Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Планувам аз отдавна нещо тука...
    От кога чакам да споделиш тука...
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      А и да не се забравя за цената на доставки на литиеви батерии.
      Най-евтино е да запалиш колата и да отидеш сам да си ги докараш.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
        Е с какво се разминава с това което казвам? Но тази има генератор, аз по скоро имах предвид този клас лодки.....



        Не съм съгласен, че някакъв извънземен акумулатор е правилния за такава лодка, ама както и да е, не споря, всеки може сам да си подложи банановата кора.

        На малка лодка /това на линка ти е малка лодка/ се слага акумулатор подобен на тоя дето го имаш в колата или в джипа с която я теглиш. Ако е по-големичка, слагаш акумулатор, който можеш да намериш в отсрещната бакалия. При неспазване на това правило, се случват интересни неща от, които такива шемети като мене правят пари.
        Успех с намирането на правилния акумулатор!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Акумулаторът се "премеря" с рулетка . Може и със шивашки метър .

          ... а че стават интересни неща с "ампеража" - стават ... стига да знаеш какво искаш . Ама требе четене първо . За знание .
          Няма намерение да се заяждам,това за метъра го разбрах.
          Според теб,как трябваше да го заредя този акумулатор?
          Имам само един мултицет за 5лв. и меря какво е напрежението на заряда.
          А защо го меря ли,ами случайно ми попадна едно руско зарядно12/24в. и 40А свалено от военна техника.
          Включено на 12в, вдига до 17/18в. акумулатора пари,а беше голямо колкото един стабилизатор за телевизор.
          От едно времешните,предполагам ги помниш?
          Почти като стартерно у-во,само искаше по-дебели кабели.
          Накрая го подарих на един тракторист,и още ме споменава с добро.
          Последно редактирано от georgipetkov64; 06-02-18, 22:59.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            ...А защо го меря ли,ами случайно ми попадна едно руско зарядно12/24в. и 40А свалено от военна техника.
            Включено на 12в, вдига до 17/18в. акумулатора пари,а беше голямо колкото един стабилизатор за телевизор.... .
            Ще пари и още как !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Тая съм я карал,не минава под мостовете
              А тая бояджийска вишка за чий и е отгоре
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Не съм съгласен, че някакъв извънземен акумулатор е правилния за такава лодка, ама както и да е, не споря, всеки може сам да си подложи банановата кора.
                Ами не знам но ги ползват и за "средни" лодки..... Все едно, темата, акумулатор-лодка, достигна пределното насищане за мен
                Роден рибар, а принуден да работи.......

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  А тая бояджийска вишка за чий и е отгоре
                  От там търсят алайте- пасажите риба..... До началото на 80г към Черноморски риболов имаше едни леки самолети. Особено паламуда е повърхностна риба от високо се вижда идеално. Ако ви е правило впечатление, по южното черноморие, по голямата част от рибарските лодки имат едни високи столчета. Когато няма луна, рибата прави акамоз, оставя светла диря във водата, когато е много, на алай. оставя голямо светещо петно. Който е на столчето, вижда и насочва лодката на там. И се прави мола. пуска се мрежа, която в единия край има светеща шамандура и лодката започва да описва кръг с падащата мрежа около алая. Трябва голям майсторлък за да можеш да затвориш максимално плътно, съобразно дължината на мрежата, която е от 300 до 500 метра. След това се гърмят 2-3 бели ракети, почти успоредно на водата, е ако има други лодки нагоре. Рибата от светлината се плаши и хуква да бяга,, като съответно се набива право в мрежата. Аз съм бил в екипаж, с който взехме над 350 паламуда 800-1200гр. Ама не тежи ваденето на такава мрежа тежи само когато я вадиш пълна с медуза. Малко спам, sorry!
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    А тая бояджийска вишка за чий и е отгоре

                    На кой му е малък таковата си слага висока кула,тая специално беше в Алабама,карах я до Флорида и после за малко тук на един мотор,малка лодка си е с голяма кула.

                    и между среден и среден има разлика,тая батерийка е за малка лодка по моя размер,средна лодка е 1000 коня мотор 20 метра 60 тона поне.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Мегаломан.
                      Ти ако си в Силистра и на 4 коня двутактов мотор ще си каил.
                      Само да не гребеш .
                      Ама който имал брада...

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Кой какво ползва, и кое е правилното, са две различни неща. Едно от качествата на акумулатора, еле на лодка дето и се е наточило цялото семейство да се вози точно тоя ден, е да можеш да го замениш бързо с нещо под ръка. Като сложиш извънземен акумулатор изискващ специални режими на работа и зареждане, и той умре докато качват бирите на борда и се мажат с мазила против изгаряне, ще стане ясно защо АГМ или обикновен оловно киселинен акумулатор е правилния за целта.
                        Да ти покажа ли снимка на десетина ключа изолиращи отделните банки акумулатори? Ама така и баба може, врътваш и изолираш умрелия гъзарски акумулатор. А с тия скутери, само тапи в ушите можеш да си сложиш, за да изолираш виенето на жената и децата “ама как така няма да се возим, ти обеща...”...
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          Мегаломан.
                          Ти ако си в Силистра и на 4 коня двутактов мотор ще си каил.
                          Само да не гребеш .
                          Ама който имал брада...

                          М реалист бре

                          а за гребането да,там и на 2.5 коня Хонда съм навит,с камшично запалване
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Миналата седмица на нашите вторични ме гониха да взема един Ветерок 8 . Избягах като плъх от горящ хамбар
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Има лодки и лодки. Има хора дето си живеят на лодките.

                              Има и хора (като мене) дето си имат лодка за да си имат лодка, а мореплаването им е два пъти годишно.

                              За двата вида хора и съответно лодки се произвеждат два вида акумулатори.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Миналата седмица на нашите вторични ме гониха да взема един Ветерок 8 . Избягах като плъх от горящ хамбар
                                Ех защо не са подгонили мен, щях да го взема!!!
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X