Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
    Ааааа,колега не така.Адвоката сега да ти каже че имаш защита от закона ако си навитак да си търсиш правата.Ако докажеш че си заредил на еди коя си станция(това се прави със запазена касова бележка или фактура или с гледане на видеозаписа от големите вериги) и експерт с частна експертиза докаже че причината на бедите ти е горивото,въпросната верига бензиностанции ще ти възстанови разходите,защото едно телевизионно предаване за лопшото качество на горивата им ще им нанесе непоправими щети.Спомнете си проблемите на ШЕЛ от преди 3-4 години.Загубите им от раздухване на новина за лошо гориво,за веригара са възлизали на доста големи суми.

    На мен самия скоро,преди 3 седмици ми купиха оригинална капачка за горивото,защото продавача беше допуснал моята да изчезне.След като отказах универсална от тези които те продаваха по 2 лв.Управителя отиде в ОПЕЛ и за 34 лв.ми купи нова.Само дето се забавих с 1 час,но пък и с жена ми за никъде не бързахме.
    щото си адвокат и знаеш закони и законодателство затова са ти купили капачка.
    но ако не си информиран и нямаш време нищо.
    то добре че колегата е минал само с чистене.

    Коментар


    • #47
      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Колега КОКО,нали затова е форума,аз да кажа хитринка,от теб да науча друга.Ползите от споделените проблеми във форума е доказана във времето.Всеки да научи по нещо за да ни е по-лек живота,а и по-интересен
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #48
        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Аз имах проблем с паленето първата зима. После ме научиха - на 50 л нафта:
        - лятно време 1 литър бензин и 200 мл двг масло
        - зимно до 4 литра в зависимост от температурата но минимум двойно от бензина, маслото се запазва винаги.

        После почнах да си карам с биодизел - зиме лете нема проблем пали на змей, обаче тъпанарите спряха биодизела тази зима - много били скъпи добавките - бунашка работа.

        Сега сипвам дизел. От ОМВ дизела ми грее колата, като вдигна обороти - неизвестно защо, като отпусна газта веднага сваля температурата. Сипвам от ЛУК ОЙЛ - но не и ЛУК ОЙЛ Петрол - там не съм доволен имах проблеми с бензина преди време и така и не рискувам да сипвам нафта.

        А що се отнася до това от коя бензиностанция да сипваме - имам наблюдения, че колкото е по-стара бензиностанцията, толкова е по-скапано горивото. А със собствените си очи съм виждал на Търговище как се редят камиони на всички петролни компании да зареждат гориво - а дали добавят нещо - а познайте сами.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #49
          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          колеги
          бих искал да споделя и моя опит с дизелите
          1 не случайно на автомобилите в далечният север държат резервоара на 80% пълен и повярвайте ми има много общо със замръзването
          просто 60 литра дизел в 80 литров резервоар ще замръзнат много по трудно от 10-20 литра в същият такъв
          2 не наливайте бензин освен в краен случай
          защо - бензинът детонира а това не е приятно на никой дизел
          още повече на лачените да пали по лесно но това не значи че е правилно
          правилното решение в случая е газ за горене 1л на 20л дизел
          до 1 на 10л дизел
          това има много общо с мазането на двигателя гладката му работа и почистването на цялата горивна система
          3 добавките за дизел както и газта се слагат преди да е станало всичко на клей - после просто няма смисъл
          добавките на STP и BP са по всички бензиностанций
          4 ако има вода наливането на спирт не е цялостно решение
          да спиртът се меси с водата и би могло да се прекара някоя остатъчна капка през дюзите без да се спекът но това не значи прекарването на 100 грама или повече вода
          просто всичко трябва да се източи и системата да се прочисти до колкото е възможно а наливането на малко спирт накрая е просто една последна застраховка

          п.с колегата по горе казва че му грее колата - основна причина за това е по високото съдържание на сяра - най високо е в котелното гориво - нали гоним температура там

          знам че всеки има някакво виждане по тези въпроси - какво по колко и кога да се налива - това е моето виждане въз основа на моят опит и при нужда съм готов да се аргументирам с подробности
          Последно редактирано от Вещер; 12-01-08, 23:10. Причина: добавяне на инфо
          BMW X6

          Коментар


          • #50
            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Напоследък наливам в ОМВ: Alpine Diesel - без реклама, обаче вчера и онзи ден не съм палил колата, а бях на Алеко и едната вечер беше -21 С !!! Двойно подгряване и взриви на 2-3 оборот. Скъпо е горивото, но и колата млъкна и определено усещам разлика. Добавки не съм слагал, но бащата кара дизелови джипки от бая време и то са все нови, сега е със сериозна машина (Дефендър), купи си го нов и пак му слага зимата газ за горене! Мисля, че колегите са прави - дори профилактично зимата си слагайте газ! Не бензин и не спирт!!! Иначе на пазара лай*а дал Господ и всеки има сериозен шанс да си отрови количката качествено.

