Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Тази сутрин беше с 5 градуса по-топло, тоест вчера -13 а днес -8.
    Нямах никакъв проблем, нито с палене, нито с шофирането до работа.
    Благодаря. Така ще направя и аз.

    Коментар


    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
      Не, че имам нещо общо с лукойл(м@ма им кожодерска) ама моя автомобил дето Новочерненци му викат ситроШен берлинго тази сутрин на -18.6 по термометъра на автомобила и -20 според бтв,запали и вървя цял ден с нафта от горепосочената фирма без никакви добавки.В същото време витарката не рачи да запали(акумулатор)Между другото интересна констатация.Тези дни при температури под -10 отказаха последователно да запалят и дизеловото берлинго и бензиновата витара поради недостатъчно зареден акумулатор.Интересното е,че имаха ток акумулаторите но не запалиха колите.След зареждане заплиха без проблем като витарката при -15 запали от четвърт оборот.Нека спецовете го обяснят по-научно каква е причината дали при недозаредения акумулатор стартера върти по-бавно и затова или..?
      Не знам за дизела, но при недозареден акумулатор бензиновите двигатели могат да не запалят по елементарната причина липса на искра. Особено ако стартера не е нов и особено ако масълцето е позамръзнало, при въртене стартера започва да лапа всичкия наличен ток и за запалителната система остава от съвсем малко до никакъв. Ако случаят е такъв, най-лесно се познава по странната особеност, че мотора пали в момента, в който пуснеш контактния ключ (ако се улучи някой цилиндър на нужното място) и че по инерция си пали съвсем лесно. Струва ми се, че нито въпроса, нито обяснениято са за в тази тема, та стига толкова.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Струва ми се, че нито въпроса, нито обяснениято са за в тази тема, та стига толкова.
        Относно съпричасноста на казуса към темата-хипотеза:сутрин -18 въртим ключа и стартера върти,върти и все по-бавно докато спре ама не пали.Извода-замръзнала нафта.Оставяме акумулатора да се зарежда и отиваме на работа по друг начин.На другия ден със зареден акумулатор(и в общия случай по-топло време) палим без проблем.В резултат си затвърждаваме теорията,че нафтата е била замръзнала.На практика реалната причина в случая е недобре зареден акумулатор.Та затова...
        Николай Папазов

        Коментар


        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
          Относно съпричасноста на казуса към темата-хипотеза:сутрин -18 въртим ключа и стартера върти,върти и все по-бавно докато спре ама не пали.Извода-замръзнала нафта.Оставяме акумулатора да се зарежда и отиваме на работа по друг начин.На другия ден със зареден акумулатор(и в общия случай по-топло време) палим без проблем.В резултат си затвърждаваме теорията,че нафтата е била замръзнала.На практика реалната причина в случая е недобре зареден акумулатор.Та затова...
          Ясно, говорех конкретно за споменатата "бензинова ситуация", която си е реалност, но наистина не е за тази тема Поздрави!
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X