Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    По винтовите компресори питайте мене изстрадал съм и . Буталните не им се заглеждам много , те атмосверите ще ги направят , но дебита на никаде не са . Който и компресор да вземеш бутален (дори и най малкия) може и 20 атмосфери да направи , обаче с дебита неможе да се справи , ако става въпрос за сондиране . Руски пнемоударници , не съм ползвал само съм чувал и това което съм чувал не ми харесва за това и не ползвам иначе на цена биват . Обобщено- буталните компресори , като тия за които говорим са подходящи за аир лифт и сондиране в скали с руски 3 цолови пнемоударници.
    Другото , което и то НЕ Е НАЙ МАЛОВАЖНО тея дни ви обръщам внимание върху него е разхода (на горива) вурху производителността.
    ЯМЗ при натоварване гори 28-33л.на час ифовия над 20 до 30л - много за това което дават.
    Значи дори и да направи необходимите барове няма да стигне въздушният поток да изхвърля шлама от водният сондаж , а това е половината част от работата по сондирането.
    А иначе погледнато към разхода харчат колкото един средно мощен до мощен винтак , който дава -три пъти повече въздух като дебит (примерно) .
    Осем- 8 хил евро е минимума на компесор винтов втора употреба който да захрани 4 цолов чук - и това е цена в германия примерно. Не съм сигурен че може да се намери на тая цена читав или какъвто и да е .
    Последно редактирано от монио; 11-03-11, 12:37.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      И аз се усъмних в данните,та затова да питам.
      Ето го това е той--
      [ATTACH=CONFIG]308950[/ATTACH]
      Къкви пари горе долу върви един такъв компресор -бутален/винтов.Как стои въпроса с резервните части на руските ударници и компресори?
      Ифовия мотор по горе/ифа л/ не е най-удачния избор-много скъпи части,х2 и повече в сравнение с ЯМЗ 236. А са почти еднакви.Ифата е 180коня.
      Добри това цената му е 80ст на кило(при добро желание) и някой лев отгоре заради ЯМЗ двигателя -(понеже ги търсят земеделците ) 0,80-1 лев на кило. И ръка трябва да ти целуне . Говоря за сивия ( иначе в перфектно състояние с бутилките отработено масло до него обзалагам се че не е работил с друго ) качен от тебе . Взимай го само при условие че го даде с насадените по него кокошки две три агнета бяло прасе , ако не остави му го там ще си изгние . Шегувам се естественно ,но само за добитъка с него.
      Последно редактирано от монио; 11-03-11, 12:32.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Туй на снимката с кокошките е много интересно - вероятно последния в БГ компресор К-100, задвижва се от дизел на булдозер С-100, бавноходен, на времето с такива са се снабдявали с въздух цели кариери. При липса на товар дизела минава в т.нар. икономичен режим, на два от четирите цилиндъра клапаните се повдигат и работи на другите два. Има антикварна стойност. А иначе е коректно разхода на гориво да се анализира на количество свършена работа, а не на час. Постигал съм с оня жълтия на снимката на кариера за варовик с руски ПУ-110 разход 0,9 л/м., обаче му сложих самоделна система за регулиране на оборотите в зависимост от разхода на въздух. При сондажи за вода разхода е в пъти по-висок, естествено.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          А иначе е коректно разхода на гориво да се анализира на количество свършена работа, а не на час.
          Не не колега на час трябва да се смята , че свършената работа зависи и от зад кормилното устройство --нали се сещаш .
          Ако не им е ден на сондиорите от снощи им е тежко как ще осредниш .
          А иначе сериозно : относително е количеството свършена работа зависи от много променливи . Даже на една и съща кариера различните полета може да ти дадат отклонения . Аз сигурно оставих впечатление у вас че съм против руските разработки . Не е така отворен съм за всички системи а руските неща са хубави някои даже са вечни и дурако устойчиви а и цената им е каде каде от прехвалените . Дошло ми е до гуша от части за по 2 хил лева тея хора не познават парите .

