Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Дървено нещо в сондирането, освен нашите глави, е само уплътнението на коляновия вал на ЗИЛ 131. А иначе при ядково сондиране задържането на ядkата в тръбата става трудно. Обикновено в скала се ползва сработения материал или порцеланова "заклинка". Поради големия диаметър и малката дълбочина на колегите явно им е било по-лесно да вбият дървени клинове между скалната ядка и вътрешната стена на тръбата. Иновация, ноу-хау, както искате, обаче върши работа. Имал съм случаи при сондиране с голям диаметър в бетон да чупя ядката с обикновена щанга и да я заклинвам с мозайка. Не се сетих за дървен клин!
    Последно редактирано от st.darakchiev; 08-02-11, 08:03.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Славчо, това което си направил от кислородна бутилка няма да понесе удари - ще се начупят твърдосплавните щифтове. Според мен пробвай само с въртене, като наливаш вода за охлаждане с кофа и от време на време разхождаш инструмента нагоре-надолу около 20 см. Като решиш да вадиш, изсипи 1-2 натрошени порцеланови чинии (дано да има таверна наблизо) в тръбата и ги залей с 1-2 кофи вода. Така може би порцелана ще застане между скалния цилиндър и короната и ще "заклини". Скалите на малки дълбочини все имат някакви пукнатини и би трябвало да се скъса лесно. Не трябва да въртиш при ваденето-ще се смели заклинката и ще освободи. На теория става лесно, на практика - малко по-трудно, пробвай. Успех!!!

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Дървени ками така точно беше писал човека ползвали при вадене на ядката.Аз със кислородната бутилка ще пробвам само със въртене удар няма да има.И на мене ми се струва малко чекеджийска работа но ще опитам.Може ли някой да сподели да ли стругарска видия ще стане за направата на корона за въртене във скала?Иначе на ударния инструмент отпред съм сложил зъби от звена на верига от верижен трактор.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31122010(010).jpg
Прегледи:3
Размер:144.4 КБ
ID:5250900

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
          Дървено нещо в сондирането, освен нашите глави, е само уплътнението на коляновия вал на ЗИЛ 131. А иначе при ядково сондиране задържането на ядkата в тръбата става трудно. Обикновено в скала се ползва сработения материал или порцеланова "заклинка". Поради големия диаметър и малката дълбочина на колегите явно им е било по-лесно да вбият дървени клинове между скалната ядка и вътрешната стена на тръбата. Иновация, ноу-хау, както искате, обаче върши работа. Имал съм случаи при сондиране с голям диаметър в бетон да чупя ядката с обикновена щанга и да я заклинвам с мозайка. Не се сетих за дървен клин!
          Добре де каде се ползва това (голям диаметър ядка) с каква цел се прави ? Айде Слави изка да мине през миргела или скала --примерно. А иначе ?

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Колега,незнам за такива голями твърдосплавни пластини за стругарски ножове иначе е възможно стига да има как да ги качиш ,с някъкъв държач като на ножовете!

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Ми те тези които са на малката корона неса големи.Имали по големи и по здрави от тези?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04022011(009).jpg
Прегледи:2
Размер:149.3 КБ
ID:5250922

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Тая коронка,като я гледам е около 100мм. така по снимки.Иначе вероятно е да има, но масовите твърдосплавни пластини за ножове са с размери около 10х10мм. и отделно това,трябва или да се спояват с боракс и бронз/малко забравена технология / или с някъкви държачи като инструменталните на завод дряново.Аз имам корона за проучвателно сондиране 78мм. мисля че беше,с такива запоени пластини,10х10х10мм. В момента не ми идва на акъл от къкво може да се ползват такива голями ,за твойта кофа примерно.Мислил ли са пластини,от ресьор? води се ст65г и е доста жилава и здрава.!

