Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    С тоя червяк не можеш да разчиташ на обороти.Вместо да търсиш натиск,ако дигнеш оборотите каква ще е разликата ? Иначе натиск е добре,но ако ти е 100 метра дълъг сондажният лост,нали ще се криви от натиска.Всъщност какъв ти е лоста,какъв е диаметърът на сондиране,и дълбочината която гониш ? не съм чел темата,може би първо трябваше да я прочета,извинявам се.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Мисля че след 17 пост има подробно описание на възможностите на машината.Кели 4 по 7 метра;диаметър ф450 до 1500--1600 зависи от дълбочината.Машината работи от 1991г.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140626_190555.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5595973 здравейте, от дулго време следя темите но не пиша много-много, но ето че доиде време и аз да се похваля с моята машина напълно зглабяне от 0. Поздрави на всички колеги...

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Симпатична е, направо професионално изглежда. Дай повече технически данни особено за подвижният ротор - обороти, мощност, въртящ момент. .

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Оборотите варират защото могат да се регулират от рода 40-200 об.мин. иначе хидромотора е на 380 об.мин. 34 kW. 95nM. (mhlt 315) . Всичко по машината е на хидравлика освен помпата за промивка която се задвижва от двигателя чрез ремъчна предавка. Вдигането и спускането е ролкова система с телено въже и двойно действащ цилиндър както при 2а2.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Параметрите са добри особено мощността но сигурен ли си за въртящият момент? При тези обороти и мощност трябва да е доста по-голям. Дай модела на мотора и фирмата да потърся в Интернет, евентуално линк. Има едни при които регулирането на оборотите става с променяне наклона на шайбата, прекрасни са защото действат като безстепенна скоростна кутия, по-ниски обороти по-висок въртящ момент. Но едва ли си слагал от тях, както гледам на снимката по-скоро са обикновени зъбни хидродвигатели от Хидравлика-Казанлък.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                Параметрите са добри особено мощността но сигурен ли си за въртящият момент? При тези обороти и мощност трябва да е доста по-голям. Дай модела на мотора и фирмата да потърся в Интернет, евентуално линк. Има едни при които регулирането на оборотите става с променяне наклона на шайбата, прекрасни са защото действат като безстепенна скоростна кутия, по-ниски обороти по-висок въртящ момент. Но едва ли си слагал от тях, както гледам на снимката по-скоро са обикновени зъбни хидродвигатели от Хидравлика-Казанлък.
                http://raysystem.bg/bg/%D0%90%D1%80%...F-MHL%D0%A2-45

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  оборотите ги регулирам с дросел за дебит

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Ами да, въртящият момент е в daNm, т.е. дека нютон метри или 10 пъти по-голямо от Nm. За по-просто казано килограмометри. 95 килограмометра вече си е стабилен въртящ момент.

                    Иначе както както правилно предположих това са зъбни хидродвигатели от Казанлък, те не са регулируеми. Добрата хидравлична система е с регулируема аксиално-бутални помпа и нерегулируем аксиално-бутален хидродвигател. Чрез промяна наклона на плочата в помпата се променят дебита и налягането на маслото. Висок дебит на помпата (обороти на хидродвигателя) с ниско налягане на помпата (въртящ момент на хидродвигателя) или нисък дебит(обороти) с високо налягане (въртящ момент). Т.е. чрез наклона на шайбата действаме като безстепенна скоростна кутия и напълно се използва мощността. Само че такива неща не се произвеждат в БГ. Питай например ТУК кои марки и модели са достъпни в БГ.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01_regulirane_2.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5596085
                    Последно редактирано от Фред; 28-06-14, 00:39.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      да грешката е моя при изписването на мерната единица- 95daNm е. Върши добра работа Аз съм доволен.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Привет на всички!
                        Дойде време да покажа напредъка с моята самоделка.Есента спрях на 2.5м заради валуни ,които ми бяха голям дерт.Вчера пуснах машината с новото оборудване както го бях замислил - сондиране с корона и обсада и вътре в обсадата с триперково длето.Резултата - вече съм на седмия метър,като преминах около 40см подвижни камъни и след тях 45см плътен камък.Наистина короната трудно работи във валуните.но в плътния камък е перфектна.Доста зор видях да разбия ядката,явно три перки са малко за такава задача но се справих.Сега чакам да спре дъжда и продължавам вече без обсада и бентонитова промивка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02364.jpg
Прегледи:3
Размер:133.7 КБ
ID:5608431Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02367.jpg
Прегледи:3
Размер:218.7 КБ
ID:5608432Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02368.jpg
Прегледи:2
Размер:141.6 КБ
ID:5608433

