Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ...Ама 14 - четиринадесет!! години верна служба- си е добре за AGM акумулаторчето.
    Вени, предният беше обикновен киселинен го предадох на почти 11 години преди няколко месеца. При това не защото отказа напълно а защото вече саморазряда беше голям и взе да се налага заряд от време на време. Не беше брандиран от МБ а си е купуван от тук. През първата половина от ползването му никога не е зареждан. Ако колата се караше активно и през последните 5-6 години както в началото, вероятно щеше да живее още няколко години! Та едно AKБ ако зорлем изкарва гаранционният си срок е много вероятно нещо активно да му пречи
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Е, откъде знаеш, че е бил AGM?.
      Акумулаторджията ми каза. Както и той ми обърна внимание на датата на производство. Без никакви задни мисли, защото се познаваме, откакто сме се родили.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        ... Колата или е предвиждана да работи с AGM или не е. По тази причина е леко излишно да се ползва такъв ако колата не предвиждана за гелов. AGM или литиев няма да работи оптимално в по-старият тип автомобили!
        Някои пояснения: колата е R. Rover sport 2.7 TDV6, 2008 г. На място, с включени фарове, зарежда с 13,9 V. Не може да се настрои на 14,6-15 V. Значи ли това, че периодично акумулаторът трябва да се дозарежда с външно зарядно за AGM?п.п. И още едно питане: угасена, колата харчи 0,140 Ah - това нормално ли е за този модел? Мерено е с последователно свързан мултицет.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          .п. И още едно питане: угасена, колата харчи 0,140 Ah - това нормално ли е за този модел? Мерено е с последователно свързан мултицет.
          Как ги премери тези 0,140 А/ч?Да не е мА? Ако е така е много. Допустимо е до към 50-60 мА.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Някои пояснения: колата е R. Rover sport 2.7 TDV6, 2008 г. На място, с включени фарове, зарежда с 13,9 V. Не може да се настрои на 14,6-15 V. Значи ли това, че периодично акумулаторът трябва да се дозарежда с външно зарядно за AGM?п.п. И още едно питане: угасена, колата харчи 0,140 Ah - това нормално ли е за този модел? Мерено е с последователно свързан мултицет.
            Това колко време след гасене? Щото според зависи до 30 минути консумация има от много неща
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Чаках 15-20 мин. и ми писна. Съмненията ми са, щото със стария електролитов Бош до последно нямаше такива проблеми. Новият го купих август лани. Цяла зима нямах проблеми. Преди 2 седмици карах до Благоев и обратно, а след 10 дни в акумулатора имаше само 5 волта.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Не знам какво имаш предвид със стойността на тока в покой. mA или mAh? Ако са 150мА и това е премерено с изваден ключ, затворени врати и след някакво време - това е много! Трябва да я оставиш с включен уред и както са писали по-горе за известно време. 30мин е прекалено много но след 10-15 мисля би трябвало да имаш реалната консумация в покой. Не пречи да я оставиш и половин час. Иначе си прав: АГМ акумулатор с тази кола никога няма да бъде зареден по време на експлоатация, в колата. Налага се да го зареждаш периодично със зарядно устройство предвидено за тази технология. Но провери консумацията. Това, което си мерил в комбинация с недозареждане може да доведе до ситуацията.
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  В края на 2016 ми изпадна оригинален мерцедесов AGM. В най-големите студове си палех с няколко изгорели свещи, като само един път, когато беше - 20°С, се наложи да му давам ток, и така до около Великден, когато една сутрин ни вопъл, ни стон. След два-три месеца направих ремонт на алтернатора, но така и не ми стана ясно, аз ли го убих заради обикновеното зареждане което не е ясно какво е било въпреки, че напрежението беше 13.7-13.8V с консуматори, в комбинация с празен ход на 500-550 об/мин, или просто умря защото му беше дошло времето.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Аз много пъти съм казвал, че АГМ както и литиевите акумулатори в повечето случаи се купуват и използват в разрез с нуждите и възможностите. Хората обикновено се подвеждат по "модерната" технология, която мислят, че тя ще им дава повече. Или че ще реши някакви проблеми, че е по-добра. Което може да е вярно но далеч не за всеки автомобил/мотор. А защо се продават като съвместими - ами защото производителите просто трябва да продават
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Оригинален БМВ акумулатор АГМ 92Ач за 700лв. купен от представителство, едвам ми издържа 2 години. От сега нататък най-евтиния вариант и смяна когато се предаде. По-добре да сменявам на 2 години акумулатори по 200лв. от колкото да сменявам пак на 2 години акумулатори по 700лв.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Пак да се допитам до знаещите. Не точно за автомобилен, ама все пак акумулатор е. Та на този акумулатор, кое зарядно най-ще му пасва?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180509_63.jpg
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:5788481
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180509_54338.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5788482
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180509_3857.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5788483
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180509_20499.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5788484
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Зависи какво искаш да правиш с него

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            С акумулатора ли? За сонара ще го ползвам.А пък със зарядното да си зареждам акумулатора.
                            Всъщност приемам и други предложения за акумулатор и зарядно. Тия ги избрах, просто защото в Бургас има магазин Панда и утре мога да отида и да ги купя.
                            Последно редактирано от kameno karp; 09-05-18, 20:48.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              И аз да попитам във връзка с това:
                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Като за начало намери дивайса, който ти е източил акумулатора.
                              ВарЯнт 1: два пъти забравям включен видеорегистратор (на "Либито" има един куплунг за запалка и в него има ток и при изключен контакт) и той записва паркинга цяла нощ.
                              ВарЯнт 2: дава(ше) от време на време грешка за "дала накъсо ламбда сонда от 2-ри ред", демек "еко-сонда заради калифорнийските емисионни стандарти", нямаща отношение към командващите ъ-ъ-ъ-ъ образуването на горивната смес (ихааа, как нАучно го казАх, а?) първи ред ламБо-сонди, които са си наред, затова не отдадох значение на грешката.

                              Възможно ли е акумулаторът ми да е бил източен от някое от горните неща? Запалих с ток от другата кола и сега се чудя дали ще запаля самостоятелно...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                ...
                                ВарЯнт 1: два пъти забравям включен видеорегистратор (на "Либито" има един куплунг за запалка и в него има ток и при изключен контакт) и той записва паркинга цяла нощ.
                                ВарЯнт 2: дава(ше) от време на време грешка за "дала накъсо ламбда сонда от 2-ри ред", демек "еко-сонда заради калифорнийските емисионни стандарти", нямаща отношение към командващите ъ-ъ-ъ-ъ образуването на горивната смес (ихааа, как нАучно го казАх, а?) първи ред ламБо-сонди, които са си наред, затова не отдадох значение на грешката.
                                Регистраторът харчи около 5Ач на нощ. Ламбда-сондата харчи само при включен двигател.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X