            Спорна и безаварийна година на всички!
            RANGE ROVER

            Коментар


            • #51
              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Добра вечер от мен! Ето един съвет, тираджийски. Някои колеги, най-вече пътуващите в Иран, разказваха как да направиш, че да не ти стегне нафтата. На ауспуха се монтира тънкостенна метална тръба, предварително направена и с необходимия профил, която се насочва така, че другия край да стои на няколко сантиметра от резервоара и да духа право към него. Сещате се, че при това положение тунджата в резервоара става почти вряла и няма как да се стегне, та ако ще и -200°C да бъде навънка. Чиста работа.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #52
                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Добра вечер от мен! Ето един съвет, тираджийски. Някои колеги, най-вече пътуващите в Иран, разказваха как да направиш, че да не ти стегне нафтата. На ауспуха се монтира тънкостенна метална тръба, предварително направена и с необходимия профил, която се насочва така, че другия край да стои на няколко сантиметра от резервоара и да духа право към него. Сещате се, че при това положение тунджата в резервоара става почти вряла и няма как да се стегне, та ако ще и -200°C да бъде навънка. Чиста работа.
                Тези системи ги има и заводски . Аз пък бях ориентирал ауспуха на печката за отопление да духа в резервоара . Опред( където е обдухван) - като го пипнеш - пари. Отзад - леден ! . Виждал съм и шкодаджии да връзват 12 - волтова лампа с къса и дълга светлина и потопена в резервоара - играе ролята на подгревател . ... българина е изобретателен , но все пак при тир- а става въпрос за външен резервоар . Не че и на джипката не може да се пригоди нещо подобно де .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #53
                  До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Аз имах проблем с паленето първата зима. После ме научиха - на 50 л нафта:
                  - лятно време 1 литър бензин и 200 мл двг масло
                  - зимно до 4 литра в зависимост от температурата но минимум двойно от бензина, маслото се запазва винаги.

                  ........
                  .
                  А още по добре, ако наливаш двутактово масло, и то такова за двигатели с въздушно охлаждане - например от магазините на Щил.
                  Не знам каква е разликата между двутактовото ЛТ-2Т и това на Щил, но явно е нещо в изгарянето - Щилското изгаряло напълно, докато от другото нещо оставало.

                  Така ми казаха едни стари дизелджии . . .
                  Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Добра вечер от мен! Ето един съвет, тираджийски. Някои колеги, най-вече пътуващите в Иран, разказваха как да направиш, че да не ти стегне нафтата. На ауспуха се монтира тънкостенна метална тръба, предварително направена и с необходимия профил, която се насочва така, че другия край да стои на няколко сантиметра от резервоара и да духа право към него. Сещате се, че при това положение тунджата в резервоара става почти вряла и няма как да се стегне, та ако ще и -200°C да бъде навънка. Чиста работа.
                    Не става.Тираджията може с дни да не гаси камиона и така подгрява резервоара постоянно.Аз обаче паркирам пред блока в който живея и след 2 седмици като стегне -15 градуса и съм с нафта от лук оил,нищо не ме спасява.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                      Не става.Тираджията може с дни да не гаси камиона и така подгрява резервоара постоянно.Аз обаче паркирам пред блока в който живея и след 2 седмици като стегне -15 градуса и съм с нафта от лук оил,нищо не ме спасява.
                      Не става и по друга причина - резервоара на повечето джипки е под задната седалка или под багажника. Накратко - под купето. Ако насочим татам газовете от ауспуха, ще имаме проблеми с газове в купето - няма джипка с идеална изолация, а и не е редно. А газовете в купето са едно от най-гадните неща. Току виж си заспал, и се събудиш умрял.

                      ПП: А решението на пробелма с вода/парафин във филтъра аз си го реших (надявам се), като си сложих заводска система за това - докато температурата на горивото е под 30 градуса, връща обратната нафта във филтъра, вместо в резервоара. Един вид като двукръгова охладителна система. Има си вътре и механично клапанче, ръководено от биметална пластина. Термостат, демек. А из интернет продават и електрически подгреватели за филтър.

                      За Шел съм забравил тотално, откак заради "хубавата" им нафта строших нафтова помпа. Конкретно - Шел-Драгичево.
                      Последно редактирано от sparkybg; 22-01-10, 15:30.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ... А газовете в купето са едно от най-гадните неща. Току виж си заспал, и се събудиш умрял. ...
                        Точно с дизел е малко трудно да получиш този ефект. Виж, с бензинов двигател това наистина може да е сериозен проблем, обаче пък там не ти трябва подгряване на резервоара.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Да, вярно е, идеално решение е невъзможно по технически причини. Примера с камионите в Иран е приложим само когато машината е в движение. Тук във форума някой беше споменал, че нафтата му стегнала докато карал. Ето това имах предвид - какво да направиш когато караш. А ако ще спиш в джипа - само сухата печка те спасява, брат. А иначе не би трябвало да има проблем да се приспособи нещо, някакъв нагревател вътре в самия резервоар. Навремето карах един Спринтер 416 цди, той го имаше фабрично - един бутон на таблото, натискаш и нафтата се стопля в резервоара.
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            . А иначе не би трябвало да има проблем да се приспособи нещо, някакъв нагревател вътре в самия резервоар. Навремето карах един Спринтер 416 цди, той го имаше фабрично - един бутон на таблото, натискаш и нафтата се стопля в резервоара.[/QUOTE]
                            Остава да измислим размразяване и на тръбата от резервоара до филтъра и всичко ще е на 6.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              А не е ли по-лесно просто да си сипеш на OMV, Еко или Лукойл и да не се занимаваш с шмекерски нафти? Шел не знам заради схемата с франчайзинга или друго не от скоро им се носеше слава за некачествени горива. От скоро чух обаче, че уж са ги затегнали ама то идва малко като след дъжд качулка. Аз съм сипвал дори само на Петрол и в -15 обикновения дизел палеше сутрин и вървеше без проблем. Как успяват някои да вкарат толкова гадна нафта в резервоарите си не знам ... късмет ли е, икономия ли е ... :-)
                              Последно редактирано от hett; 22-01-10, 16:25.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Момчета, има и нещо друго - съгласете се, че нафтата в България само името и е нафта. И тук във Франция има жестоки студове през зимата, а и влажността на въздуха е в пъти по-голяма от тази по нашите географски ширини, но аз още не сум чувал, камо ли виждал на някои да му стегне нафтата.
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X