Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    Възможно е ,колегата ако влезе ще каже, или ще го питам.Такава ли е помпата на шкодите миячки на чистота? И откъде може да се намери подобна , и до колко пари? Имам тука наблизко една 2бутална ,но е малко около 50тона.
    Май е такава и сигурно ще е хидравлично задвижена. Интересно...

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
      ТОЧНО КАЗАНО КОЛЕГА
      Но никой не слуша май!
      Слушаме, слушаме и сме съгласни. Национална среща? Сезона на агнетата е! Не се шегувам!!!

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        И аз съм съгласен за такава среща;КОГА;КЪДЕ.Щом ще бъде през сезона на агнетата ето и нещо от моя МИЛОСТ--нали знаете че съм дипломиран готвач а не сондъор;Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06052009.jpg
Прегледи:2
Размер:149.3 КБ
ID:5261385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06052008(002).jpg
Прегледи:3
Размер:143.9 КБ
ID:5261386

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
          Слушаме, слушаме и сме съгласни. Национална среща? Сезона на агнетата е! Не се шегувам!!!
          Ние търговците може ли да участваме?

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            Ние търговците може ли да участваме?
            Закъде сме без вас? Като начало да се преброим. Аз участвам.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Брой и мене.
              Но мислете къде и кога?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shot_Hole_Drill_ARDCO_c-1000_Drill.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5261501Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Drilling-1.jpg
Прегледи:1
Размер:184.4 КБ
ID:5261502
              878161634

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Каде и кога кажете първо . Аз съм за идеята . Имам желание да дойда .

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                  Каде и кога кажете първо . Аз съм за идеята . Имам желание да дойда .
                  За времето - нека да е малко по по-топло. След Великден може би... Ако обаче мислите, че тогава ще е гърчаво откъм много работа и не постите - може и преди това...
                  За мястото - в Трявна например, или някъде там ... (на средата е и е еднакво близо/далеч за всички) може и в Казанлък...

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    АЗ лично харесвам битовите кътчета.Ходил съм и на двете места и бих предпочел срещата да е в Трявна но и с удоволствие ще дойда и отатък БАЛКАНА.Предполагам че ако се уточни дата всеки който има желание да дойде ще се съобрази с нея---РАБОТАТА.Не постя обаче и съм въздържател и от към другата страна---ОГНЕНАТА ВОДА.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Аз си блъскам главата сега как по-икономично да минавам пръста , глините ако може и миргела с тая техника дето имам .Все до работа с промивка стигам (с някакво длето дето по рано ви питах за , кое дава по-добри резултати ) или борна на сухо с натиск или шнек.
                      Ама неща да си развалям BIOLERа .Пнемоударника работи на меко ,обаче по бавно и енергоемко , а корони за глини и там подобни .........едвали ще има все пак системата пнемоударник е направена за видове скали .
                      Работата клони към друга сонда допълваща пневматичната .

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Пнемоударника работи на меко ,обаче по бавно и енергоемко , а корони за глини и там подобни .........едвали ще има все пак системата пнемоударник е направена за видове скали .
                        Работата клони към друга сонда допълваща пневматичната .
                        Бях ти обещал да го пратя ама забравих...
                        Drehbohren+mit+Einfachdrehkopf+114.PDF
                        Приложеното е единия вариант за минаване с пневмоударник през меко - това обаче изисква цената на сондажа да ти покрие качествена обсадна колона и най-вече сондата да може да я завърти. В твоя случай последното е малко съмнително...
                        Освен това метода е основно за пилоти и анкери - т.е. дупчи се до твърдо. В случаите за водно сондиране - водата ще ти излезе някъде в мекото - с тази система май трудно ще положиш филтрите, освен ако не извадиш колоната - и пак опираме до възможностите на сондата...
                        Системата Симетрикс на Копко е нещо подобно, но с тази разлика, че ударника освен, че дупчи напред - набива и обсадната колона по вътрешния ръб на короната на обсадата (в момента ти я набиваш отгоре).

                        Както и да го кълчиш обаче - за водно сондиране си трябва роторна сонда. Обаче да окипазиш твойта не е работещо решение...

