Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Благодаря на всички ви момчета за отговорите и съветите.Значи на този етап се отказвам от тази сонда.
    100-процента съм съгласен с вас че трябва практика.И сега си търся майстор сондьор да чиракувам при него.Макар че ме съмнява да се намери такъв.Аз попитах един сондьор може ли да дойде да я погледне тая сонда и да ми даде съвет а той ми вика " ти какво конкуренция ли ще ми ставаш" и не иска да дойде.Та мисълта ми беше че в днешно време повечето не си дават занаята.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от suzuki12 Преглед на мнение
      Ами дълбочината до 30-тина метра, диаметъра до 300.
      Софийски регион.
      А защо казваш да се приготвя да похарча няколко пъти по толкова?Какво имаш впредвид?
      Нямаш шанс в София с това нещо...чакълесто е отгоре и ще се видиш в приключение!Ще се счупи,разпадне и други нехубави неща!За 30 м в София си трябва УРБ 2.5 и петстотин кила минимум тежка щанга!Не си давай парите на вятъра...да не говорим,че нямаш и инструмент за работа,а той е повече от сондата....
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от suzuki12 Преглед на мнение
        Здравейте въпроса ми е има ли надежда в този модел сонди,някой който разбира ако може да ми каже до колко метра горе-долу сондира и други данни за нея.С две думи заслужава ли
        Като гледам тази машинка ще ти дам една идея, свържи се с някое горско стопанство да им копаеш дупките за залесяване. Слагаш му един шнек и ще се справя чудесно. Ако се пазариш на парче/дупка ще направиш някой лев.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Като гледам тази машинка ще ти дам една идея, свържи се с някое горско стопанство да им копаеш дупките за залесяване. Слагаш му един шнек и ще се справя чудесно. Ако се пазариш на парче/дупка ще направиш някой лев.
          А ток ще му подава горския с динамото от велосипеда...

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            А ток ще му подава горския с динамото от велосипеда...
            Чудесна идея, не бях се сетил за това

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.
              Здравейте,
              Да попитам по един проблем свързан със сондаж.
              Диаметър 125, дълбочина 38-40, почва камънак, местонахождение
              Панагюрище. По едни или други причини сондажа не е продухан добре,
              да не кажем изобщо. В резултат - утаено каменно брашно във воден
              стълб. Утайката е с дебелина около 6 м. Точи се някакво количество
              мътилка всеки ден. Има ли ефикасен начин да се почисти сондажа от
              това утаено каменно брашно или не?
              LZ1AIV
              asenv Здравей, попаданах на твоя въпрос за което искам да ти кажа, че попаднах много късно, но има решение на твоя въпрос, стига вече да не си го разрешил, защото си задал въпроса в края на септември миналата година.
              Последно редактирано от goro1955; 15-02-13, 15:08.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Трудна работа да увеличиш дебита!!!Или друг сондаж по-дълбок и по възможност тръбите да са ф160 или още един същия!
                Има ли сондиори да го удалбочат 30м

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Здравейте,
                  не знам тук ли е най-подходящото място да питам но ако не е моля за извинение!
                  Въпроса ми е относно сонда, искам да бия сонда в нива намираща се на около 1 км южно от град Карлово и ме интересува компетентно мнение относно цени, контактни на хора занимаващи се професионално с биене на сонда и всичко което може да ми е полезно?
                  Благодаря предварително и Лека вечер пожелавам

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Здравейте,
                    искам да попитам за човек който се занимава със сондиране? Целта ми е да бия сонда в нива и търся човек за това.
                    Благодаря предварително за каквато и да е информация

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      В кой регион на страната.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                        В кой регион на страната.
                        Ако въпроса е към мен на 1 км южно от гр. Карлово

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от t.n.t. Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          искам да попитам за човек който се занимава със сондиране? Целта ми е да бия сонда в нива и търся човек за това.
                          Благодаря предварително за каквато и да е информация
                          t.n.t. Здравей, понеже познавам региона и си мисля, че 1км. южно от Карлово е точно до река Стряма, а там ще е доста опасно защото ще има "агнешки главички" и незнам дали ще намериш някой да се наеме на такова място,но дано да
                          бъркам Желая ти успех.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от ivandorosiev Преглед на мнение
                            Здравейте !
                            На сондажа му се намали силно дебита. Намирам се в Овча купел, сондажа е 40 метра, с ф125мм, дупчен 09.2010година. При сондирането, сондьорите ползваха вар, бентонит и цимент. Пластмасовите тръби ги нарязаха с флекс около 25 метра и ги набиха в сондажа. Сондажа не е продухван с еърлифт след издупчването. До земетресението Май 2012 в Перник, дебита беше около 1,2 куб.м при първоначално пускане на помпата, която е турбинна - Грундфос. След това дебита спада до около 600 литра през половин час. След земетресението дебита спадна при първо пускане до 900 литра, а след това при включване под 400 литра на час, което вади в момента около 10 куб.м на 24 часа. Викнах специалист от Геопро, който замери и ми даде протокол в който отгоре е глина, след това са валуни до 20-ия метър и около 30-ия до 37-ия е пясък. Според него черпенето на вода би трябвало да е около 3 куб.м на час. Опитвал съм според сондьорите, които го правеха, да го надуя обратно с водоноска. След като вкарах 6 кубика вода под налягане, дебита не му се подобри.
                            Какво е вашето мнение, как можем да го подобрим?
                            Благодаря!
                            ivandorosiev Здравей, бях във вилната зона на с.Герман до София да чистя един сондаж и собственника ми разказа за някакви момчета който се мъчели да чистят по този начин там 3-бр.сондажа, но след чистенето нямало никакъв ефект от това, защото както казвате и вие "вкарах 6 куб.вода под налягане но дебита не се увеличи" естественно,че няма да се увеличи, чисти се с еърлифт като се следи от къде идва водата на сондажа и единственно по този начин евентуално, но не е гарантирано(защото не зная нищо и просто гадая,но по принцип Ви обяснявам), че ще може да увеличи дебита на водата от този сондаж, а не да се надува обратно с вода под налягане, както Вие сте правил
                            Приятен ден.
                            Последно редактирано от goro1955; 21-02-13, 15:21.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от suzuki12 Преглед на мнение
                              Здравейте въпроса ми е има ли надежда в този модел сонди,някой който разбира ако може да ми каже до колко метра горе-долу сондира и други данни за нея.С две думи заслужава ли
                              Здравеъте колеги.
                              Това е Халко за проучване и водно содиране до 35м. и Ф-214 мах. Има отвори за анкери за захват към почвата, и комбинация ел/дизелов мотор.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от NIKT DRILLING; 21-02-13, 16:10. Причина: добака
                              878161634

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Това не сме ли го виждали?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X