Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Цък. Сутрин я вадя, вечер я прибирам. После нанкам.
    П.С. Манделата какво е? А Мандалото?
    МандЕЛАТА си е Мандела. Не питаш в правилната тема.

    Коментар


    • #77
      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Съществуват отпреди микровълновите печки, но срещу нафта не работят. Нито пък в метален съд. А то, ако някой се заеме, ще си сложи вътре бойлерен нагревател с поплавък и термостат.
      Напротив работят само със съд който го хваща магнита.И срещу нафта работят.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #78
        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        Напротив работят само със съд който го хваща магнита.И срещу нафта работят.
        Моя грешка.

        Коментар


        • #79
          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Не мислиш ли, че с такива дрънканици на едро обиждаш един куп участници във форума, на които не си виждал и очите, камо ли да имаш представа кой, къде, какво и как?
          За това писах, че може да не е такъв случая отдолу, но това не го включи в цитата. И никой не обиждам, просто ако случаят е такъв да не се сърди човек на някой друг. Не, че е толкова лошо да сипеш по-евтина нафта ако имаш възможност, но да си си я проверил и да си поемеш риска.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Тя може да замръзне и когато е в движение. От резервоара до двигателя горивото минава по едни тънки метални тръбички, които вървят на открито по шасито на джипа и при движение температурата може да стане и по-ниска от измерената ...
          По-ниска най-вероятно ще стане, но течностите в движение също замръзват доста по-трудно. До сега не съм чул да е замръзнала при някой при движение (обикновено става преди това), но може и да си прав, не съм сигурен.

          Айде мир да има и спирам аз да пиша, че много spam стана :-)

          Коментар


          • #80
            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            Малко щури,но все пак идеи:
            1. Вече съществуват индукционни(не т.н. кварцови) котлони,които на принципа на микро вълни загряват течността ,а съда не.По сила и бързодействие са като газов например.Някой трябва да се заеме обаче.

            2.Едно време не е имало антифриз и всяка вечер са точили водата.Кофти ,ама вариант и за нафтата ,само не я хвърляйте.

            По време на движение в резервоара все пак постъпва обратна нафта,която е по-топла.Вярно важно е от къде минават трабите.Ако са външно поставени те ще се обледяват.Добре е да се помисли за някаква изолация.
            Проблема не е в нагряването, а в други 2 неща:

            1. Да знаеш кога да спреш, защото от една температура нагоре, става вредно за помпата. Това включва двойно, че и тройно презастраховане с термостати и всякакви от сорта, и пак не е сигурно дали някой път няма прегрееш.
            2. Да вземеш енергията за това, докато колата е студена. А тогава работят и подгревни свещи, сега и подгревни седалки, стъкла, огледала, а и тока, изхарчен при паленето трябва да се възстанови. Това ако ще грееш резервоара. И пак неколкократно презастраховане с защити, които в крайна сметка рано или късно започват да въртят номера.


            ...или в крайна сметка, шише спирт и подходящ съд в багажника, и си палиш едно огънче под резервоара. Куп камионаджии така палят, само че огънчето се стъкмява под двигателя, а резервоара често се грее от ауспуха.

            До учудения колега по-горе - никога не можеш да си сигурен какви говна са забъркали на бензиностанцията, нито пък можеш да си сигурен дали и шофьора на нафтовоза не я е свършил някоя, или някой е забравил да сложи зимните добавки, а после ги е продал на тираджии, или някой не е изчакал бъркоча в резервоара на бензиностанцоята да се утаи след като е минал нафтовоза, или същия тоя бъркоч не е чистен откак я има бензиностанцията....

            ....а има и още. Контрол по бензиностанциите кажи-речи няма. А и да има, корупционния натиск е голям, особено ако се извършва от държавен орган. Живеем в България, в крайна сметка. Аз просто винаги си пазя последната касова бележка за гориво, и понеже често от резервоар на лампа пълня до горе, в следващ случай, ако нещо ми се случи с колата, ще плаща бензиностанцията.
            Последно редактирано от sparkybg; 22-01-10, 18:59.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
              ... До сега не съм чул да е замръзнала при някой при движение (обикновено става преди това), но може и да си прав, не съм сигурен. ...
              Четене му е майката!

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Нафта от селския Шел ..... бях напълнил до горе предния ден. Ходих да дърпам една завъртяна кола на Елховския път късно вечерта .... след 12 часа. Темпераура не повече от -10 градуса.
              Угасна в движение .....
              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              ... Та вчера рано сутринта около 1 часа ... угасна в движение.

