Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Заповядай в сервиза да си говорим,колега от Шумен.Мазовият двигател е много опростен и надежден,по неголям опит с него,поставят го и на трактор Т 150 и са много доволни от него.Гледам, че си се снимал до румънския джип от миналогодишното състезание.След 2 седмици предстои поредното,така,че може и това да обсъдим.

    За Rocco от Добринище:аз мисля,че зная къде живееш,от 5-6 години ходим на почивка при Джаре и Здравка Парапунови,горе на хижата и съм минавал 100 пъти покрай един Урал,спрян на тротоара,предполагам до вас.Малко преди магазинчето на Зоя.Винаги се оглеждах за някого да се заприказваме по наши теми.
    Игнат Донев 0899952444

    Коментар


    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Първоначално публикуван от Игнат Донев-wheels Преглед на мнение
      Заповядай в сервиза да си говорим,колега от Шумен.Мазовият двигател е много опростен и надежден,по неголям опит с него,поставят го и на трактор Т 150 и са много доволни от него.Гледам, че си се снимал до румънския джип от миналогодишното състезание.След 2 седмици предстои поредното,така,че може и това да обсъдим.

      За Rocco от Добринище:аз мисля,че зная къде живееш,от 5-6 години ходим на почивка при Джаре и Здравка Парапунови,горе на хижата и съм минавал 100 пъти покрай един Урал,спрян на тротоара,предполагам до вас.Малко преди магазинчето на Зоя.Винаги се оглеждах за някого да се заприказваме по наши теми.
      Да! Точно това беше Урала, по настоящем заменен от 131, но направих грешка. Сега експериментирам по Зила. Когато имаш път към Добринище - обади се!

      Коментар


      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Благодаря,на лято живот и здраве,юли или август.
        Игнат Донев 0899952444

        Коментар


        • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Колега Донев, бих минал някой път през сервиза, но за сега съм малко зает, студент съм и ми е малко напрегнато този месец Иначе би ми било интересно да се запозная с човек с когото бих имал обща тема на разговор, а именно offroad-а, камионите и ремонтите

          Коментар


          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Здравейте колеги. Тази седмица бяхме на прага да купим камион МАЗ 5335 (само за да му взема двигателя), но преди това решихме да попитаме колко пари би ни излязъл евентуален основен ремонт, защото собственика каза, че пресветвала лампата на маслото при ниски обороти и спомена за евентуална смяна на всички лагери по мотора. Но при положение, че ще се сменят всичките, няма ли да е нужно да се смени и колянов вал, а може би и ризи?! А цената която ни обявиха беше около 3500 лв. за колянов вал, лагери и ризи. И така ми изникват 1-2 въпроса към хората, които разбират, а именно как мога да разбера какво му има на камиончето и дали има смисъл да правя такава инвестиция, при положение, че може да ми излезе по-евтино да си купя само двигател.? (осъзнавам, че без да се отвори, почти нищо не може да се каже, но пък мисля си че може да има насоки които да ми помогнат при евентуален оглед, запалване на камиона и едно "кръгче") Или няма смисъл да се занимавам въобще, защото вече имам опит с проблемни двигатели и последващите проблеми Моля помогнете

            Коментар


            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Зависи за какви пари ти дават камиона . Тоя МАЗ тежи поне 8 тона вадиш мотора и смяташ останалото грубо по 45 стотинки за килограм .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                По документи камиона тежи 6500 кг. Скоро го гледах някъде в някакъв руски сайт. А за парите е около 4000 лв., но пък ако ми се наложи да му правя основен ремонт за 3000 - 4000 лв. няма значение колко пари ще мога да взема за желязото. При това положение смяната на двигателя може да ми излезе колкото да си купя още един зил :Х. И така сега съм в задънена улица Как мога да се ориентирам за двигателя, дали ще му се наложи голяяяям ремонт (нещо по-различно от 3000-4000 лв. за части само)?

                Коментар


                • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Колега, съмнявам се коляновия вал да е дал фира, дори и да има нараняване ще мине само с шлайфане. Когато имах Мазов мотор имах известен интерес за основен ремонт - преди 2 години ми обявиха цена от 54лв за бутала - 54х6 = 324лв, и 50 за ризи - 300лв. Лагерите бяха около 230-250лв, гумичките за клапаните бяха около 20-30лв. Зависи вече дали ти ще го правиш или майстор, майсторската работа ще е около 300-500лв.

