Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Колега Даракчиев деиствително много научна информация термени научни и др които за мен са първа среща но все пак благодаря.Би ли дал повече инфо и снимка за тази обица ако нети представлява трудност?Моето длето --аз му казвам инструмент-- е от релса и в долния край съм монтирал зъби от звена на верига на верижен трактор.Връзката между въжето и длетото ---не се завърта а както казваш ти ще е по добре--като гледам клиповете с въженото сондиране при всички се върти но аз лично нямам идея за това.Ако се направи да лагерува няма ли да е зле на лагерите във водата?Сега си увеличавам както казва СПАРОВ паса ---да пада по от високо но времето малко е студено и не дава ръка за работа но почти съм готов за нови проби.Още веднъж предварително БЛАГОДАРЯ.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31122010(010).jpg
Прегледи:3
Размер:144.4 КБ
ID:5257384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31122010(011).jpg
Прегледи:2
Размер:174.0 КБ
ID:5257385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31122010(019).jpg
Прегледи:2
Размер:171.9 КБ
ID:5257386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31122010(021).jpg
Прегледи:2
Размер:160.8 КБ
ID:5257387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31122010(016).jpg
Прегледи:2
Размер:158.6 КБ
ID:5257388

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Колега,не можах да разбера ,но ако имаш предвид да въртиш инструмента/длетото/ ще е малко трудно,за тая релса ще трябва да имаш специална вложка и се усложнява работата .А за въжето е добре да не е на твърдо спрямо инструмента,защото малко или много се расуква и натяга, и се разваля оплетката.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Добри аз няма да го въртя просто от само себе си .Какво имаш впредвид специална вложка? Каква връзка спрямо --въже релса?

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Ами една втулка ,в която се върти примерно болт със заварена гайка.Втулката на релсата,болта за въжето.Ако си виждал вирбел ,или най-елементарното-връзка за куче, да не се осуква

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Колегата имаше предвид относно ударното сондиране-- корона за такова сондиране изработена (купешка) , но не съм съгласен че е подходящ метод за песъкливи терени и чакълести. Не може да уплътни тия хоризонти и пропада срутва се .

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Доооооообре.Аз при въртенето имам такъв принцип;както вече знаеш принципно устроиството на тръбите на първата в горния край имам нещо като шегел който се върти да не осуква въжето.Но тук не ми се ще този принцип.Момчиле аз този принцип мисля даго практикувам както вече казах само при скала или за по голяма проходка когато хвана мергела и да го оширя за по голям резервоар.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                "Рошавото" изобщо не съм сигурен че е за несвързани почви и меки скали. По-скоро би трябвало да работи в твърди и крехки скали и да изисква обилно промиване.
                И на мене ми се вижда добро това рошавото , обаче само така ми се вижда не съм работил с такова . А за промиването , гледам ги работят и с центробежни помпи бензинови .Аз ми е странно , но явно става с такива помпи , но до колко метра ? Работил съм само с бутални големи помпи и ролкови длета .За това ми е подозрително. Какъв опит имате вие ?
                Работим с УГБ на Виетнамка,а къдетоняма достъп-с малки,разглобяеми електрически сонди на базата на БМК-то,но преправени-само мотор и редуктор и хидравлика!
                УГБ има с шнекове и с промивка ,но тя си е корава машинка мисля че както и 2а2 са конструирани за проучвателно сондиране предимно. А тая дето ви е на базата на БМК то с шнек ли въртите с нея или...? Не е ли слабичко БМК то за по дълги шнекове?
                Последно редактирано от монио; 02-03-11, 21:55.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                  Доооооообре.Аз при въртенето имам такъв принцип;както вече знаеш принципно устроиството на тръбите на първата в горния край имам нещо като шегел който се върти да не осуква въжето.Но тук не ми се ще този принцип.Момчиле аз този принцип мисля даго практикувам както вече казах само при скала или за по голяма проходка когато хвана мергела и да го оширя за по голям резервоар.
                  Да така е разбрах за какво ти е тая система . Коментирах на колегата Даракчиев
                  Перфектен метод за водоснабдителни сондажи-уплътнява стените на сондажа, няма обрушване, няма колматация, няма проблеми с чакълестите и песъкливи почви и т.н.
                  относно чакълестите и пясъчните хоризинти.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Момчиле с водна помпа -центробежна в някой случай се стига до 50-60метра. :О натам с бутална.И на мене ми е интересно как се представя тоз таралеж,ако върви на баластра да правя големата машина ,че с та другата ,като ми казаха да готва 3бона за обсада ми се зави свят

