Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзна ми нафтата, какво да правя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

    Първоначално публикуван от for_ex Преглед на мнение
    Нека и аз се изходя по въпроса.Фронтерата ми е бензинова но имам и 2 камиона и постоянно се ебавам с дизела.Та зимата когато температурата падне под нулата почвам да меся с бензин на 100 литра слагам 5 литра бензин и вече години наред и при температури под -25 -28 съм нямал проблем.Мой приятел слага по малко спирачно масло но не знам пропорцията твърди че е по добро от бензина , но аз предпочитам провереното от мен.Веднъж пробвах с добавки против замръзване но от цялата гимнастика замръзнах аз и от тогава само бензинец .Успех и това е само мое мнение.
    Спирачна течност се добава освен ( заедно ) със бензина . Това се прави поради факта , че спир. течност е хигроскопична и поема вода . По този начин малко капки вода могат да бъдат прекарани през дюзите без последствия . Иначе дюзите не обичат ( не понасят ) вода .
    Така че спирачна течност ( само ) не може да замени добавянето на бензин . На един резервоар ( 60 л) - 250-300 мл спир.течност .
    С бензин ( 15-20 %) съм изпадал до минус 27 градуса ( на Шабла) и нямаше последствия за дизела . А птиците падаха по време на полет ( Лебеди и диви патици ) от студ . И морето имаше десет-двадесет метра замръзнала ивица .

    Коментар


    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Спирачна течност се добава освен ( заедно ) със бензина . Това се прави поради факта , че спир. течност е хигроскопична и поема вода . По този начин малко капки вода могат да бъдат прекарани през дюзите без последствия . Иначе дюзите не обичат ( не понасят ) вода .
      Така че спирачна течност ( само ) не може да замени добавянето на бензин . На един резервоар ( 60 л) - 250-300 мл спир.течност .
      С бензин ( 15-20 %) съм изпадал до минус 27 градуса ( на Шабла) и нямаше последствия за дизела . А птиците падаха по време на полет ( Лебеди и диви патици ) от студ . И морето имаше десет-двадесет метра замръзнала ивица .
      Подкрепям за спирачна течност в нафтата-колкото и да звучи,като Богохулство!
      Почиства перфектно разпръсквачите.Но искам да кажа,че този номер съм го правил на Мерцедес с редова помпа!Същия номер го прилагат и рейсаджии,ТИР-аджии,и рейсаджии,но и те са с редова помпа!На роторна не смея,че там ремонта е...!
      Нека се има предвид и ефекта на спир.течност в/у разни гумички,О-пръстени и знам ли още кВо!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

        Аз заложих на комбинация от-50 мл "Хелиус",50 мл"Атрак",3 лт керосин,3лт бензин и 200 мл двигателно масло на около75 лт дизел.Засега Фронтерата пали от първо въртене и с едно подгряване при -10 -12 градуса и силен вятър.

        Коментар


        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

          Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
          Аз заложих на комбинация от-50 мл "Хелиус",50 мл"Атрак",3 лт керосин,3лт бензин и 200 мл двигателно масло на около75 лт дизел.Засега Фронтерата пали от първо въртене и с едно подгряване при -10 -12 градуса и силен вятър.
          Ма това всичкото ли бре?!?!?!

          Аз додето ги сипя ще си избутам джипката до вкъщи. Хем и ще се сгрея.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

            Ами като знам какво е качеството на нафтата,която слагам...

            Коментар


            • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

              Снощи ми звъня приятел с Патрол. След 30 мин. каране замръзна. 40 л нафта смесена с 10 л бензин. Ама явно има и вода.

              И Пламен Митев тази сутрин с Мицубиши L-200. С алпин дизел. Тръгна към подземния паркинг на мола да се топли.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Снощи ми звъня приятел с Патрол. След 30 мин. каране замръзна. 40 л нафта смесена с 10 л бензин. Ама явно има и вода.

                И Пламен Митев тази сутрин с Мицубиши L-200. С алпин дизел. Тръгна към подземния паркинг на мола да се топли.
                Това ми е трудно да си го представя ......
                Едно важно условие ( не знам колко , но така пишат немците) като сипвате бензин в нафтата :
                ПЪРВО да сипете бензина и след него нафтата защото ,ако е обратно има възможност да не се размесят добре двете горива .
                Бензина бил по-лек и т.н .................
                А за гумичките в ГНПто - те щом издържат на дизел .... значи са маслоустойтиви ..., ще издържат и на спирачната течност . Темата не е само за ОПЕЛ , ами е за "проблеми през зимата " ...........

                Коментар


                • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                  Колеги аз да попитам тази газ за горене пречили на коман реал мотора по някакъв начин.