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  В Пордим има един колега който върти скала като реже от пика видията и язаварява към тръба и добавя именно и парчета от ресьор.Въртял е на мой сондаж в скала и резултата беше положителен.Става въпрос за село Згалево.А какво ще кажеш за едни джиджавки от машина за рязане на резба на тръби.Утре ще ги снимам и ще ги кача.Така като ги гледам са много здрави . Споделих за тях с един стругар и той каза че били като лагерна стомана.Ако несе лъжа тук във форума четох за някой от Добрич ли беше заварял черупки от лагер на ударника.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Ако несе лъжа тук във форума четох за някой от Добрич ли беше заварял черупки от лагер на ударника.
                    На кое казвате ударника ?
                    Ами въпроса с изваждането на сработения материал в инпровизираната борна мисля че остава нерешен ми се струва .Това с чинините от таверна ми се струва временно и несериозно. А с дървените ками до колкото схванах идеята се получава когато ядката е твърда здрава и цялостна , понеже ако се откъсне от средата примерно ще падне долу на забоя понеже камите заклинват ядката в горният краи на борната (към устието на сондажа а не в долната към забоя). Керамиката до колкото разбрах обратно-между ядката и борната в долната част,към забоя.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                      Това с чинините от таверна ми се струва временно и несериозно.
                      Ще си позволя да изкажа идеята, че повечето неща, които дискутирате като самоделки от скрап са временни и несериозни...
                      Само дето досега никой не е предложил да го връзват за краката и да копае с нокти...
                      Истинското решение е ядкохващач в борната...но това в гаражни условия от скрап ще е малко трудно.
                      Последно редактирано от vlageo; 09-02-11, 10:39.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Ще си позволя да изкажа идеята, че повечето неща, които дискутирате като самоделки от скрап са временни и несериозни...
                        Само дето досега никой не е предложил да го връзват за краката и да копае с нокти...
                        Прав си Владо ама на тия цени на метър които се ширят в страната ни още доста време ще си говорим за старт от скрапа или в наи добрият случай втора или трета употреба сонди от Европа.
                        Вчера спорихме и посмятахме с един господин и се оказа че нова сонда bioler , tamrok , atlas примерно не може да работи в бг. За ситуацията от преди 2 години до сега като имахме предвид цена на горива , масла , филтри и цени на които се работи.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Ударник имам впредвид релсата която ползвам за удар.За ваденето на ядката и за мен остава проблем--събираме инфо пък кво ша стане ще видим като му дойде времето.Какво представлява ядкохващача?Ами при тези цени на желязото и от скрап няма да можем да си позволим да сделаме нещо.Днес пробвах пак направеното инаправих едно клипче обаче незнам как да го кача и ще чакам сина да си дойде впетък да го качи.Другото което ме вкарви в мисли.Ще е от значение ли удара на релса дълга 4м и тежаща 300кг и релса дълга 6м и тежаща 300кг?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09022011(003).jpg
Прегледи:3
Размер:187.1 КБ
ID:5251067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09022011.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5251068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09022011(005).jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5251069

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Ще е от значение ли удара на релса дълга 4м и тежаща 300кг и релса дълга 6м и тежаща 300кг?
                            По дългата релса ще има по слаб удар понеже ще има по голямо триене в промивка , вода или стените на сондажа а и енергията на удара се расейва по дължината на релсата . Колкото по дълга толкова повече се расейва -при еднаква маса разбирасе .Не знам обаче дали това ще е от значение за тебе .

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              В моя случай релсата е 18см.В долния край е 25сми нагоре върви около 40см и предполагам че няма да има голямо триене.Значи ще пробвам като добавя тежести успоредно по релсата.Имам едни плочи 35на35на8см.Мисля да ги срежа на по 4 парчета но трябва да търся някъде в Плевен защото в нас нямам възможност.Едната тежи около 80кг

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Гледай възможно най-къса релса, и възможно най-тежка. С резака тия плочи неможе ли да ги режеш? Но като е по дълга,губиш полезна височина за "засилка" където релсата от 300кг. става 3тона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X