Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от limo Преглед на мнение
    0,5 л спирт на 70л+10л дизел, мисля, че няма да навреди
    Няма да навреди , но няма да има и ефект.

    Коментар


    • #17
      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      +1.

      Коментар


      • #18
        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Първоначално публикуван от limo Преглед на мнение
        0,5 л спирт на 70л парафин+10л дизел, мисля, че няма да навреди
        Няма да навреди на кое? Спирта не се разтваря в нафта. Ще остане да си плува полвин литър спирт докато не го засмуче сондата. Пробвай в домашна остановка да ги смесиш и тогава реши какво ще превиш

        Коментар


        • #19
          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Да за спирта си прав. Значи ще го карам в сервиз и ще сваляме резервоар. И пак ще пиша за моите патила след като го оправя. Благодаря ви за съветите.

          Коментар


          • #20
            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Не трябва да го сваляте. Трябва цялата кола да постои на топло. После може да сипеш антикуагулантите и да вървиш където искаш - ще работи.

            Спиртът не се разтваря практически в нищо. В него се разтварят разни неща, в частност водата. В нафтата механизмът не работи заради големите разлики в относителните тегла. В бензинът - все още.

            Коментар


            • #21
              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Не трябва да го сваляте. Трябва цялата кола да постои на топло. После може да сипеш антикуагулантите и да вървиш където искаш - ще работи.
              Точно така. Няма нужда от сваляне на резервоара и източване на горивото, ако проблемът е само летен дизел.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Не е летен дизел. Корумпирана нафта е. Ама за това - вече в Страстбург. Напълно еурострастно.

                Коментар


                • #23
                  До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Не е летен дизел. Корумпирана нафта е.
                  Възможно е, но не е задължително. Ако не ме лъже паметта, по БДС гранична температура за зимните дизели е минус 15 градуса. Тия дни температурите сутрин са там някъде. Ако колата стои и на проветриво място - може и по-студено да е. Имаш охлаждане и от насрещния поток като подкараш ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Може разбира се. Също ако е била мокра колата, ако ... Само че аз още съм под впечатлението от уволнението на оная чиновничка. Две години си играли на ремонт на три канцеларии. Брат ми ще ти врътне такъв от петък, от края на работното време, и до началото в понеделник. Луксозен, с гевезлъци. Не за две години. През които официално и законно не работиш.
                    Дали някой има интерес от това дребно недоразумение? А от три дни кой контролира съдържанието на танковете? А какво ... Да не товарим модераторите.
                    Но аз все пак смятам че Картаген трябва да бъде разрушен! Кога ще бъде приет законът за съдене на министрите от 89-та насам?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Наистина както казва Стефан прибери колата в топъл гараж да се стопли. После сложи от тарикатската добавка , нека поработи вътре на празен ход за да се смеси в системата за излишната нафта и няма да имаш проблеми. Миналата зима на пътна помощ през студовете идваха по 2-3 коли всеки ден, само ги затопляхме и сипвахме добавка и колиците си палеха и заминаваха по живо по здраво. Аз разрязах един филтър за да видя какво има вътре, точно парафин, имаш чуството че гледаш нещо изкарано от пчелен кошер, а не от горивен филтър. Същото това нещо когато поседи на радиатора си става нафта Евро 5.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Ако ще и евро 18 да е - все тая. От лятната до зимната има нам си колко там процента керосин. Ма все с него не е хубаво, щото цетановото му число е много ниско. Ако работата е хептен на умирачка - пикай в резервоара. Ако е малък все нещо става, амонякът работи като антигел и под нулата. Евро 4 - 5 даже го обичат.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Oт 18 години карам само турбо дизели и мога да споделя своя опит:
                          1.Никога не зареждам повече от 20 % от обема на резервоара.Понеже в всяка нафта има парафин между 5 - 70% зависи от къде е дошла и като запалиш първо парафина идва.Като запалиш веднага се опитваш с разни движения да я разбъркаш в резервоара
                          2.Когато зареждам си пълня и едно прозрачно шише което оставям в багажника ,а на сутринта се разбира колко е парафина прозентно
                          НАЙ-ЛЕСНИЯ НАЧИН ЗА ТЕБ В ТОЗИ СТУД Е
                          ВЗЕМИ ОТ най-ефтиния двоен кабел за тонколони менте които е с 4-5 нишки вътре( ЧЕРВЕН И ЧЕР) има ги навсякъде .Трябва да навиеш плътно околу филтъра като 4 навивки са ти около 1метър и на два реда може да събереш около 9 -10 метра .С широко тиксо един ред отдолу върху филтара после намотката и отгоре пак тиксо.Единя край го вържи на късо и той ти е начало ,а другия : единя проводник + другя - с два крокодила към акумолатора.
                          това е най-бързия начин в този студ ДКАТО ЕДИН ДЕН си направиш топлообменник и като мен никога няма да имаш повече проблеми с каквато и да е НАФТА
                          FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                          BJ42 04 1982
                          FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                          LZ 2 BHB

                          Коментар


                          • #28
                            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
                            1.Никога не зареждам повече от 20 % от обема на резервоара.
                            А това не допринася ли за проблема? Имам предвид вода от конденз, както и боклуците, утаили се по дъното на резервоара.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              докато карах дизел зимата редовно си наливах по малко бензин резервоара.
                              дори и гледах една книга за експлоатация на дизелови машини в руския север.помня че при минуш 40 градуса даваха по равно количество бензин и дизел в резервоара.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Количеството в резеорвара едва ли е от голямо значение. Феномена съм го наблюдавал и на пълни и на празни резеорвари. Проблема идва от това че парафините са по големи от пропускателната способност на филтъра и елементите на помпата и дюзите. Получава се нещо като тапа която запушва филтъра. Ако го махнеш и пуснеш директно нафтата за спасяване на положението при по старите дизели на някой я яде. Но на новите които са комън рейл и имат подкачваща помпа (някой от тях) в резеорвара и тя има доста финна цедка и пак се получава тапа. Стопляне му е майката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X