                  Коментар


                  • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Ако те устройва цената,вземай го,моят със цистерна тежеше 8800кг.Задължително му смени лагерите и почисти вала като му развиеш тапите,няма да повярваш какво има вътре.На времето поставих на Т-150 такова животно,лагерите всички бяха на червено,но вала не беше мръднал.По спомен к-т лагери е около 250-300лв,монтирай и като си "заработи" може да мислиш за ризи и бутала,сменят се за един ден,главите и картера долу и работиш.К-т за 1 бр около 130лв(включва риза бутало,сегменти бутален болт,зегерки и о пръстени за ризата)гледай ако купуваш да са от една група.Гарнитурите за главите са по десетина лв,общо-взето за около 1200лв ще имаш ремонтиран двигател ако си го направиш сам.

                    P.S.Буталната група е еднаква на всички ЯМЗ,на К-701 и ДТ-75 А-41
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Колеги, я вижте какви ги вършат хоратаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:2355923.jpg
Прегледи:1
Размер:375.6 КБ
ID:5433266
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Благодаря на всички ви за казаното От всичко което прочетох и научих от вас за ЯМЗ-тата ми се струва, че са доста здрави и с евентуален ремонт, може да изкарат доста време в гората. Сега ми остава да чакам да дойде ранна пролет и да се захващаме с експлантацията от МАЗ-а, ремонта и имплантацията на двигателя в ЗиЛ-а Обещавам да ви държа в течение на всичко, подкрепено със снимков материал А дотогава ще следя темата и работата на колегите, които вече правят процедурата

                        Коментар


                        • От: До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          Първоначално публикуван от Игнат Донев-wheels Преглед на мнение
                          Има няколко вида-унгарски,ГДР,китайски,с виско-муфа,без.Слага се най-късата по габаритни размери от тях,не знам коя беше,защото двигателя е много близо до водния радиатор.И пласмасова перка,която се намалява по външен диаметър.Перата й се скъсяват,опираха някъде.
                          Здравеите:

                          Преди време бяхте публикували че сте слагали двигатели от мерцедес на ЗИЛ 131. Понеже ползвам зилове 131 за подвоз и те са с ифови двигатели и ми създават много проблеми и искам да ги заменя с мерцедесови мотори. Как мога да се свържа с вас за да ми разкажете повече за мерцедесовите двигатели и как става циалото им монтиране?
                          Благодаря предварително

                          Коментар


                          • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Здравейте, искам да Ви попитам дали някой знае дали заводски трактор T 150 е с двигател ЯМЗ 236? Търсих из интернет, но не откривам. В момента търся ризи, бутала, сегменти и всички двигателни лагери за ЯМЗ 236 (МАЗ 5335), но на всякъде намирам само за Т 150 и никъде не пише наименованието на самия двигател Знам, че на Т 150 двигателя е с турбина, но ЯМЗ 236 имат такъв двигател и мисля, че беше ЯМЗ 236 Б или нещо подобно). Та мисълта ми е дали нямат някакви разлики двата двигателя или конструктивно са еднакви( без турбината естествено). А ако някой знае някой сайт за резервни части ще съм благодарен да го сподели или поне да ме насочи от къде бих могъл да намеря такива на нормална цена, защото в 2 различни сайта намерих едни и същи части, в единия от които цената за един и същ комплект беше почти 2 пъти по-висока от комплекта за другия сайт. И дали има ментета Надявам се да не са ми прекалено глупави въпросите, но пък за първи път ще притежавам дизелов двигател и то руски А и по-лошото е, че нито баща ми разбира каквото и да е от дизелови двигатели, нито пък някой мой приятел или дори познат. Имаме майстори, ма те всичките "майстори" като татко... последния, който идва да ремонтира газката(която вече е претопена ) скъса 3 шпилки на главата (затова я и претопихме) и каза, че често се случвало . Като ми го каза щях да падна, нищо, че не съм учил за тия работи :X

                            Коментар


                            • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              След 2000г (мисля),има серия Т-150 със ЯМЗ-236,светлосини са на вид.Двигателите на стандартните Т-тки са СМД-62 и нямат абсолютно нищо общо със ЯМЗ 236,освен компресора за въздух.Ризи и бутала са съвместими(същите са) на ДТ-75,К-700 ЯМЗ 238 и К-701.Комплекта по спомен(риза,бутало,сегменти,два О пръстена и гумен пояс)е около 130лв,бутален болт и зегерки около 25лв.Ако купуваш,провери комплекта и гледай всички да са от една група,има начукана буква на ризата и буталото,да речем Б(могат да бъдат А,Б,С,Е),шесте трябва да са със този индекс.На истинските,в кутията има визитна картичка,на която след изтриване излиза някакъв код(тел номер) който гарантира произхода.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Разбрах Благодаря за бързия отговор и за информацията! Надявам се всичко да се получи както трябва. Също така се надявам скоро да започна да качвам и снимки, стига да се пооправи времето и да питам за по-тънките работи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X