Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Ставаше въпрос за нафта... Не съм чул или видял някой да кара МАЗ с керосин. И да пробва, няма да е за дълго .... То и ЗИЛ 131 върви с нафта, ама топи буталата пустиняка....
    Моля, моля, за керосина, или добро, или нищо. Навремето в Школата в Балчик направихме трампа с маймуните от Летището - те ни дават 2 туби керосин, а ние им носим 2 туби бензин от ЗиЛ-а. Искахме да разберем как ли ще работи печката в спалното, ако и сипем малко керосин. Резултата беше впечатляващ - пущината грееше 6 пъти повече, а и се научи да подскача и да ръмжи.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Е че то керосина и нафтата са си най-близки братчеди-никакъв проблем да караш дизелова кола с керосин.Само трябва масло да му се добавя,че помпата ще си замине.А във всяко военно летище с керосин се допълват всички липсващи количества бензин или дизел,защото най-лесно се изписва .

      Коментар


      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        ......- пущината грееше 6 пъти повече, а и се научи да подскача и да ръмжи.
        Това ми хареса.... Добре, че не сте я стопили.... Ние пък направихме невероятната комбинация от нацепени дървени траверси, гума за подметките на джапанки (от ония-многоцветните, дебелите) и нафталин.... Пламъка се виждаше през кюнците, бяха почти прозрачни.....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Моля, моля, за керосина, или добро, или нищо. Навремето в Школата в Балчик направихме трампа с маймуните от Летището - те ни дават 2 туби керосин, а ние им носим 2 туби бензин от ЗиЛ-а. Искахме да разберем как ли ще работи печката в спалното, ако и сипем малко керосин. Резултата беше впечатляващ - пущината грееше 6 пъти повече, а и се научи да подскача и да ръмжи.
          Мдааамммм, а пък в Граф Игнатиево преди около 15тина годинки от такива далавери изгоря пожарната. Не казвам обгоря, а ИЗГОРЯ та чак и покрива падна. Иначе всичките камиони си вървяха 50% керосин и останалото нафта. И е така въз всяко поделение на ВВС. Защо им викат на шофьорите туби...?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Това ми хареса.... Добре, че не сте я стопили.... Ние пък направихме невероятната комбинация от нацепени дървени траверси, гума за подметките на джапанки (от ония-многоцветните, дебелите) и нафталин.... Пламъка се виждаше през кюнците, бяха почти прозрачни.....
            Ооооооооо, чакай, като ни свършиха дървата и въглищата в Божурище, един от Марикостиново даде идеята да пробваме печката с кубинки от старата фазанария, беше отдавна затворена и я ползваха за склад. И за да се разгори по-сериозно им добавихме и 1 кутия вакса. Ето тогава се убедих, че наистина пламъка може да се види през кюнците,
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Имат разбира се. Два вида зимна нафта, и отделно арктическа. Те всъщност живеят почти до полюса.
              Карат с лигроин. Това е фракция между тежките бензини и нафтата.

              Коментар


              • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Е, така де... Разбра се, че това дето не замръзва на - 80 е всичко друго, но не и нафта....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Секретност ... За балъците в БДС-то и казват нафта
                  Само танковете на север ги карат с керосин. Понеже са с реактивни турбини, от Ми-8. Така наистина се измъкват изпод ядрения удар на десетата минута, а на дизеловите от -40 надолу, им трябват всичките 30. Додето омекне маслото.

                  Коментар


                  • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Кой танк е с двигател от Ми 8?


                    малко инфо от вики по ГОСТ


                    [править] Физические свойства
                    Летнее дизельное топливо: Плотность: не более 860 кг/м³. Температура вспышки: 62 °C. Температура застывания: −5 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—360 градусов Цельсия. Рост температуры конца выкипания приводит к усиленному закоксовыванию форсунок и дымности.

                    Зимнее дизельное топливо: Плотность: не более 840 кг/м³. Температура вспышки: 40 °C. Температура застывания: −35 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—340 °C. Так же зимнее дизельное топливо получается из летнего дизельного топлива добавление депрессорной присадки, которая снижает температуру застывания топлива, однако слабо меняет температуру предельной фильтруемости. Кустарным способом в летнее дизельное топливо добавляют до 20 % керосина ТС-1 или КО, при этом эксплуатационные свойства практически не меняются.

                    Арктическое дизельное топливо: Плотность: не более 830 кг/м³. Температура вспышки: 35 °C. Температура застывания: −50 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—330 градусов Цельсия. Пределы кипения арктического топлива примерно соответствуют пределам выкипания керосиновых фракций, поэтому данное топливо — по сути утяжеленный керосин. Однако чистый керосин имеет низкое цетановое число 35-40 и плохие смазывающие свойства (сильный износ ТНВД). Для устранения данных проблем в арктическое топливо добавляют цетаноповышающие присадки и минеральное моторное масло (лучше тепловозное или камазовское) для улучшения смазывающих свойств. Более дорогой способ получения арктического дизельного топлива — депарафинизация летнего дизельного топлива.
                    Последно редактирано от Георги Крумов; 23-01-10, 10:01.

                    Коментар


                    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                      Е че то керосина и нафтата са си най-близки братчеди-никакъв проблем да караш дизелова кола с керосин.Само трябва масло да му се добавя,че помпата ще си замине.

