Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    И кво? Аз съм без добавки, с обикновена нафта от OMV. Пали както си пали и лятото. Е, -20 в София не е било сутринта, но си пали от четвърт, и това всеки ден откак има студове. Само подгрява по-дълго. Дори върти толкова пъргаво, колкото и лятото.
    Да не би да е забранено да споделя как съм се предпазил от замръзване на нафтата?

    П.с-Точна температура от НИМХ=-22.2
    Последно редактирано от petomu; 26-01-10, 11:40.
    Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
    Opel Corsa 1.7д 98г

    Коментар


    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
      Да не би да е забранено да споделя как съм се предпазил от замръзване на нафтата?

      П.с-Точна температура от НИМХ=-22.2
      Не е забранено, разбира се. Само че не се знае дали е от добавките, или просто нафтата си е била читава. Тоест дали сте се "предпазил", или нафтата си е била предварително "предпазена" още на бензиностанцията. Или по-скоро не е била "кръстена".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Дано да си прав.Ще съм много доволен ,защото като чета и други мнения,не останаха много читавите бензиностанции .
        Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
        Opel Corsa 1.7д 98г

        Коментар


        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
          Дано да си прав.Ще съм много доволен ,защото като чета и други мнения,не останаха много читавите бензиностанции .
          Аз се чудя всъщност каква ли е истината за горивата в БГ.
          Тука в Щумен на полувината град им замръзна нафтата тези дни и всички зареждат от различни места имаше дори замръзнали от OMV и други големи вериги!

          Коментар


          • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Не, че имам нещо общо с лукойл(м@ма им кожодерска) ама моя автомобил дето Новочерненци му викат ситроШен берлинго тази сутрин на -18.6 по термометъра на автомобила и -20 според бтв,запали и вървя цял ден с нафта от горепосочената фирма без никакви добавки.В същото време витарката не рачи да запали(акумулатор)Между другото интересна констатация.Тези дни при температури под -10 отказаха последователно да запалят и дизеловото берлинго и бензиновата витара поради недостатъчно зареден акумулатор.Интересното е,че имаха ток акумулаторите но не запалиха колите.След зареждане заплиха без проблем като витарката при -15 запали от четвърт оборот.Нека спецовете го обяснят по-научно каква е причината дали при недозаредения акумулатор стартера върти по-бавно и затова или..?
            Николай Папазов

            Коментар


            • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Тази сутрин /имам L200-2007/ запалих както винаги от раз.....НО.
              След 3-4 километра не можех да вдигна повече от 1600-1800 оборота...върви без проблем, но щом дам газ стига 1800 оборота и край.
              Почва да заглъхва и не се форсира, никаква мощност карах на аварийни.
              Бавно до ЛУКОЙЛ, там зареждам винаги, 2 литра 98, после нафта догоре и излетях без проблем, ще видя утре сутрин.

              Коментар


              • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                Не, че имам нещо общо с лукойл(м@ма им кожодерска) ама моя автомобил дето Новочерненци му викат ситроШен берлинго тази сутрин на -18.6 по термометъра на автомобила и -20 според бтв,запали и вървя цял ден с нафта от горепосочената фирма без никакви добавки.В същото време витарката не рачи да запали(акумулатор)Между другото интересна констатация.Тези дни при температури под -10 отказаха последователно да запалят и дизеловото берлинго и бензиновата витара поради недостатъчно зареден акумулатор.Интересното е,че имаха ток акумулаторите но не запалиха колите.След зареждане заплиха без проблем като витарката при -15 запали от четвърт оборот.Нека спецовете го обяснят по-научно каква е причината дали при недозаредения акумулатор стартера върти по-бавно и затова или..?
                При малко ток въртят с една идея по-мудно, и не могат да направят компресия. Понякога дори не можеш да различиш разликата във въртенето, но я има. Случвало ми се е. Дизел не щеше да запали дори лятото на стартер, макар видимо да въртеше нормално. С бутане палеше безпроблемно. Оказа се скапан стартер.

                А иначе, нали стандарта в момента за нафтата е -15. От там надолу не се знае знае ли се.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Тази сутрин /имам L200-2007/ запалих както винаги от раз.....НО.
                  След 3-4 километра не можех да вдигна повече от 1600-1800 оборота...върви без проблем, но щом дам газ стига 1800 оборота и край.
                  Почва да заглъхва и не се форсира, никаква мощност карах на аварийни.
                  Бавно до ЛУКОЙЛ, там зареждам винаги, 2 литра 98, после нафта догоре и излетях без проблем, ще видя утре сутрин.
                  Я пиши утре че да знам какво да правя е аз.

                  Коментар


                  • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                    Я пиши утре че да знам какво да правя е аз.
                    Тази сутрин беше с 5 градуса по-топло, тоест вчера -13 а днес -8.
                    Нямах никакъв проблем, нито с палене, нито с шофирането до работа.