              На зимните проблеми с дизеловото гориво е посветена цяла огромна тема във форума, а колегата си умириса фризера на нафта та да можем всички ние да придобием представа каква е картинката.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Ей тия на линкчето имат всичко. Има електрически и водни печки за във резервоара, има термостати, има маркучи с вграден електрически реотан, има реотани вградени в гума за се лепят на филтрите отвънка, има подгряващо за акумулатора...
                Не знам това дали е реклама, нищо общо нямам с тия. Просто много ги хвалят по разни форуми.

                http://www.arctic-fox.com/




                .....
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #83
                  До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  [QUOTE=NIKSD;1008097]Ей тия на линкчето имат всичко. Има електрически и водни печки за във резервоара, има термостати, има маркучи с вграден електрически реотан, има реотани вградени в гума за се лепят на филтрите отвънка, има подгряващо за акумулатора...
                  Не знам това дали е реклама, нищо общо нямам с тия. Просто много ги хвалят по разни форуми.

                  Интересно, защо ли го правят, вместо да попържат местния нафтов снабдител?

                  Коментар


                  • #84
                    До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    хм..

                    те братушките попържат, и то люто...

                    Който видят, и за който се сетят..

                    ама си купуват всичко от Номакон, без да се замислят, и попържат, само като плащат..

                    Всъщност, не спират с "благим матом" ..

                    и всъщност, май са прави - то аслъ, какво остава... в тоя черен живот..

                    PS ама тая идея, с десетината метра кабел , увит около филтъра, ще я помисля и посмятам малко - нещо взе да ми харесва..

                    Коментар


                    • #85
                      До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Аз затова зареждам само на една-две проверени бензиджийници,като гледам да е догоре.Втора зима съм на ОМВ Алпин-дизел,ама като наближат големи студове и слагам 2-3% бензинец,и двутактово масло към него двайсетина процента...а идват големи студове,ей!До-20С никога не съм имал проблеми.
                      Проверете и антифриза,и добавете концентрат в течността за чистачките,да не стане голяма беля,че ако температурите стигнат -25С...?
                      Последно редактирано от mbenz; 22-01-10, 20:23.
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        [QUOTE
                        Интересно, защо ли го правят, вместо да попържат местния нафтов снабдител?
                        Така като чета това си е за Канада и Alaska. Като угаснеш по средата на нищото, и да попържаш и да ревеш- все тая. Ние по лодките имаме двойни филтри с подгряване и манометри по тях. Сменям по 2 в минута бе да трябва да гася мотора. Link искате ли?

                        Има места където просто да угаснеш си е смъртна присъда. Е и за това се престарават някои хора. Цените им не са евтини, ама поне не са и ментета.


                        Вени, тия са по $20-30. Увиват се около филтъра и си караш.



                        http://www.padheaters.com/
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #87
                          До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

                          Вени, тия са по $20-30. Увиват се около филтъра и си караш.
                          мдааа, ще се взима нещо такова..

                          братушките са върли фенове на тая http://www.nomacon.by/new/auto/auto-about.php
                          продукция..

                          ама доставки оттам... йок.
                          та ще го мисля решението, и варианта ТНТМ не го изключвам тоже...

                          Ама, Ник, може да се окаже, че хАмериката е по-близо от Русията...

                          ще смятаме ..

                          Коментар


                          • #88
                            До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            Абе хора, тия джиджавки са за далечния Север.... При нас подобни студове я имало 2 пъти през зимата, я не.... Аз карам дизели от десетина години, имаме 30 служебни дизели и никой до сега не се е оплаквал от замръзнала нафта. Единствено преди години имах проблем от време на време с едно Пежо 405 Д, което гаснеше 2-3 минути след като запали, поради натрупания парафин в стъкленото филтърче. Но като го изчаквах 2-3 минути си палеше отново и после-никакви ядове. Проверете си първо горивните системи на колите, пък после мислете за тия "екстри"....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #89
                              До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Вени, виж ги тия какво правят на 123ките. Понеже много народ минаха на фритюрници /карат с олио/ и проблема им е сгъстяване на олиото. За $40 кинта и си ти. Има разни жици, виж ги, може да ти свърши забота за ТНТМто.

                              http://www.fattywagons.com/fwproducts.htm
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #90
                                До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                ... Проверете си първо горивните системи на колите, пък после мислете за тия "екстри"....
                                Да бе. Я виж на rumbata пространното изследване - не е чак толкова невероятно. Само лош късмет да имаш и да си заредил преди прогнозата за големите студове - купонът е готов. И хич няма значение на коя бензиностанция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X