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Примерно 50-60м ,но на какъв диаметър с каво длето ? Гледам че и с ролкови длета пак ползват тия центробежни помпи. Има значение помпата към длетото към диаметъра към дълбочината и материала който ще се просондира .

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Ами около 140мм.,като е голям диаметъра и помпата се тормрози и машината също.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Славчо, много сериозен инструмент!!! Би трябвало да нямаш проблем с превъртането. Стандартните длета за ударно сондиране в долния си край изглеждат като секач или като два секача накръст. Твоето работи по целия забой. При стандартните длета движението на сработената каша при удара е по едни широки канали (безпрепятствено плиска нагоре), при твоето не съм сигурен дали скоростта непосредствено преди удара няма да спада. Стандартното длето в горния си край е цилиндър и от удрянето в стените набива разните чакъли и песъкливи работи.
                          УГБ с помпа няма. Добавяме им разни помпи и тогава става за сондиране до около 100 м. Проблема при тях е бавния ход на редуктора и твърдата връзка двигател-редуктор. При презорване без проблем са ми правили лоста на тирбушон, че и дизела запали наобратно - голям майтап. Гледах едни тарикатски инженергеоложки сонди Вирт - имат една високодебитна центробежна помпа за обилно промиване и една многостепенна с високо налягане и малък дебит за зор.
                          Проблема при слабонапорните бензинови помпи не е дълбочината на сондиране - системата е като скачени съдове и помпата бори хидравличните съпротивления и тежестта на сработения шлам. Зора е при подпушване на системата и разни салници, прихвати и т.н.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Даракчиев може би имаш предвид тоя инструмент за ударното на Славчо . Преди време Владо беше прикачил едни клипчета с ударно сондиране (американска фирма) длетото им наподобяваше това за сондиране с горен чук , обаче с канали за преминаване на сработеният материал отстрани на инсрумента .
                            УГБ се продава и с опция за сондиране с промивка с промивна глава ---плащасе отделно .За помпата незнам не съм виждалпомпа на угб , но щом предлагат промивна глава ...... А вирта и на мене ми харесват незнам защо не мога да кача снимки бях подготвил и вирт и длета за ударно и една друга машинка мисля че в Пловдив се продава и центробежни помпи , които ползват немците за промиване -мисля че са като тия бензиновите .

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              За кое превъртане имаш впредвид?Тези клипчета съм ги разглеждал многократно.В едно от кипчетата имаше и как го нагряват и го бия с механичен чук---предполагам че си ги гледал и сигурно за тях става на въпрос.На този етап аз разполагам със този железор и така миго ражда главата.Преди време бях споменал за един колега при когото за първи път аз видях какво е това ударно въжено сондиране .Преди да замине за Йордания на работа по някакви сонди той идва при мене на Вълчитрън и ми каза релсата само да яподостря отпред но незнам защо реших дая направя такакакто е в момента.Все пак благодаря.Утре го дават малко по топло и мисля да направя един опит след като увеличих паса и направих обица която се върти на горния край на релсата.Ще направя клипче .А по принцип в България такива длета може ли някой да достави?

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Абе незнам защо немога да кача това което съм подготвил дава ми някакъв риск за уиндолса това е от новите защити сигурно .
                                А за ударното може с всичко да работиш въпроса тука е за по добри резултати .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X