Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Стана ми интересно за тези цилиндрово-бутални групи. Търсих доста в интернет, също така и във форума, но не намирам конкретна информация. В Google-то ми излизат направо магазини за части, но не и обяснение на това какво означава тази група. Може би ставам нахален, но ако може някой, който има малко време да ми обясни какво всъщност представлява тази цилиндрово-бутална група, обозначена ли е някъде върху двигателя или чак когато се разглоби мога да я видя върху буталото или цилиндъра? Въпросите са ми чисто любопитни Като гледам за напред май ще взема да прочета някой учебник за двигателите с вътрешно горене, че предполагам има адски много информация, за която не мога да питам всеки път във форума Ааа това: 236-1000300-К и 236-1000410-Ж, са каталожни номера от руски сайт. Буквата накрая ли е Ц-Б група? А цифрите 1000300 и 1000410 какво означават, ако буквата е Ц-Б група? И дали само това са номерата на двигателите или само тези са изложени в сайта и дали въобще съм на прав път или всичко написано е една глупост (съжалявам ако е така)
    Ето от тук видях номерата: http://www.avtoall.ru/acat/index1.ph...l=423&group=41

    Коментар


    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Буквите след номера обозначават със какво е оборудван мотора.Буталната група не е отбелязана никъде по двигателя,след смъкване на главите може да я видиш.При самото производство има допуски,май да бяха през 5 хилядни,номинала е със индекс А,като всеки следващ В,С,Е е със отклонение от номиналният размер,което не е дефект,просто трябва комплекта който купуваш да е със един и същи индекс.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Дай номера на двигателя зад помпата за високо налягане има табелка пише тип и номер. И ще ти кажем всичко за него.
        Има си дистрибутор на ЯМЗ за България.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Цилиндрово бутална група ЯМЗ се произвежда в три групи А,Б,Ж за атмосферни двигатели. На един двигател може да се монтират от всяка група риза бутало.
          Някои майстори са си въобръзили че трябва да бъдат от една група - което е глупаво.
          Като чета горните ти постове двигателя ако е на МАЗ-5336 то си е чист ЯМЗ-236М2.
          Т.е. цилиндрово буталната група е 236-1004008 Б2, което включва риза,бутало,уплътнителни пръстени.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Допълнително се купуват сегменти,бутален болт и зегерки за бутален болт.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              На Зил-131 с кутия на ЗИЛ се монтира най добре двигател на ММЗ/Мински моторен завод / Д-245 за ЗИЛ-131. Може и от Болгар просто е малко по слаб.
              На ЗИЛ-131 с кутия на МАЗ си става мазовия двигател ЯМЗ-236М2. Но кутията на ЗИЛ-131 не е оразмерена за двигател ЯМЗ-236М2,
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                Дали е удачно в тая тема за зил 131 да попитам колко тона тежи зил 131 с оборудван кунг?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Камионът е към десет тона, КУНГ-ът - някъде към тон и половина. "Оборудван КУНГ" е много широко понятие - оборудван като работилница, като радиостанция, като жилищен фургон и ред други. Всичките са с различна маса.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...907#post837907
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Мерси!Опитвам се да си направя сметката на цената на скрапа ли ги дават.Ако хората, които ги препродават, ги дават на цена за скрап, тогава на какви пари ги взимат от МО.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                        Мерси!Опитвам се да си направя сметката на цената на скрапа ли ги дават.Ако хората, които ги препродават, ги дават на цена за скрап, тогава на какви пари ги взимат от МО.
                        Според зависи оборудването. 131 с радиостанция, по фактура 8860лв от Пловдив, при седалището на гранична или военна беше полиция. Поделението е точно срещу аграрния университет.

                        Коментар


                        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          Здравейте Просто си мислех за този мазов двигател който смята да слага колегата на Зил 131.Въртящия момент на този д-л е 670нм а на Зила беше около 400нм .По голямата сила на ямз 236 няма ли да повлияе на по слабата трансмисия?Преди 4 години имаше една благоевградска фирма добиваше дърва и беше докарала 2 Урала с мазови двигатели .Шофьорите казваха че вървели добре, но в момента в който ги напънеш някъде на наклон късали полуоски.Има логика в това предвид по силния двигател.Но щом ти харесва тази присадка ,пожелавам ти Успех и по малко проблемиМерак и х...й не се чупят лесно Поздрави на всички!!!

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Здравейте колеги. По стечение на обстоятелствата, стана така че се наложи да продадем ЗИЛ-а, ГАЗ-ката и МАЗ-а За сега смяната на двигателя се отменя. Съжалявам, че изгубих времето на всички, който ми отговаряха на въпросите, но пък се надявам, че информацията която дадохте на мен, ще бъде полезна и на други . А пък живот и здраве на лято или на есен се надявам да продължа със това си начинание Благодаря Ви и ще следя темата с голям интерес, също така ще пиша ако има развитие и при мен
                            А иво хр: при нас преди време имаше един зил 131 със МАЗ-ов мотор и честно да ти кажа, всеки път щом го видех в гората на служба и ми падаше ченето, като че съм видял Памела Андерсън в спалнята си Звука, мощността и лекотата, с която си возеше товара (обикновено 10 м3 форнир трупи, а понякога и до 12-13), бяха впечатляващи! Собственика каза, че не му правел проблеми, а го карал така от 2 години. Съжалявам, че не го огледах по-отблизо (двигател, скорости, захващане и всичко което е необходимо за поставянето на двигателя), защото когато свършиха обекта, не се върна повече в нашия район и така до сега

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Здравейте 1 година по-късно от последният ми пост, ето ни отново в началото, но вече всичко е налице
                              Охоо, колега имаш доста идей в главата, но помисли кое ще е най-рентабилно и кадърно. На кратко - 131 с Мазов мотор, става добро изпълнение, но идва малко тежък мотора. Трябват няколко доработки - усилват се ресорите, правят се едни допълнителни подсилващи планки на предния мост, където се сглобяват главините към кожуха, защото запова да "отваря" моста и се развиват болтовете. Всеки водач би избегнал Маз-а с цялото ми уважение, но тоя камион няма включване на скоростите, афиф ръчна спирачка и още камара други проблеми. Прави Зил-а с мазовото сърце и останалото към вечните ловни полета. Чичоти да заиграе цялата ифа на скраб, без даже да си мислиш да сваляш нещо от нея - е, може само ключмасата и резервуара. Така като мислиш реконструиран Маз, ще дойде много висок и опасен за пресечен терен, пък и ще умре от към маневреност. Ако има колега от Самоков, там на околовръстния път има Мазо-Урал, това чудо е недоразумение и някой болен мозък го е сътворил, машина която е 100% изгъзица и не става за нищо, освен човек да се учи от недомислените реконструкций.
                              Аз си знаех, че смяната на двигателя няма да е лесна, но с ресьорите и тези планки съвсем ме изненада колегата Rocco :X
                              Та да разбирам ли, че Зил 131 с Маз-ов мотор ще е най-удачния вариант от всички, които са по моите възможности? Имаш ли някаква възможност да направиш 1-2 снимки на тези планки, за които спомена. Или пък малко по-подробна информация за тях. Еххх да имаше някое 131 с МаЗ-ов мотор на близо да поогледам... щеше да е доста по-лесно, но уви

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Колега, дори и да има, няма да е направено така и ще е кекаво изпълнение.Като почнеш да правиш, ще се чуем да ти обясня на кратко. Замислил съм проект за 200коня турбо, 6 цилиндъра на мерцедес.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X