и теглото на акумулатора е?
                  It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                  Mark Twain
                  https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                    И връзката между електромагнитната индукция и теглото на акумулатора е?
                    Имах предвид това:
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Farada...f_electrolysis

                    Фарадей се е занимавал с много работи.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ми знам ли.

                      Като се замисля какъв тутмак съм сложил на УАЗа и как си замина без нито една лебедка да разпъна с него, ...

                      УАЗа е в друга категория дзвер,тия си имат тЕхна си класация,не се бутай тука с това
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Имах предвид това:
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Farada...f_electrolysis

                        Фарадей се е занимавал с много работи.
                        90050 кулона за мол поне по мое време се учеше за числото на Фарадей
                        It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                        Mark Twain
                        https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Деян Стоев Преглед на мнение
                          Обадих се за подробна информация, няма налични, само с поръчка, чакане поне 3 седмици.
                          Самоцитирах се, защото ми зададоха въпрос " едновременно ползване и с ел. двигател и на автомобила ли ?" Не бих си и помислил с полуизтощен акумулатор да си правя експерименти.
                          Казаха ми по телефона че теглото на 100 Ач е 26,1 кила, 780 Ампера стартов ток.
                          Разбрахме се като има наличен да звъннат, да отида и да замерим всички показатели на място.
                          Имали в момента наличен "Мегалит", 90Ач, AGM, 22 кила, но е 600 ампера стартов ток, пък и не мога да го побера.

                          Поздрави,
                          Вземай Монолита. От 3 години мъча един такъв с доста разряди и е идеален за смешната си цена. Мегалита е AGM и по-капризен от към зареждане, което стар автомобил не може да осигури през зимата.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            УАЗа е в друга категория дзвер,тия си имат тЕхна си класация,не се бутай тука с това
                            Абеее, самия УАЗ не е интересен. Идеята е че му купих скъп акумулатор и нито веднъж не го използвах по предназначение, а той май умирга вече.

                            Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                            90050 кулона за мол поне по мое време се учеше за числото на Фарадей
                            Ти си много по-голяма от мене ли, що ли?

                            Иначе Константата на Фарадей (тя не е число защото има размерност на електрически заряд за количество вещество) е коефициентът в Закона на Фарадей за електролизата. Въпреки че законът е открит чрез електролизата, той се отнася до всички електрохимични процеси.

                            Впрочем нещо съм се изхвърлил по отношение на произхода на тия 30кг непосредствено от този закон.

                            Константата на Фарадей в удобни за нашите цели единици е нещо като 26.8 Ah/mol - т.е. в 100Ач клетка има около 3.7 мола олово, което участва в реакцията. Това са около 750г или около 4.5кг за цялата батерия от 6 клетки. Заедно с другите вещества, които пряко участват (сярна киселина, вода) да стане нещо като 7.5кг. Още примерно 5кг кутия и токоотводи - станаха 12.5 кг.

                            И остава още толкова и малко отгоре маса която се дължи изцяло, ама абсолютно изцяло, на недостатъци на технологията.

                            Дълбоко съм разочарован от оловните акумулатори. Май ще се минава на LiFePO4. Поне по-лесно се носят.

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Вземай Монолита.
                            Аз тъкмо бях донякъде реабилитирал Монбат, особено Мегалит - и кемперът се обади за нови (а там са два щото 24в). А да каже човек че не знам как да ги зареждам или че много зор са видяли - няма такова нещо. Оня на УАЗа отделно дава дебели намеци, и той е Мегалит.
                            Последно редактирано от Ясен; 06-10-18, 09:59.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              AGM може би е твърде напредничева технология за Монбат. За това Монолит...
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Когато купих мотора,го взех с чисто нов акумулатор.АGM .След 5 години май,акумулатора работи,но като всеки турист на дълги разстояния,свалям доверието и купих нов.Снощи му налях електролита,в инструкцията пише да не се пипа 30 Мин.В сервиза моя човек каза 2 часа...

                                Аз не го пипам вече 25-26 часа щото бърза работа нямам за мотора в момента.Одеве му включих лидълско зарядно и вече 4-5 часа зарежда с ток 800 милиампера



                                Естествено тези 0.8 Ампера ги ограничава зарядното.На акумулатора пише бавен заряд с 1.2 Ампера за 10 часа или 5 ампера за два часа.

                                Моя човек каза че след два часа да го качвам на мотора,аз му казах че ще го заредя,той вика няма нужда...Ама ето че съм прав..лапа си ток и иска още.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X