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Тоя компресор К-100. Ако не се лъжа по маркировката трябва да дава 1000литра/мин? така ли е ? и заслужава ли си покупка за пневмоударник-все пак само мотора е 1тон. Горе доле у на парите на желязото.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              Тоя компресор К-100. Ако не се лъжа по маркировката трябва да дава 1000литра/мин? така ли е ? и заслужава ли си покупка за пневмоударник-все пак само мотора е 1тон. Горе доле у на парите на желязото.
              По-скоро 10 000. Поддръжката му ще е мнооооого трудна. Само магнета на пусковото ще ти разкаже играта, дори и да намериш толкова дефицитните му нестандартни свещи. За дизела - не знам, модела е накъде 1920-1930 г. Клапаните на компресорните цилиндри са ламелни - забрави да ги намериш. От друга страна ако го запалиш, можеш да го изгасиш чак като се пенсионираш - нищо няма да му стане.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Мотора се сменя,стига другото да е здраво.Според мене тоя компресор ще може да захранва един пневмоударник до към 140мм. Същия тоя дето го продава , купил за неговата 1ба15 винтов компресор с мотор ямз236 целия в кожух.Но пък подръжката на винтов е още по скъпа и е доста капризен.
                Имам и друго питане- за една трибутална помпа/ако сте виждали на Краси/Nikt drilling/ неговата.Колко киловата и трябват за да работи нормално?
                Обмислям за моята машина-с 12киловата мотор да въртя 1помпа/сдвоена 54х/ и тая помпа?

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Мотора се сменя,стига другото да е здраво.Според мене тоя компресор ще може да захранва един пневмоударник до към 140мм. Същия тоя дето го продава , купил за неговата 1ба15 винтов компресор с мотор ямз236 целия в кожух.Но пък подръжката на винтов е още по скъпа и е доста капризен.
                  Имам и друго питане- за една трибутална помпа/ако сте виждали на Краси/Nikt drilling/ неговата.Колко киловата и трябват за да работи нормално?
                  Обмислям за моята машина-с 12киловата мотор да въртя 1помпа/сдвоена 54х/ и тая помпа?
                  7,5 kW ел.двигател по паспорт, но със скоростна кутия от ГАЗ. Малко схеми: в следващия пост.
                  Последно редактирано от st.darakchiev; 12-03-11, 14:18.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Даракчиев на тоя жълтият компресор , който си снимал какви са му параметрите на въздуха който дава колко кубика и бара е ? 10 м куб. и 8 атмосвери ли?
                    А тоя дето го е снимал Добри--спароу казвате че е 10 кубика и колко бара ?

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pump2.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5259204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pump1.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5259203 Tova e NB3-120/40. NB4-160/63 e konstruktivno syschtata, s dvigatel 11 kW. Ne znam kade mi e kirilicata. Da sa jivi i zdravi vsichki Todorovci

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Това като го гледам ми се струва огромно,я хвърли едно око на тази--същата ли е?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:063.jpg
Прегледи:1
Размер:302.4 КБ
ID:5259219

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Тази е по-стар модел и скоростната кутия е вградена при КММ. Като габарити на самата помпа е същата. С това моторче стои перфектно. Не виждам съединител, това ще е проблем при ядковото сондиране и при палене под товар. Може би е центробежен? Добър начин на задвижване би бил чрез хидромотор на входящия вал на помпата. Другата изглежда голяма, защото са навързани помпа, скоростна кутия и ел двигател едно след друго, пък и съм обърнал схемата. Харесвам ги по принцип заради компактността им и широкия диапазон дебити, но са капризни по отношение на пясък в промивката. Обаче е 2-3 л/сек срещу 11 л/сек при НБ-50(УРБ 2А-2).
                          Последно редактирано от st.darakchiev; 13-03-11, 09:41.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Възможно е ,колегата ако влезе ще каже, или ще го питам.Такава ли е помпата на шкодите миячки на чистота? И откъде може да се намери подобна , и до колко пари? Имам тука наблизко една 2бутална ,но е малко около 50тона.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Със самоделки или професионални машини в тоя бранш останахме шепа хора . Бачкайте колеги , обаче за пари не си подбивайте цените един на друг щото това е работа и то здрава . И без това само тарикати останаха в тая държава бачкаторите сме малцинство . МОЯ ПРИЗИВ Е ДА СЕ РАБОТИ ЗА ДА СЕ РАВИВАМЕ А НЕ ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ .
                              Тарикати няма да се хванат да работят това така че можете да ударите по масата .
                              И още нещо изкам да кажа ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПРОДАВА ЕФТИНО .

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                                Със самоделки или професионални машини в тоя бранш останахме шепа хора . Бачкайте колеги , обаче за пари не си подбивайте цените един на друг щото това е работа и то здрава . И без това само тарикати останаха в тая държава бачкаторите сме малцинство . МОЯ ПРИЗИВ Е ДА СЕ РАБОТИ ЗА ДА СЕ РАВИВАМЕ А НЕ ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ .
                                Тарикати няма да се хванат да работят това така че можете да ударите по масата .
                                И още нещо изкам да кажа ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПРОДАВА ЕФТИНО .
                                ТОЧНО КАЗАНО КОЛЕГА
                                Но никой не слуша май!
                                878161634

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X