Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
    Мда, и доста активен, както виждам... ти да не е от лаптопа на обекта да пишеш толкоз рано?
    Обичам да ставам рано, когато не съм си лягал изобщо РУС-ки лаптоп, ако ме разбираш. Ама не е за тук...

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      Владо а корони за тия турските .
      Поемат си стандартен шанк Ингерсол Ранд DHD340A - короните са същите като за COP44.
      Иначе имат и корони, но турските не са чак толкова на сметка...италианските са на същата цена...

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Владо какво стана то турси сериал ли .
        Турски пнемоударник с немска корона . Имаше един лаф руски х..й с френска глава .
        Аз се надявам тая година да купя от тебе помпа за ижектиране . Какво каза ти : Само обувки за царя да шия .
        Ама и пнемоударник дано купя нищо че имам 2 .

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
          Обичам да ставам рано, когато не съм си лягал изобщо РУС-ки лаптоп, ако ме разбираш. Ама не е за тук...
          За вас криза няма ейййййййййй сондирате денонощно .Мина ми през акъла че не оставяте промивката да замръзне цирколация денонощно ама ней се . Кога ще я докараме и ние така ехеееееее.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
            Владо какво стана то турси сериал ли .
            Турски пнемоударник с немска корона . Имаше един лаф руски х..й с френска глава .
            А защо се учудваш - след като шведските ударници и шведски корони са всъщност китайски, а английските такива са малайзийски и индийски, не виждам нищо лошо в комбинацията турско с немско (италианско).
            В моя случай поне знам какви са...


            Пожелавам ти повече царски обувки да има - заслужаваш...

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              А дано а дано , то като пожелание за сурваки звучи .
              Ако чуеш за някои царски обувки свиркай да ги ушием . Излъга ме ти че ще минеш през Шумен .

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                Излъга ме ти че ще минеш през Шумен .
                Замръзнала ми е промивката... сега като се постопли ще стане...

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Нещо май не съм се изразил правилно.Идеята е да минем както винаги наааай-тънко.Понеже моя приятел ще финансира част от проекта, за неговите дупки.Иска да слага ударник ,но пък не иска компресор.И за това такъв с масло /вода..Казах,му че това тепърва навлиза по наще ширини и е страшно скъпо и не си заслужава за 1-3-4сондажа.
                  По назад в темата ,давахте едни коронки таралежи, но това като го гледам в наща баластра няма да държи,ако заклини в камък , няма ли да отчупи цялия връх?
                  Изобщо дето се вика няма пълно щастие.Един компресор екоаир/атлас/ е от порядъка на до 2-3хил. евра ,още 1000лв. за един скопен ударник/руски/ и все ще искараме.Но дали това е най-правилния подход изобщо-в баластра и жълта пръс м/у камъните ,с удар?
                  За мене ,не е проблем за водна промивка, и към такава се целя,защото всичко е сравнително ефтино,малък разход на енергия и т.н. Докато въздуха ,иска страшно енергия,която отива зян.
                  Незнам дали с бутален компресор може да се захтанва ударник до 220мм. все си мисля че не, колегата дето го продава не е сигурен, но по табелките се четяло -10кубика и 12атм.Но това дали за вчас или минута ,идея нямам.Компресора е 3 или 4 бутален , върти го мотор Т100 или ЯМЗ 236.Цялото това чудо е на 2осно ремърке ,дава го за 2500лв. :О

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Добри това с пнемоударника е скъпо и няма да ти даде тия резултати които мислиш . Най добре е с промивка , вече изтрумента на забоя какъв тип ще е : ролково , перчато , или таралежа .
                    Или някое друго , за това се обърнах към колегите да дадът акъл от опита си .

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Даракчеив април месец правя 2години от кат съм се раздилил с този занаят.Бях 75кг без коремче.Сега съм 86кг с коремче и май ще трябва да сменям калъпите на пръстените тоест диаметъра защото ми създават проблем дори и когато се наложи да влизаме в гераните.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14112008(014).jpg
Прегледи:2
Размер:54.7 КБ
ID:5258872

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        Нещо май не съм се изразил правилно.Идеята е да минем както винаги наааай-тънко.Понеже моя приятел ще финансира част от проекта, за неговите дупки.Иска да слага ударник ,но пък не иска компресор.И за това такъв с масло /вода..Казах,му че това тепърва навлиза по наще ширини и е страшно скъпо и не си заслужава за 1-3-4сондажа.
                        По назад в темата ,давахте едни коронки таралежи, но това като го гледам в наща баластра няма да държи,ако заклини в камък , няма ли да отчупи цялия връх?
                        Изобщо дето се вика няма пълно щастие.Един компресор екоаир/атлас/ е от порядъка на до 2-3хил. евра ,още 1000лв. за един скопен ударник/руски/ и все ще искараме.Но дали това е най-правилния подход изобщо-в баластра и жълта пръс м/у камъните ,с удар?
                        За мене ,не е проблем за водна промивка, и към такава се целя,защото всичко е сравнително ефтино,малък разход на енергия и т.н. Докато въздуха ,иска страшно енергия,която отива зян.
                        Незнам дали с бутален компресор може да се захтанва ударник до 220мм. все си мисля че не, колегата дето го продава не е сигурен, но по табелките се четяло -10кубика и 12атм.Но това дали за вчас или минута ,идея нямам.Компресора е 3 или 4 бутален , върти го мотор Т100 или ЯМЗ 236.Цялото това чудо е на 2осно ремърке ,дава го за 2500лв. :О
                        ЯМЗ 236 май не може да ти даде тия параметри. 10куб, 12атм, над руските стандарти е. Техните пневмоударници стандартно са за 7-8 атм. ЯМЗ 236 задвижва винтов компресор КВ 10/8 - 10куб/8 атм при мене. УКПД, същите параметри, четирицилиндров, се задвижва от 6-цилиндров редови ИФА двигателНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010086.jpg
Прегледи:2
Размер:173.0 КБ
ID:5258945За руски ПУ става, но чак за 220мм...

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Тоя ЯМЗ не е никак икономичен а и ифовия като го натовариш утива над 20 л на . За това което ще даде като параметри на въздуха тоя компресор си е разсипия .
                          Иначе 20 л на час на компресор който захранва копковите ударници и ингерсолските си е направо на далавера тоя разход.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            И аз се усъмних в данните,та затова да питам.
                            Ето го това е той--
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение032 (4).jpg
Прегледи:2
Размер:162.1 КБ
ID:5258952
                            Къкви пари горе долу върви един такъв компресор -бутален/винтов.Как стои въпроса с резервните части на руските ударници и компресори?
                            Ифовия мотор по горе/ифа л/ не е най-удачния избор-много скъпи части,х2 и повече в сравнение с ЯМЗ 236. А са почти еднакви.Ифата е 180коня.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                              ...10куб/8 атм...
                              ...съгласно ТТ данните на пневмоударниците - това става за 3" ударници и диаметър до 100 мм
                              ...с някои напъни ще пасне и на 4" ударник, но пак такива диаметри - 105-115, за по-големи диаметри няма да му стигне възходящия поток...

                              Принципно компресорите са 8 или 12 атмосфери - вторите се употребяват по-малко. Не виждам защо да не е възможно този да е на 12 атмосфери...това предполагам може да се замери...

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                То ако е до налягане ,ще вдигне и 20атм. но дебита пада мноого.
                                Значи и това е под въпрос.На нас ни трябва поне 140мм. дупка за 125мм- сондаж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X