                  Коментар


                  • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                    Аз като бях в казармата(ама че реплика)на танковете им слагаха бензин в нафтата за да не стават сутрин преди всички да палят подгревателите,ама старшината казваше ,че ако тези танкове били негови шял да изкорми механикводачите и да ги обеси на собствените им черва,и други неща казваше,ама...аре!

                    Това беше преди двадесетина години танковете бяха Т-55 с мотори ЯМЗ 581 к.с. ако се не лъжа.

                    П.С.Та като казвам подгревтели,гледам из нета продават най-разни електрически и си мисля...,таз тема..?


                    Поздрави!
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                      Здравейте и от мен!
                      Благодаря на всички вас, които развихте темата и благодарение на това научих нови неща от вас.
                      След дълго отсъствие, отново се завърнах и то за късмет насред зимата в Бургас. След моето преживяване станах фен на антигеловете и за сега Фронти пали без проблеми и за моя радост не съм имал онова неприятно чувство, когато замръзна нафтата.
                      Преди няколко дни разговарях с приятел, който работи в предприятие, което има доста тежки машини и естествено всичките ползват дизелово гориво. И така, те имали и малка лаборатория, в която правят анализ на горивото, защото според неговите думи машините били доста капризни на тема нафта. Та споделяйки му аз моя проблем преди време, той ми каза, че скорр са правили и анализ на няколко продукта от антигелите, т.е. зимна добавка за дизелово гориво. И резултата бил, че във всичи тях като основа се ползва спирт и малък процент други петролни продукти.
                      Споделям това с вас, с благодарност, че се отзовахте.

                      Коментар


                      • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                        Тази сутрин, навън на паркинга при -15, Астрата ( над 320 К км. ), си запали нормално ( е, с 2-3 кратно подгряване, акумулатора е купуван миналата есен )! През целия ден отново си палеше нормално... Не съм слагал никакви добавки, единствено последните 2 зареждания - в OMV, обикновен дизел.
                        Последно редактирано от alex_serviz; 25-01-10, 21:31. Причина: Допълване
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          Подкрепям за спирачна течност в нафтата-колкото и да звучи,като Богохулство!
                          Почиства перфектно разпръсквачите.Но искам да кажа,че този номер съм го правил на Мерцедес с редова помпа!Същия номер го прилагат и рейсаджии,ТИР-аджии,и рейсаджии,но и те са с редова помпа!На роторна не смея,че там ремонта е...!
                          Нека се има предвид и ефекта на спир.течност в/у разни гумички,О-пръстени и знам ли още кВо!
                          Здравейте.И аз също от доста години ползвам спирачна течност през зимата.Багера ми е с къминс мотор с роторна гнп и не съм имал проблеми до сега,само че я ползвам в много по-малки количества на 150-200л. една капачка.Имам чувството,че прави някаква реакция с нафтата,защото като я сипеш започва да мирише гадно.Хубавото и е че може да се добави и когато нафтата вече се е желирала.Пресен пример от сутринтапонеже нямам работа в момента и не съм добавял сп. течност)Та наложи ми се да го запаля сутринта и след около минута работа започна да прекъсва и изгасна.Отварям резервара и .........каша някаква.Добавих сп. течност,свалих маркуча преди филтъра и продухах обратно към резервара,загрях филтрите с пистолет за горещ въздух,подкачване,палене и цял ден без никакви ядове
                          Всеки ритник отзад,води до крачка напред! ;)

                          Коментар


                          • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                            Тази сутрин 7.30ч-джипа на вън на -21гр, нафта Ромпетрол+антигел Ravenol запали от първия път на 4-5 превъртане на стартера.Антигела сложен както си пише-при положителна температура на добавката и до -5гр на дизела.
                            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                            Opel Corsa 1.7д 98г

                            Коментар


                            • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                              Аз в нафтата слагам само нафта
                              Ама добре че застудя та мухата дето кацаше на контактния ключ замръзна и като го забрава си палеше сама.

                              Слагайте хубава нафта и при изправни агрегати ще палите лесно.
                              Сутринта при -18 без подгряване запалих при четвърт оборот
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар


                              • До: Замръзна ми нафтата, какво да правя?

                                Първоначално публикуван от petomu Преглед на мнение
                                Тази сутрин 7.30ч-джипа на вън на -21гр, нафта Ромпетрол+антигел Ravenol запали от първия път на 4-5 превъртане на стартера.Антигела сложен както си пише-при положителна температура на добавката и до -5гр на дизела.
                                И кво? Аз съм без добавки, с обикновена нафта от OMV. Пали както си пали и лятото. Е, -20 в София не е било сутринта, но си пали от четвърт, и това всеки ден откак има студове. Само подгрява по-дълго. Дори върти толкова пъргаво, колкото и лятото.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X