Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
    А не е ли по-лесно просто да си сипеш на OMV, Еко или Лукойл и да не се занимаваш с шмекерски нафти? Аз съм сипвал дори само на Петрол и в -15 обикновения дизел палеше сутрин и вървеше без проблем. Как успяват някои да вкарат толкова гадна нафта в резервоарите си не знам ... късмет ли е, икономия ли е ... :-)
    А не е ли по-лесно да прочетеш, че някои от оплакалите се в темата преди 2 години са зареждали именно от бензиностанции на Лукойл?
    Лично на мен преди 4 години джипът ми стоя няколко дни като недвижима собственост с нафта от бензиностанция на "Петрол".
    При това, нафтата не е задължително да е "шмекерска". По БДС зимното дизелово гориво е за температури до -15* ...

    Нещо по същество по въпроса в темата?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Тея ги знаем. Преди това обаче е сипал една туба дето му е донесъл баджанака от някъде, а по-предния път нелегално от някоя "ведомствена". И какво е имало и какво се е отаило на дъното не е много ясно. Но после пък като е сипано на Лукойл и е затегнало на другия ден значи Лукойл са виновни.

      Може и да не е точно такъв случая но не са рядкост такива.

      Аз мисля, че е най-добре да си сипсваш само на една верига от големите (било то ОМВ или Еко, щом Лукойл са гадни) и съм сигурен, че проблеми от такова естествено няма да има. Още повече ако се държи резервоара по-пълен.

      ... sorry за off-a.

      Коментар


      • #63
        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        [ Още повече ако се държи резервоара по-пълен.[/QUOTE]
        А не е ли по добре да се държи по празен,така излишната нафта ще загрее по бързо останалата в резервоара.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • #64
          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
          [ Още повече ако се държи резервоара по-пълен.
          А не е ли по добре да се държи по празен,така излишната нафта ще загрее по бързо останалата в резервоара.
          50-60 литра изстиват по-бавно от 5-6... освен това се получава конденз и т.н.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #65
            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
            Тея ги знаем. Преди това обаче е сипал една туба дето му е донесъл баджанака от някъде, а по-предния път нелегално от някоя "ведомствена". И какво е имало и какво се е отаило на дъното не е много ясно. Но после пък като е сипано на Лукойл и е затегнало на другия ден значи Лукойл са виновни.

            Може и да не е точно такъв случая но не са рядкост такива.

            Аз мисля, че е най-добре да си сипсваш само на една верига от големите (било то ОМВ или Еко, щом Лукойл са гадни) и съм сигурен, че проблеми от такова естествено няма да има.......................................................

            Я пак ми го кажи колега .....

            Карам дизел от 10 години и НИКОГА не съм слагал нищо по различно от това на колконката на Шел!
            Е много радко Лук или ОМВ.

            Та вчера рано сутринта около 1 часа ... угасна в движение.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #66
              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              50-60 литра изстиват по-бавно от 5-6... освен това се получава конденз и т.н.
              Не говорим ли за замръзване по време на движение.
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #67
                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Тя замръзва нощем докато колата не е в движение. Тогава по-малкото количество замръзва по-бързо. В движение се лашка доста и трудно ще замръзне.

                Коментар


                • #68
                  До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Я пак ми го кажи колега .....

                  Карам дизел от 10 години и НИКОГА не съм слагал нищо по различно от това на колконката на Шел!
                  Е много радко Лук или ОМВ.

                  Та вчера рано сутринта около 1 часа ... угасна в движение.
                  И аз така от 19 години. Единствено на Шел в Австрия са ми наливали менте. Преди Пасау.
                  Иначе в България проблеми съм нямал. Единствено с Алпин дизела на ОМВ. Не знам какво му слагат, но когато не е кучи студ, двигателя се тресе като пред умиране. И такива звуци издава.Това преди 4 години. Та си имам комплект тампони - почти нови.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Малко щури,но все пак идеи:
                    1. Вече съществуват индукционни(не т.н. кварцови) котлони,които на принципа на микро вълни загряват течността ,а съда не.По сила и бързодействие са като газов например.Някой трябва да се заеме обаче.

                    2.Едно време не е имало антифриз и всяка вечер са точили водата.Кофти ,ама вариант и за нафтата ,само не я хвърляйте.

                    По време на движение в резервоара все пак постъпва обратна нафта,която е по-топла.Вярно важно е от къде минават трабите.Ако са външно поставени те ще се обледяват.Добре е да се помисли за някаква изолация.
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Не само ще се вледенят,а и парафина става на лой и запушва всичко.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #71
                        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                        Малко щури,но все пак идеи:
                        1. Вече съществуват индукционни(не т.н. кварцови) котлони,които на принципа на микро вълни загряват течността ,а съда не.По сила и бързодействие са като газов например.Някой трябва да се заеме обаче.
                        Съществуват отпреди микровълновите печки, но срещу нафта не работят. Нито пък в метален съд. А то, ако някой се заеме, ще си сложи вътре бойлерен нагревател с поплавък и термостат.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
                          Тея ги знаем. Преди това обаче е сипал една туба дето му е донесъл баджанака от някъде, а по-предния път нелегално от някоя "ведомствена". И какво е имало и какво се е отаило на дъното не е много ясно. Но после пък като е сипано на Лукойл и е затегнало на другия ден значи Лукойл са виновни ...
                          Не мислиш ли, че с такива дрънканици на едро обиждаш един куп участници във форума, на които не си виждал и очите, камо ли да имаш представа кой, къде, какво и как?

                          Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
                          Тя замръзва нощем докато колата не е в движение. Тогава по-малкото количество замръзва по-бързо. В движение се лашка доста и трудно ще замръзне.
                          Тя може да замръзне и когато е в движение. От резервоара до двигателя горивото минава по едни тънки метални тръбички, които вървят на открито по шасито на джипа и при движение температурата може да стане и по-ниска от измерената ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            Малко щури,но все пак идеи:
                            1. Вече съществуват индукционни(не т.н. кварцови) котлони,които на принципа на микро вълни загряват течността ,а съда не.По сила и бързодействие са като газов например.Някой трябва да се заеме обаче.

                            2.Едно време не е имало антифриз и всяка вечер са точили водата.Кофти ,ама вариант и за нафтата ,само не я хвърляйте.

                            По време на движение в резервоара все пак постъпва обратна нафта,която е по-топла.Вярно важно е от къде минават трабите.Ако са външно поставени те ще се обледяват.Добре е да се помисли за някаква изолация.

                            Споко. Нали иде глобалното затопляне! Та мислете за охлаждането на бензина и газта!
                            А иначе решението е: топъл гараж и пълен резервоар.
                            Спам, малко спам.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              А иначе решението е: топъл гараж и пълен резервоар.
                              да-да. Ако ще седи колата само в гаража, никаква нафта не ти трябва.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                да-да. Ако ще седи колата само в гаража, никаква нафта не ти трябва.
                                Цък. Сутрин я вадя, вечер я прибирам. После нанкам.
                                П.С. Манделата какво е? А Мандалото?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X