Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Ех защо не са подгонили мен, щях да го взема!!!
    Уф, 6 от 49 е Ветерокът, че и по-малко, като палене.
    Един лежи на дъното срещу плажа на военния къмпинг ( батареята ) на Обзор.
    На който му трябва.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Уф, 6 от 49 е Ветерокът, че и по-малко, като палене.
      Един лежи на дъното срещу плажа на военния къмпинг ( батареята ) на Обзор.
      На който му трябва.
      Странно, моят пали от 2 или 3 дърпане като е студен.
      Поздрави.
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Странно, моят пали от 2 или 3 дърпане като е студен.
        Поздрави.
        Пускай тото веднага!

        Ветерок да пали, това е шестица от тотото!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Единственото което може да пооправиш на това чудо е паленето. И аз знам един, по средата на язовира, след поредния основен ремонт на брега
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Я малко по същество, някой купил ли е/използва ли акумулатор Veber.? Примамливи цени, безплатна доставка, само телефон и мейл за връзка. Мен ми трябва за компресора на лодката, най малкият е 60a/ч за 70лв с безплатана доставка и 2г гаранция, която със сигурност няма къде да предявиш.
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Предполагам че няма да има проблем в тази тема да попитам за едни 18 В Литий-Йон акумулатори за ръчни инструменти на макита . Понеже до момента единствено на телефона съм с такъв акумулатор и ме интересува има ли някакви особености при зареждането . За това да го бодна на зарядното знам .

              Кога да го зареждам ?
              ------- когато е напълно изтощен ?
              --------когато имам нужда и когато имам възможност ?

              Имат ли някакво ограничение на живота и цикли ?

              Има ли смисъл да оставям акумулатора на зарядно след като има индикация че е вече зареден ?

              И обратното : задължително ли е да го чакам да се зареди напълно ?
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Нищо не е задължително за литиево-йонните.

                Но в тази тема обсъждаме оловни.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  И докато обсъждаме оловни: ще прецакам ли нещо ако сложа 72 Аh на кола на която и трябват 40-50..от моето рено стои и искам за седмица - две да го сложа на малко рено 1.2... неговия е малък. Искам само за да си направи малко нормална работа. Не и да го зареждам и разреждам на зарядно.
                  Принципно съм наясно с нещата и знам, че не е препоръчително, но трябва да я направя гимнастиката.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    При мен,а и при много други принципа е колкото по-голям влезе на стойката толкова по-добре.
                    На пунтото му сложих 60 ампера гигават при 35 от завода и си бръмчеше безпроблемно с години.
                    Вчера на гранда сложих 72 ампера не за друго,а защото бе най-големият който можах да вкарам там.
                    Та така колкото толкова ма винаги повече.
                    Което ми напомня,че трябва да похваля много сериозно гигават и техният 60 амперов змей.
                    Направи точно 8 години и смени 3 коли преди вчера да го върна и сменя с нов.През това време поне 5 пъти е убиван до момент само да прецъква стартера,а един път тотално уморен след забравен касетофон и плафон за повечко време.
                    Та евала на пичовете.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      При мен,а и при много други принципа е колкото по-голям влезе на стойката толкова по-добре.
                      +1
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Мечо Пух- колкото по-голям, толкова по-голям. Брат ми току що тръгна за Хавай, 50 коня мотор, 100 ампера алтернатор, 1000 /хиляда/ ампера акумулатори. И ще бачка и ще пее.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          За малко "юбилей".

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180105_100157.jpg
Прегледи:1
Размер:288.8 КБ
ID:5782208

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180130_155712.jpg
Прегледи:1
Размер:207.2 КБ
ID:5782209
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Е, можеше да потърпиш

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Браво!
                              И аз в момента карам все още с ТОЗИ, който е същият набор както твоят.
                              10 годинки. За смяна е но все още пали и не са ми давали ток.
                              Така, че моят може и да направи юбилей

                              П.С: Сега видях датата на снимката - със сигурност вече е направил юбилея!
                              Евала, дано и новият толкова.
                              Последно редактирано от Esper; 01-03-18, 13:10.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Миналата година трябваше да си взимам акумулатор и ми се щеше да е нещо читаво, и след консултация с приятели разбиращи и ползващи разни марки, стигнах до компромисни варианти, щото няколко човека казаха, че и Вартата, и Боша, вече не са това бяха. Приятел ми каза че правилната марка е ... някаква австрийска, но 100Ah беше нещо около 350-400лв. което ми беше доста, и след като не успях на пъхна един Монбат, поради собствената си глупост, сега съм с EAS JIS-стандарт, който/които съм ползвал и продавал повече от 10г., и никога не е имало проблем.

                                P.S. Много съжалих като видях, че Ясен си пусна AGM-а за продаване, а току що си бях взел новият акумулатор.

                                P.P.S. В крайна сметка при мен се оказа, че имах недозареждане на градско, щото си бях свалил оборотите на празен ход до около 500-550, че ми галеха ухото, а оборотомера през повечето време е в почивка.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X