Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Изчел съм я от край до край... Личните си ги зареждам от Лук..., а служебните-от Омв и съответно, не с Алпин, щото е скъпо.... За добавки и дума да не става, хеле пък на служебните. Всички кошници си палят, даже моята доскоро само на една свещ (ма най-накрая и дойде ред да влезе в бокса и вече е с 4 здрави...)
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #92
      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Момци, понеже никой, поне засега, не ми отговори на написаното от мен днес следобед, позволявам си пак да ви питам - не е ли проблема в качеството на нафтата в България, а не в зимните температури? Защо не им замръзва нафтата на тези тук, френските, или на Дойчо? И тук температурите падат до под -20°C, и тук има цели региони блокирани, и тук има затворени училища и летища, и тук се случва военен БТР, или верижна машина от някое армейско поделение да отиде и да извозва бременни жени и пострадали до болницата, просто защото линейката е абсурд да премине в преспите, а хеликоптера е на мястото на тежко ПТП. Това, което със сигурност не се случва обаче е, че никой тукашен шофьор не е тръгнал да пали факли под резервоара и да става на маймуна рано сутрин. Какво, не ми вярвате ли? Или мислите, че само в България се случва да е весело през зимата? На колегата му изгърмяла ГНП-то, на друг - джипа му угаснал в движение, на трети - филтъра му се напълнил с вода ............
      Защо трябва да се наливат какви ли не помии в резервоарите на дизеловите автомобили за да не замръзват, вместо всичко да си върви както трябва?! Немога да проумея, след като има хиляди и хиляди неоспорими доказателства за лошото качество на горивата на тази, или онази бензиностанция - ами да им вземат лиценза, да ги одрусат с няколкостотин милиона евро глоба и готово! Защо трябва вие, потрбителите да ставате всекидневни жертви на разни измамници?!
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #93
        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        ... Немога да проумея, след като има хиляди и хиляди неоспорими доказателства за лошото качество на горивата на тази, или онази бензиностанция - ами да им вземат лиценза, да ги одрусат с няколкостотин милиона евро глоба и готово! .....
        А-а-а, немой с лошо! Знаеш ли колко са на "хранилката" от тая далавера?! Тия палати и лимузини със заплата не се купуват....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #94
          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          За мен решението е много просто:

          1-1.5 л. Бензин и до горе нафта

          Просто и доказано във времето от ДАП-аджиите.

          Бензина хем вдига октана хем замръзване НЯМА!!!

          Айде, че почва "Листопад"
          VW Touareg R5 2005
          Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
          Ford Everest 2,5 2006
          Крис

          Коментар


          • #95
            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            А-а-а, немой с лошо! Знаеш ли колко са на "хранилката" от тая далавера?! Тия палати и лимузини със заплата не се купуват....
            Ох, знам, знам ........ Само гадая кога ли ще влязат нещата в релси ......
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #96
              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Мишоци, чакай сега! Това с попарата в нафтата е кашони с пари всеки ден за момчетата. Ти тая далавера не можеш да я спреш докато не вкараш един Пиночет в България и да ги нареди до стената. Докато е такова горивото в БГ, така ще е. Е да ти дам пример с морската нафта тука. Зареждам и около мене палми. И пак има добавки в нафтата. Против замръзване. Защото не ме знаят като заредя 14 тона накъде ще тръгна. И защото "полицейска" държава. Свободата се плаща- с гимнастики сутрин /може и вечер, по желание на клиента/

              Само гадая кога ли ще влязат нещата в релси ......
              Релси вече няма, окрадаха ги. Така че...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #97
                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Работата е съвсем, ама съвсем проста. Българският стандарт за зимна нафта в момента е до -15 градуса и на ХУБАВИТЕ бензиностанции тя е близо до него. Тъй че те за нищо не могат да бъдат хванати. Някои от тях, като жест на добра воля, като слязат още температурите, кръщават нафтата с още антигел, най-малкото за да не замръзва в колонката.

                Е, да, ама ако заредиш пълен казан и след 2 седмици си го изгорил само половината, а междувременно температурата е станала -22 - ами
                ще имаш проблеми.

                Сега, защо стандартът е само -15, след като климатът ни е съвсем друг - местни особености.

                Аналогичен случай, ама в голям мащаб - селските бензиностанции, където просто цистерна идва веднъж на 3 месеца. И където по йордановден ще ти сипят септемврийска нафта. Което пък опира до контрол, който също е местна особеност.

                Коментар


                • #98
                  До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Заредих в лук оила миналата или по-миналата година и на сутринта усъмнах с 80 литра замръзнала нафта.Теглихме колата до един сервиз,където стоя на топло до вечерта.Вечерта отидох и сипах малко (около 5 литра) бензин в резервоара с вече втечненото гориво.Така си изгорих гадната нафта.

