Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Правих и аз днес едни снимки но нещо немога и аз да ги кача----абе аз със тия компютри съм много зле но ще помоля чаветата.Аз имам и един квадратен шпил като този който е първи в телескопа на машината ама неми се правеше от него че ако стане някой гаф върви го вади от дупката.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Срещнах един клип явно човека производител на тези длета и как хубаво ги е подредил в едно помещение ама няма адрес;телефон белким извадим късмет--е малко да помечтаем.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
        А по принцип в България такива длета може ли някой да достави?
        ...може, може, само да има навити да платят цената...

        Малко по-нагоре Ст.Даракчиев е споменал за разните корони за ударно въжено сондиране. Ето илюстрация за различните типове:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tri-z.gif
Прегледи:1
Размер:6.0 КБ
ID:5257787 - за чакъли и пясъци

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Supreme.jpg
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5257786- за твърди скали

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SR%20Bit.jpg
Прегледи:1
Размер:13.6 КБ
ID:5257785 - за меки скали

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4eccentric.jpg
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5257784 - за райбероване на сондажа под обсадната колона (когато се напредва с набиването на обсадната колона заедно със сондажа)

        Въженото сондиране не е особено популярно в Европа, така че ако се доставя - или от САЩ или от Индия/Китай/Турция и т.н., но откровено си мисля, че няма да се стигне дотам...

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Не подценявайте руснаците - те са си школа в сондирането, колкото и водка да им струва Техните длета за ударно сондиране обикновено не са с твърди сплави и съответно могат да се заточват!!!

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            http://www.vbox7.com/play:c9f6fbff

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение

              За мен това което виждам,е абсолютно неефективен прахоснически метод.Работил съм сондьор в "Редки метали" и всеки ден правихме по един сондаж 246 метра,като половината време отиваше в пускане на тръбите и бетониране с циментово мляко.
              Като гледам тук колко непродуктивни възвратно постъпателни движения,и всичко това свързано с фрикционни съединители,че и жалонката пусна колко купичка кисело мляко продукт.И през всичкото това време двигател работи,гори.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Тошо, ще ни е интересно да разберем с какъв диаметър сте сондирали, по какъв метод, с какво сте приготвяли и нагнетявали циментовата смес и други подробности.
                Славчо, впечатлен съм от сложността на машината ти. Пробвай желонката с няколко удара и после да я измиеш по някакъв начин.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  ООООООООООООООООххххх много въпросителни.При мене като чели беше по добре когато паса беше по къс.Получава се и някъкав удар при вдигането на релсата във редуктора и може би ще трябва да монтирам ще помисля къде здрава пружина за омекотяване.Релсата също ще бъде предполагам по добре ако тези зъби ги махна и я оставя като само я заточа отпред защото неможе изкарва сработения материал нагоре.Желонката задържа много добре дори и само вода просто днес поробвах втората лебедка как ще работи успоредно с другата пък и водата беше много малко във дупката ;бях и сам нямаше кой да помегне за много неща .Нямам намерение да се отказвам ще се борим докато постегнем поне добри резултати.Колегата Тошо е работил по 246метра сондаж на ден но предполагам че да се стигне до неговият метод хората са мина ли през най примитивния---ударно копане.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Да много добра продуктивност 246м . Аз съм правил 240 м за 12 -14 часа обаче 12 сондажа по 20 м и с сонда последна дума на техниката за тогава.Най новито на ТАМ РОК .Ще е интересно с каква сонда сте направили тоя метраж на ден.
                    Слави наистина много не ефективно се е получило нафтата е 2,54 -съгласен съм с Тошо . Инструмента (релсата) ходи насам натам не прави удара по оста и материал и промивка не хвърля пробвай на това длето да му предадеш някаква форма наподобяваща на тия които се предлагат за ударно сондиране.
                    Не знам концепцията за ударно сондиране колко е подходяща за наща територия.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Ударното сондиране е подходящо за твърди но крехки скали където не е необходима качествена ядка или безядково. В нашите условия това са взривните сондажи. За меките скали /почви/ безядково сондажи до среден диаметър малки дълбочини е най-подходящо шнековото сондиране. И естествено за това са необходими съответните фабрично произведени сонди и инструменти, те пък струват много пари които са оправдани само при осигурено натоварване и заплащане.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Не знам концепцията за ударно сондиране колко е подходяща за наща територия.
                        За варненско, при вас и в Русенско - където има варовици и опасност от загуба на циркулация - ще е ефективно.
                        Но метода е твърде бавен...

