Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Зетрос не се заяждаш ама така се получава . Прилича на чат понеже обсъждаме модели и начини на сондиране и всеки допълва нещо според знания, ако изкаш включи се и ти .Като се заядаш не помагаш нито на себе си нито на нас само спамиш и изместваш темата . А защо не направиш обобщена тема , както съветваш ще се радвам а и колегите , да се включат.А тема за кладенци и сондажи има тая е за сондажни машини .

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Бих направил при положение, че разбирах нещо повече и нямаше да питам за повече информация по въпроса "Що е то сондажна машина и има ли почва у нас". По същата причина и не бих могъл да се включа с някакво компетентно мение по въпроса, не за друго.
      Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
      MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Приятелю ЗЕТРОКС аз съм от скоро във форума и има страници които съм ги завтарял.Моята машина ми е наследство от баща ми и е конструирана през далечната 1991г и все още има какво да се прави така че неможи в пет страници да се представи всичко---ЩЕ ПАДНЕ РИБА АМА ТРЕБУВА КЛЕЧЕНЕ.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25102008(003).jpg
Прегледи:2
Размер:116.3 КБ
ID:5269554

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Винаги има какво да се прави (надгражда), особено човек ако иска да се развива. А машината ти не е толкова дърта, има доста бройки които са по-дърти, а и това че е дърта в никакъв случай не означава, че не е добра... Само кажи дъргела каква марка е, че убии ме не успях да го позная върти ми се из главата нещо от сорта на Астра, Ханомаг... ама да ти кажа като гледам си нямам идея каква е машината "носител". А и погледни моля те сценичното ми име, едно "К" по-малко трябва да четеш.
          Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
          MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Прав си за името но всички грешим в писането;ЗАБЕЛЯЗЪЛ СЪМ ГО И АЗ--ИЗВИНЯВАМ се.Историята на тази машина е представена в предни постове но трябва да ги разгледаш. Това е първия вид на машината---Камиона е ЕЛЧ полско производство но поради доста причини се наложи преустроиство;сега изглежда така;Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009(002).jpg
Прегледи:4
Размер:133.2 КБ
ID:5269749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009.jpg
Прегледи:9
Размер:137.0 КБ
ID:5269750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08032009(001).jpg
Прегледи:3
Размер:133.4 КБ
ID:5269751

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Това става ли за сонда огромен е 40килограма
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5269777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:268.5 КБ
ID:5269778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5269779

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Добри преди да погледна табелата го предположих че е руски.Сондата на колегета Юри е с такива --като чели има някъква разлика но тя е само на външен вид.На сто процента става.Познавам работата на машината--Работа при въртене;работа при спускане ивдигане на пръстени така че действай ще стане.За какво точно мислиш да го ползваш.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  И аз незнам, взех го да има,че е безпари направо, а вътре свети.Това иска поне 50-60к.с мотор да го върти.Ако не се лъжа на 2а2 хидромоторите/помпите са същите.
                  За мойта машина ,ще ползвам 2помпи нш32.но там всичко е умалено мноого.Все още съм у скалите с намирането на подходящ цилиндър с 1000-1500мм. ход. Вчера ходих до Враца да гледам едни цилиндри ,малее ,они огромни ,двамата с моя приятел ,като хванахме единия за ухото и не можем да го помръднем,-поне 3-400кила. Ф150. и 1400мм. ход. пръта беше някъде 70-80мм. предполам са от мултилифт или нещо голямо.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    На Юри мотора който върти системата е двигател от булгар-80кс.Абе дръж го може някой да изреве за такъв ХМ.Този цилиндър за къде е.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      За натиска на уредбата....
                      Неговите съм ги гледал,много пъти съм минавал там, дори съм мислил да ги свалям и те са подобни. Но са направо на фланеца тръбите , а тука са тия накрайници..,но предполагам са близки.Това из нета излиза че е от бумар/фаблок.На КамАз-кс3575 е много мъничък ,наполовина е на тоя.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5269780

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Добри ако не можеш да намериш такъв цилиндър мисля че ти обясних за магазина на ул.ЧАТЛДЖА там правят всякъкви цилиндри--поне така ми обясниха а каква е цената???? незнам.ЛЕКА НОЩ утре ще продължим.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          за правен имам решение,но и то не е малко пари...Абе и аз искам да мина безпари ама нестава...

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Това става ли за сонда огромен е 40килограма
                            [ATTACH=CONFIG]320759[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]320760[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]320761[/ATTACH]
                            Перфектен! На УРБ 2А-2 е два пъти по-голям. Този е като хидропомпата ма крановете Краз. Три такива и става малко УРБ.
                            И нещо важно - при УРБ 2А-2 системата е такава:два хидромотора са задвижени от ДВГ и отговарят единия за въртенето на редуктора, другия за цилиндъра на подема. Освен това има една малка помпа НШ10, която подава масло към цилиндъра за вдигане на мачтата и опорните цилиндри. При сондиране обаче, когато е необходим бавен, но стабилен напредък, той се осъществява точно от тази малка помпа. Групата хидромотор-цилиндър е най-вече за спуско-подемни операции. При натиск върху инструмента с хидромотора понякога се получава "подскачане". При продължителен рейс, ядково сондиране в твърди скали например, тъй като по-голямата част от дебита на хидромотора се дроселира, хидросистемата може и да загрее-охлаждането не е решено добре. Това е и една от причините УРБ 2А-2 да не се препоръчва за диамантено сондиране.
                            Последно редактирано от st.darakchiev; 17-04-11, 06:49.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от ZETROS Преглед на мнение
                              Защо тогава не направите нова тема, като в нея да вкарате само изчерпателната информация относно сондиране, видове сондиране, начини, инструменти, автосонди, стационарни и куп подробности още, подкрепени със снимков мат'рял и скици, като темата ще помолите да е заключена, за да е само за четене и просветление по въпроса, не за такива разточителни писания както тук. Темата е сонди и сондажни машини и да има ненужни (според мен) коментари от сорта на искам някой да ми направи кладенец, като може това да бъде написано на ЛС (пак казвам мое мнение). Мисля, че на много хора би им било интересно да прочетат така информацията събрана на едно място и да им стане ясно, че със тия 39 страници ... времето е най-скъпия и изчерпаем ресурс.
                              Всъщност си прав. Темата е много интересна и полезна, поне за мен, но аз съм професионално деформиран. Хубаво би било да стане както казваш, ама нямам идея какво трябва да се направи. За сонди и сондиране има няколко теми, тази май е най посещавана. Някой, който е по-наясно от мен какво иска, да пише на Администратора. Хубав празник на всички!!!

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Интересна е, особено като ми е интересна всякаква техника и физика, но е трудно да се научи всичко , трябва много време, а професионалните деформации мисля, че са в помощ... при техническа мисъл в главата по-лесно би било да схванеш темата без никакъв допир с практиката (само на теория и снимки).
                                Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
                                MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X