Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    вместо да се правиш на автомонтьор, просто закарай колата в подземен или в отопляем гараж... каквито и л***на да сипваш в резервоара след задръстването, вече е късно...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      тЕДО Е ПРАВ дОБАВКИТЕ СЕ СИПВАТ ПРЕДИ ПРОБЛЕМА ЗА ДА НЕ ПОЗВОЛЯТ ПАРАФИНА ДА СТЕГНЕ.сЛЕД КАТО Е СТЕГНАЛ.ПРОДУХАЙ ПРЕЗ МАРКЪЧА ПРЕДИ ФИЛТЪРА (изв се за големите букви).Закарай колата на топло.Можеш да сипеш газ за осветление,въпреки че тя няма добре да се разбие.Това е а за напред се оглеждай за добавки или газ за светлина,преди всяко зареждане с дизел.Бензина детонира в центъра на буталото и не е от любимите ми добавки,макар и да пречи на замръзването.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #33
        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Здравейте!
        Днес имах напредък с колата. Свалих филтъра с помоща на скоба и забелязах за мое огромно съжаление, че е пълен с лед. Започна се лудо помпане на ръка, но от резервоара идва съвсем малко нафта, повечето е водичка. Все пак успяхме да го запалим с баща ми и лека по лека го заведохме до един склад, където го оставихме за сега, защото е много студено днес. За сега се сещам само да се опитам да дръпна колкото мога от резервоара нафта и да я пресипвам в туби и след това да си сложа по-добър дизел. Интересното е, че колата пали и работи, докато влезе вода във филтъра, като го дренирам и влезе нафта работи и после пак спира.Но така е много трудно да дренирам 80л. Сега отивам да точа нафта от резервоара и ще пиша какво съм изкарал от него.

        Коментар


        • #34
          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Най-после запалих джипката. След смяната на филтъра, няколко пати дрениране на водата и плюсовите температури колата запали. Оставих я да работи известно време и я прибрах в гаража.Одисеята ми приключи, поне за сега. Все още имам много от това скапано гориво. Благодаря ви!

          Коментар


          • #35
            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Прочисти ли системата?или най добре това го направи като се стопли,по принцип дизела е отпадъчен продукт,и след известно време се събира утайка на дъното на резервоара и се зарежда над половината винаги за да не засмучи боклуци,ако можеш сваляй всичко и чисти и после внимавай къде зареждаш,радвай и се на колицата сега

            Поздрави

            Коментар


            • #36
              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Извини ме, но това са пълни глупости. Утайка се събира от кофти гориво, не защото дизела е отпадък. Освен това, колкото и да пълниш резервоара, сондата смуче все отдолу ....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Не съм чистил цялата система. Както писах само смених филтъра и няколко пъти дренирах. Трябва да изчакам няколко дни защото е много студено. За сега ще я държа в гараж и ще се въздържам от излизания и разходки.И да добавя, че горивото го заредих от голяма верига бензиностанции.

                Коментар


                • #38
                  До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Първоначално публикуван от limo Преглед на мнение
                  И да добавя, че горивото го заредих от голяма верига бензиностанции.
                  А защо не споделиш коя е конкретната бензиностанция, от която си налял толкова водица?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Първоначално публикуван от limo Преглед на мнение
                    Интересното е, че колата пали и работи, докато влезе вода във филтъра, като го дренирам и влезе нафта работи и после пак спира.
                    Не познавам конкретния двигател, но това изречение ме навежда на мисълта, че замръзването се явява втори по ред проблем - сякаш има система, която пази двигателя от воден удар и изключва при натрупване на вода във филтъра ?
                    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Първоначално публикуван от limo Преглед на мнение
                      Най-после запалих джипката. След смяната на филтъра, няколко пати дрениране на водата и плюсовите температури колата запали. Оставих я да работи известно време и я прибрах в гаража.Одисеята ми приключи, поне за сега. Все още имам много от това скапано гориво. Благодаря ви!
                      Горивото не е скапано а има вода.Водата ще падне на дъното,така че нафтата от горе си я вземи и я ползвай.Обаче и сложи нещо вътре(добавка,бензин или газ) и добре го разбий.То няма да позволи на парафина да се сгъстява а ако има вода още,ще я разтвори с горивото и така ще си го изгориш за 1 седмица(зависи колко караш).
                      Сега аз съм на тоя хал и ще чистя сонда защото нямам под ръка гараж.Аз заредих от Лук оил.В друга тема написах че съм заредил на ОМВ,за което се извинявам.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Мда, явно веригата бензиностанции няма значение, всичко си е до конкретния обект. Аз на 01.01 заредих на Лукойл в "Сторгозия", Плевен и досега нямам оплаквания. Преди това също заредих от Лукойл-Петрол в "Емил Марков" и пак не съм имал ядове....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          А колегата какво гориво е заредил,мисля че не е свестно,затова го посъветвах да направи това,защото има и случай когато го смесват и с мазут,и други боклуци

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            Не исках да пиша името на бензиностанцията, защото се опасявах да няма последствия върху мен, но като видях, че и вие пишете, ще последвам вашия пример.Заредих до горе от Лукойл.Може ли да ми кажете каква е пропорцията за смесването на продуктите, които ми препоръчахте и по-специално питам за газта за горене?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Първоначално публикуван от limo Преглед на мнение
                              ...Заредих до горе от Лукойл.....
                              Значи или аз съм късметлия с бензиностанцията, щото и Адвоката е изгорял от тях, или мойта Фронтера се е научила да върви с вода ...
                              П.П. Пишете и от кои точно бензиностанции да се пазим, че хич не е смешно, като те сполети...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Първоначално публикуван от limo Преглед на мнение
                                Не исках да пиша името на бензиностанцията, защото се опасявах да няма последствия върху мен, но като видях, че и вие пишете, ще последвам вашия пример.Заредих до горе от Лукойл.Може ли да ми кажете каква е пропорцията за смесването на продуктите, които ми препоръчахте и по-специално питам за газта за горене?
                                Ааааа,колега не така.Адвоката сега да ти каже че имаш защита от закона ако си навитак да си търсиш правата.Ако докажеш че си заредил на еди коя си станция(това се прави със запазена касова бележка или фактура или с гледане на видеозаписа от големите вериги) и експерт с частна експертиза докаже че причината на бедите ти е горивото,въпросната верига бензиностанции ще ти възстанови разходите,защото едно телевизионно предаване за лопшото качество на горивата им ще им нанесе непоправими щети.Спомнете си проблемите на ШЕЛ от преди 3-4 години.Загубите им от раздухване на новина за лошо гориво,за веригара са възлизали на доста големи суми.

                                На мен самия скоро,преди 3 седмици ми купиха оригинална капачка за горивото,защото продавача беше допуснал моята да изчезне.След като отказах универсална от тези които те продаваха по 2 лв.Управителя отиде в ОПЕЛ и за 34 лв.ми купи нова.Само дето се забавих с 1 час,но пък и с жена ми за никъде не бързахме.
                                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X