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Системата Симетрикс на Копко е нещо подобно, но с тази разлика, че ударника освен, че дупчи напред - набива и обсадната колона по вътрешния ръб на короната на обсадата (в момента ти я набиваш отгоре).
                          Добре де Владо след като, набива и обсадната колона по вътрешния ръб на короната на пнемоударника следва че , не може да извадиш само пнемоударника без колоната . Така ли е ?
                          Пилотарките сонди не им трябва чук те работят с колона която въртят и шнек , който въртят в колоната . Един вид тоя пнемоударник с колона малко издиша или за обрушвания някакви в скалите . А да абсурт е да дойде на цена това.
                          Аз сега набивам отгоре колоната като извадя инструмента , пилотарките въртят и натискат колоната не набиват , нямат удар по колоната .
                          Последно редактирано от монио; 18-03-11, 16:04.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Твойта машина немците ,малко са я недомислили
                            Най-добре да не я разваляш ,че е фабрична--може да и вземеш повече пари ако решиш да я лашнеш.
                            Прави някъкво копие на твойта-на основата на биолера ,има ли място за двигател, и веригите с пневмомотори ли се движат?Ако отнякъде намериш само основата от биолера ,или мини багер ,правиш перфектна машина.Мотор дизел.Всичко на хидравлика,една промивна помпа и спестяваш.Че тоя твой компресор, е кеф да го имаш при тия цени на нафтата
                            Аз вече съм сметнал всичко,трябва да сдвоя една помпа 32ка. Сондата ще е на ремърке.Ел.мотор 10-12киловата.За момента само специфичното лагерно тяло и хидравличния цилиндър ми липсват.Но първото се прави.Мисла и друга система за натискане-подаване. С хидромотор и верига ,подобна на Момчил на сондата , а и много други купешки.Въпроса е с колко обороти трябва да се подава за да подбера подходящ и достатъчно як редуктор.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                              Добре де Владо след като, набива и обсадната колона по вътрешния ръб на короната на пнемоударника следва че , не може да извадиш само пнемоударника без колоната . Така ли е ?
                              ...не - ударника набива по вътрешния ръб на короната, която е завита отдолу на обсадната колона.
                              В случая със симетрикс - на края на обсадата се получава пръстен който има вътрешен диаметър по-малък от вътрешния диаметър на обсадната тръба, а короната на ударника има два диаметъра - един коъто да и осигури ход напред - извън обсадата, за да бури в сакалата и втори диаметър (като зъб) който да бие по пръстена...
                              Обсадната колона не е вързана с главата на сондата и нямаш проблеми да вадиш пневмоударника нагоре. Той обаче може да продължи надолу през обсадата само ако смениш короната му с друга (по малка от вътрешния диаметър на короната пръстен завита в долния край на обсадата)

                              Другата система, която е в прикачения файл - ударника и обсадата са вързани за главата, но можеш да ги редуваш алтернативно. Има и едни особени длета, които в работно положение се разперват така, че да райбероват сондажа точно под обсадната колона, за да може усилието при въртенето и да е по-малко. Когато няма налягане перките се прибират и можеш да извадиш ударника...

                              Смисъла на тия системи е точно да ти осигурят надежден канал, за да може въздуха да отнесе боклуците. Иначе в мекото или ще обруши стените на сондажа или ще наклепа кал и накрая ще прихване лоста... За съжаление с ПВЦ тръба няма да стане - налягането на въздуха на пневмоударника ще я сцепи най вероятно... но не пречи да се пробва - с някоя подебеличка...
                              Но тогава ще трябва сигурно вътрешна обсадна колона от по-малко ПВЦ с филтър на края...

                              И да - цената е проблема...

                              ПП. Мани ги пилотарките - ако твоята сонда е с 1200 Нм въртящ момент - пилотарките започват сигурно от 200 000 Нм нагоре.
                              Освен това има и пилотарки с пневмоударник по 800-900 мм и нагоре...

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Те немците са я измислили няма двигател понеже е пълен робот .Силата и е че е може да работи в условия които другите от тоя клас не могат. Има го същият модел с хидравлика . А иначе няма да я разваля не заради разхода и продажбата а заради това че цака другите . Сега мисля че ще и излезе късмета да сондира под вода , но за това като стане ще станат яки снимки ----само не бях я потапял иначе съм я катерил навсякъде.
                                ПП. Мани ги пилотарките - ако твоята сонда е с 1200 Нм въртящ момент - пилотарките започват сигурно от 200 000 Нм нагоре.
                                Освен това има и пилотарки с пневмоударник по 800-900 мм и нагоре...
                                Мощни машини са и много скъпи и за подръжка и за експлоатация .
                                Последно редактирано от монио; 18-03-11, 18:58.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X