                      Абсолютно никакъв, само дето на дъртия ни Кадет преди 15-на години му се пукнаха 2 буталца.....
                      А масълце си сипвам на един резервоар (80л) 1 литър двутактово.



                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Ооооооооо, чакай, като ни свършиха дървата и въглищата в Божурище, един от Марикостиново даде идеята да пробваме печката с кубинки от старата фазанария, беше отдавна затворена и я ползваха за склад. И за да се разгори по-сериозно им добавихме и 1 кутия вакса. Ето тогава се убедих, че наистина пламъка може да се види през кюнците,

                      Това ми напомня за школата в Балчик. Студ,януари месец на някой му бяха донесли пушено пиленце което малко се поразвали и разбира се да не се хвърля решихме да го бухнем в печката......
                      Все едно бензин сипахме, от мазнината ли що ли не знам, ама лумна здраво.
                      Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                      Honda CB 919 Hornet
                      0898849413-Светльо
                      Кръвна Група: 0+

                      Коментар


                      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                        Кой танк е с двигател от Ми 8?


                        малко инфо от вики по ГОСТ


                        [править] Физические свойства
                        Летнее дизельное топливо: Плотность: не более 860 кг/м³. Температура вспышки: 62 °C. Температура застывания: −5 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—360 градусов Цельсия. Рост температуры конца выкипания приводит к усиленному закоксовыванию форсунок и дымности.

                        Зимнее дизельное топливо: Плотность: не более 840 кг/м³. Температура вспышки: 40 °C. Температура застывания: −35 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—340 °C. Так же зимнее дизельное топливо получается из летнего дизельного топлива добавление депрессорной присадки, которая снижает температуру застывания топлива, однако слабо меняет температуру предельной фильтруемости. Кустарным способом в летнее дизельное топливо добавляют до 20 % керосина ТС-1 или КО, при этом эксплуатационные свойства практически не меняются.

                        Арктическое дизельное топливо: Плотность: не более 830 кг/м³. Температура вспышки: 35 °C. Температура застывания: −50 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—330 градусов Цельсия. Пределы кипения арктического топлива примерно соответствуют пределам выкипания керосиновых фракций, поэтому данное топливо — по сути утяжеленный керосин. Однако чистый керосин имеет низкое цетановое число 35-40 и плохие смазывающие свойства (сильный износ ТНВД). Для устранения данных проблем в арктическое топливо добавляют цетаноповышающие присадки и минеральное моторное масло (лучше тепловозное или камазовское) для улучшения смазывающих свойств. Более дорогой способ получения арктического дизельного топлива — депарафинизация летнего дизельного топлива.
                        Е тва е истината и друга просто няма!И процентното съдържание на керосин е дадено,и добавянето на масло.
                        И понеже керосин не мога да намеря от десет години сипвам до 5% бензин и към него 15-20% синтетично двутактово масло-може и минерално,разбира се!
                        А,дизел да се кара само с керосин е абсурд!Не,че не може,де ама,ако колата е на тъщата!

                        хАмериканските танкове М-1 са реактивен двигател,като хвърчащите техники,и горят керосин,разбира се.За руските танкове не знам...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Има добавки против замръзване на Нафтата Аз от 5-6 години ползвам такава и нямам никакви проблеми

                          Коментар


                          • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            ))
                            ВСИЧКИ антигелове се наливат, докато температурата на нафтата е НАД нулата, а по-добре - над +5 градуса. После можеш да ги изхвърлиш.

                            Коментар


                            • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Колеги - гледам само 5% бензин се осмелявате да добавите в дизела.
                              Единствено лесно и достъпно е да се сипва бензин ( до 15 % ) в резервоара . Така по-лесно палите сутрин ( на студено) , не ви замръзва нито се сгъстява дизела . Трябва на 50-60 л гориво да добавяте и 0.5 л масло ( какво да е двигателно - аз сипвам М10 Д ). И забравяте "лошите " дизели , парафина и други .
                              Когато се затопли ( над 20 градуса ) това гориво трябва да се източи ...... но не вярвам да не знаете кога да спрете да сипвате бензин .
                              Не се мъчете с 5 капки "нещо" да спите спокойно . Важи за минус 15- 20 градуса .
                              Една препоръка : отваряйте чат-пак капачката на резервоара . За спокойствие ,ако ви е запушен отдушника , но при отваряне ще усетите - дали издиша резервоара .
                              Не се ядосвайте от лоша нафта . Има по-лоши повреди .......
                              Просто добавете малко бензин и масло .

                              Коментар


                              • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Нека и аз се изходя по въпроса.Фронтерата ми е бензинова но имам и 2 камиона и постоянно се ебавам с дизела.Та зимата когато температурата падне под нулата почвам да меся с бензин на 100 литра слагам 5 литра бензин и вече години наред и при температури под -25 -28 съм нямал проблем.Мой приятел слага по малко спирачно масло но не знам пропорцията твърди че е по добро от бензина , но аз предпочитам провереното от мен.Веднъж пробвах с добавки против замръзване но от цялата гимнастика замръзнах аз и от тогава само бензинец .Успех и това е само мое мнение.
                                [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X