                    Коментар


                    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Вчера сутринта около 7.00 сутринта температурата при нас беше -27 (севроизточна България)Автомобила VW шаран 1.9 тди не запали заради проблем със стартера наложи се да го запаля на дърпане с Фронтра 2.0 бензин тя запали на четвърт - след като дръпнах шарана той също запали на четвърт т.е. за около метър естествено че преди това подгрях - не съм имал никакви проблеми с нафтата без да съм слагал никакви добавки - доста хора ми похвалиха една бензиностанция (там не кръщавали горивата).Та мисълта ми е 4е ако нафтата е читава би следвало да запали и да не замръзва.
                      П.С. Не знам дали колата има система за подгряване на нафтата -мисля че няма.

                      Коментар


                      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Такааа, сега и обяснението защо веднъж замръзнала нафта нищо не я оправя, освен топлина:

                        Представяме си вода. Тя замръзва при 0 градуса, като при образуването на леда отдава топлина. После, като тръгнем да я размразяваме, поглъща пак толкова топлина, докато се топи. Това е голямо количество топлина - ако и дадем още толкова, тя ще се нагрее до около 70 градуса.

                        Ако във течната вода има известно количество сол, тя ще замръзне при по-ниска температура, като пак ще отдаде същата топлина на топене. Която пак трябва да и върнем, за да стане течна.

                        После можем да прибавим известно количество сол към втвърдената при 0 градуса чиста вода и да се опитаме да ги смесим. С известни усилия, размразяването ще започне, но за това размразяване водата ще иска топлина. За да си я вземе от околната среда, сместа ще се самоохлади примерно до -10 градуса и ще спре да се размръзва, докато не започне да постъпва отнякъде още топлина. Ако наоколо е 0 градуса, това ще става баааавно.

                        С други думи, независимо, че температурата на замръзване се е преместила, топлина за топенето си трябва. А пък за да се премести изобщо температурата на топене, веществата трябва да се смесят.

                        С нафтата е същото - докато е течна, може да се добави добавка, която понижава температурата на замръзване. Веднъж замръзнала, първо не можем да и примесим добавката, а даже и да успеем, идва голямото чакане за още топлина.

                        И така, пожелавам ви приятни минути с пистолета за топъл въздух, чайника с гореща вода и майката на Лукойл.

                        п.с.
                        И да си знаете, че единствената добавка, която работи винаги срещу замръзването, никога не е менте поне за тази цел и я има на всяка бензиностанция, това е бензинът. Остава уговорката, да се налее докато нафтата е още течна. 10-15% няма да навредят на никой дизелов двигател, но все пак предпочитайте по-ниско октаново число. Октановото и цетановото число са обратни едно на друго и бензинът всъщност влошава качествата на нафтата за двигателя. Но все пак, по-добре калпава нафта, отколкото висококачествен парафин.
                        Последно редактирано от Ясен; 27-01-10, 08:35.

                        Коментар


                        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          В момента имам проблем с паленето на моят бус марка "Ивеко Дейли 35 с 12" 2005г.дизел.На предното застудяване като тръгнах да го паля,прехвърли ремъка и счупи 8 кобилички.Смениха ги в сервиз заедно с повдигачите,в момента пали изключително трудно.Днес ще пробвам с бензин в нафтата да видя дали ще има ефект.Преди този ремонт проблеми с паленето не съм имал.
                          Тюркеджиев старши
                          sigpic

                          Коментар


                          • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
                            В момента имам проблем с паленето на моят бус марка "Ивеко Дейли 35 с 12" 2005г.дизел.На предното застудяване като тръгнах да го паля,прехвърли ремъка и счупи 8 кобилички.Смениха ги в сервиз заедно с повдигачите,в момента пали изключително трудно.Днес ще пробвам с бензин в нафтата да видя дали ще има ефект.Преди този ремонт проблеми с паленето не съм имал.
                            Тюркеджиев старши
                            Не ще да е нафтата, щом изобщо пали. Както разказваш, звучи като криво зацепен ремък, зле центрована помпа или намалена компресия. Примерно заради леко криви клапани. Бензин няма да ти помогне, това е сигурно - даже обратното.

                            Коментар


                            • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Колега ,смени си маслото с по зимно./с по малка първа цифра на вискозитета SAE 5W40 /

                              Коментар


                              • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Не ще да е нафтата, щом изобщо пали. Както разказваш, звучи като криво зацепен ремък, зле центрована помпа или намалена компресия. Примерно заради леко криви клапани. Бензин няма да ти помогне, това е сигурно - даже обратното.
                                Ясен,благодаря за бързият отговор!Говорих с хората от сервиза,казаха ми че са надували клапаните и са сметнали,че няма криви такива и компресията била наред.Интересното в случая,е че при топло време пали нормално!
                                Тюркеджиев старши
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X