                  Та имам нагревател в филтъра.И* кво???Той си грее а от него до двигателя повече от 1 метър тръбен път със замръзнала нафта.Нема палене...Та решението е просто,копелетата поръчват горива за по високи температури,които са по-евтини от другите правени за по-ниски температури а ние се мъчим да направим чудо за да ни вървят колите.Спасение има но като му дойде времето и започнат да закриват разни вериги или да ги глобяват сериозно.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #99
                    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Мишоци, чакай сега! Това с попарата в нафтата е кашони с пари всеки ден за момчетата. Ти тая далавера не можеш да я спреш докато не вкараш един Пиночет в България и да ги нареди до стената. Докато е такова горивото в БГ, така ще е. Е да ти дам пример с морската нафта тука. Зареждам и около мене палми. И пак има добавки в нафтата. Против замръзване. Защото не ме знаят като заредя 14 тона накъде ще тръгна. И защото "полицейска" държава. Свободата се плаща- с гимнастики сутрин /може и вечер, по желание на клиента/



                    Релси вече няма, окрадаха ги. Така че...
                    Това е ясно, далавери има и тук и то колосални, но нещата са направени така, че на обикновените хора да им е хубаво и да си живеят с кеф и всичко да е мирно и тихо. А за кашоните с пари - и тук има такъв филм - от нашия град до Орлеан са 50 км. Магистралата ти е 5 евро. Побеснявам като си помисля, че в Австрия за 7,50 караш 10 дена.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                      Заредих в лук оила миналата или по-миналата година и на сутринта усъмнах с 80 литра замръзнала нафта.Теглихме колата до един сервиз,където стоя на топло до вечерта.Вечерта отидох и сипах малко (около 5 литра) бензин в резервоара с вече втечненото гориво.Така си изгорих гадната нафта.

                      Та имам нагревател в филтъра.И* кво???Той си грее а от него до двигателя повече от 1 метър тръбен път със замръзнала нафта.Нема палене...Та решението е просто,копелетата поръчват горива за по високи температури,които са по-евтини от другите правени за по-ниски температури а ние се мъчим да направим чудо за да ни вървят колите.Спасение има но като му дойде времето и започнат да закриват разни вериги или да ги глобяват сериозно.
                      Ами да, стават чувствителни и коректни като им се бръкне в джоба, а това за нафтата за по-топло и по-студено е абсолютно вярно, както и руснаците си имат една военна нафта, за която съм слушал, че издържа до -80°C . Лично на мен ми е трудно да повярвам, но го чувам вече от няколко места и това ме кара да си мисля, че не е празна приказка.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        .... както и руснаците си имат една военна нафта, за която съм слушал, че издържа до -80°C . ....
                        Дрън,дрън-ярина, както казваше Жоржи.... За 13 години в армията (и опит с разни други армии) съм се убедил, че такива супер сикрет хай-тек има само във фантазиите на недочули-недовидяли ...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Дрън,дрън-ярина, както казваше Жоржи.... За 13 години в армията (и опит с разни други армии) съм се убедил, че такива супер сикрет хай-тек има само във фантазиите на недочули-недовидяли ...
                          Има установки за керосина, да му се извлече де що замръзва. Баща ми ми е разправял. Минавал през студено, и каквото е нефелно, оставало, а минавало само годното за самолета.

                          ...дали обаче тук или в Русия - нямам идея.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Дрън,дрън-ярина, както казваше Жоржи.... За 13 години в армията (и опит с разни други армии) съм се убедил, че такива супер сикрет хай-тек има само във фантазиите на недочули-недовидяли ...
                            Аз казвам какво съм чул. Също съм слушал от МАТ-аджии, че сутрин на паркинг в Подмосковието зимата палят факли като луди, идва бляда, скача в МАЗ-а, щрак - и пали от раз. Тъй тя.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Има установки за керосина, да му се извлече де що замръзва. Баща ми ми е разправял. Минавал през студено, и каквото е нефелно, оставало, а минавало само годното за самолета.

                              ...дали обаче тук или в Русия - нямам идея.
                              Не се бъзикам- Проба се взима в буркан, разклаща се и се гледа. Има ли най-малката следа от нещо друго освен чист керосин- не влиза в самолета. Какво се смесва за да не замръзва не знам, но това с буркана съм го виждал 10000 пъти /Каменец, бойна авиация, хлапе бях.../После същото съм го виждал в Граф Игнатиево, ТРАПА, летище София... Общо взето буркана работи навсякъде и от доста време .
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Има установки за керосина, да му се извлече де що замръзва..
                                Ставаше въпрос за нафта... Не съм чул или видял някой да кара МАЗ с керосин. И да пробва, няма да е за дълго .... То и ЗИЛ 131 върви с нафта, ама топи буталата пустиняка....
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X