                        За кариерни сондажи - забрави...

                        Пичове - истината е в пневмоударниците и разните системи за пневмоударно сондиране в меки породи (т.нар. overburden systems) от типа на Симетрикс или Одекс на Атлас Копко и т.н.

                        ПП. Нещо интересно - на новия дълбок сондаж за газ в силистренско (6000м) ще идват да бурят чехи... не бих се учудил ако плъзнат и по други видове сондажи постепенно...
                        Последно редактирано от vlageo; 06-03-11, 00:27.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                          ПП. Нещо интересно - на новия дълбок сондаж за газ в силистренско (6000м) ще идват да бурят чехи... не бих се учудил ако плъзнат и по други видове сондажи постепенно...
                          Нищо чудно. Губим скорост, защото истинското сондиране в БГ е завадяно от един - два динозавъра, които го правят някак си, и реална конкуренция няма. Малките фирми нямат средства за технологично обновяване, големите нямат интерес да харчат в тази посока и, естествено, ще виждаме немци на инженерно-геоложки сондажи с цени х10 спрямо нашите и чехи на дълбоките експлоатационни. Отделно смачкахме и науката (питайте Фред), какво да очакваме - да сондираме в Чехия ли?. Ама при нас е така - не пускаме другите да харчат в БГ, ако не можем да чопнем поне 1/3. Руснаците вече набират скорост в методите "in situ", а ние се чудим какво е това и има ли почва у нас. Нищо, че тези методи са описани в най-старите учебници, които съм чел, явно и там сме били в час навремето. А сега - Еврокод 7, тинтири - минтири, ще откриваме топлата вода. Айде по дворовете.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            За варненско, при вас и в Русенско - където има варовици и опасност от загуба на циркулация - ще е ефективно.
                            Но метода е твърде бавен...
                            Варненско и русенско е на песъкливи прослойки и чакълести такива .Не свързани пясъчници или слабо свързани. Няма да работи метода ще се обрушва --виждал съм . Също и около реките ,дерета и др .Говоря по принцип не специално за Славчо и неговата машина , понеже той си има кофа за меки почви . Въпреки че на чакъл , пясък ефекта от кофа и шнек не е много положителен . Обрушва прави круша после пропада и , така докато от едната страна някой се откаже или затръбяване докадето може. За мене на накива терени е сондиране с промивка -ще е интересно да кажете какво мислите по въпроса.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Здравейте Колеги, искам да Ви поспамя темата с малко лаишки въпроси, но то е защото преглеждайки я установих, че можеби тук ще получа задоволителни отговори.

                              Имам едно място, на което трябва да изкарам вода, а съотвтно ще трябва и септична яма.
                              За ямата варианти бол, но ако и за там ме посъветвате нещо, също ще съм Ви благодарен.
                              По-сериозния проблем за решаване е с водата. Не ми е най-спешната задача, но е нещо което трябва да се свърши, и се информирам по въпроса защото не ми се скача в мътна вода.

                              Както всички които пътуват по села и паланки, и аз съм видял телефони с/у които пише "Сонда за вода". Та какво е важно за един такъв сондаж, какво трябва да знам преди да прозвънявам офертите, и какво не трябва да правя ?

                              И още един въпрос: На мястото има сондаж, който е запушен преди доста време с камък или нещо подобно "да си не чупат кравите некой крак", и има ли някъкъв начин да го открия за да не правя нов ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                В пясък и баластра на диамътър 850мм нямам проблем;копая---срутва се--обсаждам--продължавам до камък или мергел.Резултатът при тези сондажи --2 или 3метра воден стълб с помпи цол и четвърт дори и биба в по-плитките---НЯМА СВЪРШВАНЕ.Имал съм случаи когато копаем и ударим на здраво давърви 50-60см и сме го разбива ли на ръка и именно по тази причина реших да пробвам ударно сондиране.Иначе никога не бих се хванал да го упражнявам---ОТ 0 ДО ВОДА.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X