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Привет на всички!Дойде време да подновя моите експерименти със самоделката ми.Идеята ми беше да сондирам едновременно с метална обсада за да премина валуните и след като се пооборудвах ,започнах и пробите.Взех 6 бр. обсадни тръби ф168 ,триперково длето ф147 и корона ф170.При първия ми опит спрях на 2.5м заради камъните,сега като пуснах обсадата с корона ги преминах,следва глинест пясък и на петия метър попаднах на плътен камък.Преминах го за около половин час и се окоза 45 см.Пуснах обсадата до 6м. и тогава вкарах длетото вътре да разбие каквото има.Всичко мина успешно.На седмия метър пак илязоха камъни,но изглежда длетото ги разбута и почна да преминава свободно нагоре-надолу,след това пясък и глина.Кошмарът дойде на 11.5м-мното подвижни камъни с постоянно заклинване, около 90см.След тях опрях на твърд камък или слой твърда скала и длетото повече не мръдна надолу.И така,успях да докарам до 12.3м обща дълбочина.Сега започвам да вадя сондажните лостове да видя да не са изпадали твърдосплавните пластини,понеже няма логика след половинчасово въртене да не мръдне и сантиметър.ПРоблем ми е развиването на лостовете понеже съм без елеватор.Имали някой идея за някаква стяга за фиксиране на долните лостове?
                          Пускам и малко снимки на машинката, само не мажах да снимам длетото, ама като го извадя ще покажа какво е останало от него.Явно ще трябва друг вид глава с повече перки или по полусферична форма ,за да не заклинва в камъните.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02367.jpg
Прегледи:3
Размер:218.7 КБ
ID:5608590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02364.jpg
Прегледи:3
Размер:133.7 КБ
ID:5608591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02368.jpg
Прегледи:2
Размер:141.6 КБ
ID:5608592

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Успях да си извадя сондажните тръби и за мое учудване почти няма поражения по длетото въпреки многократните заклинвания в камъните.Но това още повече ме озадачи защо спря да пробива камъка.Над половин час работи без абсолютно никакъв напредък.Интересно е ,че не се чуваше характерното хрущене когато работи в скала а си върти без никакво усилие и съпротивление въпреки,че увеличих осовото натоварване но без никакъв ефект.Сега разгледах внимателно главата и забелязах ,че са сложили три твърдосплавни вложки в средата,които са на разстояние 0,2-0,3мм по-ниско от режещите ръбове на страничните и челните им повърхности са перпендикулярни на оста.Предполагам ,че тези вложки се трият по твърд камък без да предизвикват разрушаване или камъка е заоблен и има контакт само в центъра на длетото т.е. точно където са трите плоски вложки .Ще бъда благодарен ако някой сподели мнение по проблема и някави идеи как да го реша.Засега единия вариант ми е да взема още обсадни тръби и да продължа сондирането с короната на проблемното място и да видя какъв ще е резултата.Ако е плътна скала не ми е ясно как да извадя тръбите заедно с ядката,понеже е доста голям диаметъра на тръбите /168мм/ и съответно ядката ще е тежка.Ето и снимки на главатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG7772.jpg
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5613488Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG7773.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5613489

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Ако е плътна скала първия ти проблем преди да извадиш ядката е да я скъсаш. Защото за този диаметър си трябва яко опъване, а и не разбрах имаш ли някакъв ядкохващач в борната.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Триперковото длето което си показал на снимката е за меки до леко твърди скали примерно 3-4 категория. За средно твърди скали примерно 5-7 категория /както го каза камъни/ подходяща е дребно-резцовата короната която си показал на постинг #142. Правилото е "по-твърди скали -> по-дребни резци". Ти просто нямаш осов натиск и обороти /мощност/ да сондираш безядково в твърди скали. Като пример ще ти дам гранити 9-та категория, сондаж 59/76 мм с диамантена корона /не длето/ необходим е осов натиск около 800-1000кг и обороти поне 400 об/мин /желателно повече/, мощност за разрушаване на скалата 6-8 kW за да имаме сондиране а не стъргане. Така че в твърдото минавай пак на дребнорезцова корона не триперково длето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X