Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    [quote=kiko05;647166]Колега, зилчето го ползвам за подвоз на трупи, и е самосвал със шкодов кош, виетнамкови гуми, вършими перфектна работа и не се налага да го разтоварвам със крана,товаря го по 7-8кубика плътни(според терена),подвозвам максимално количество за малко време.Проблема е в това че няма на близо газ-станция,и се налага да пропатувам по 40-50 км.Ифата е добра машинка ,но тази работа която върша със зила, със ифата едва ли.[/quote
    -Всеки прави преценка според "камбанарията си". И аз работих 4-5 г. в дърводобивна фирма като механик и като шофьор.
    Вашият зил е впечетляващ,с тази екипировка сухата му маса ще е около 7 тона,ако прибавим 8 кубика ....
    Виетнамкови гуми под 14 тона на тежки терени??? Май не съм в час.
    - Бях си купил КАЗ 4х4 самосвал,мостове от супер маз с блокажи,единични гуми с диаметър 1.30 сантиметра-те издържаха на подобна маса.

    Коментар


    • #32
      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Няма смисъл от толкова големи машини във гората колега,малките вършат по добра работа,а що се отнася до кубатурата аз съм сигорен защото ги описвам на асвалта труп по труп всеки курс по отделно.

      Коментар


      • #33
        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Виетнамковите гуми на този товар няма да издържат.Гърмят на разсипия.Аз карам моята виетнамка с осем кубика дърва(пространственни),че гърмят а вие говорите плюс тонове отгоре.Я се чуйте малко.Ето вижте даже колко е лека.

        Коментар


        • #34
          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Не разбрах ИФАта на petkov_bb ли се претоварава или ЗИЛа на kiko05 с виетнамковите гуми
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #35
            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Виетнамковите гуми на този товар няма да издържат.Гърмят на разсипия.Аз карам моята виетнамка с осем кубика дърва(пространственни),че гърмят а вие говорите плюс тонове отгоре.Я се чуйте малко.Ето вижте даже колко е лека.
            На зил131 са три моста колега.Всъщност на157 и виетнамка не са ли еднакви гумите

            Коментар


            • #36
              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Първоначално публикуван от kiko05 Преглед на мнение
              На зил131 са три моста колега.Всъщност на157 и виетнамка не са ли еднакви гумите
              Еднакви са 12на18цола
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #37
                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Има един Д-245, който май става лесно. Късните му модификации са форсирани и много мощни, разработени са по заявка на руснаците за перспективни камиони,
                совершенно верно. для ЗиЛ модель Д-245.3. 158 к.с.
                вообще этот мотор в разных комплектациях очень на многих машинах применяется.
                не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

                Коментар


                • #38
                  До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                  Еднакви са 12на18цола
                  А на 131 са по големи Защо са сложили виетнамкови незнам
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Не разбрах ИФАта на petkov_bb ли се претоварава или ЗИЛа на kiko05 с виетнамковите гуми

                    -Съжалявам,не съм означил цитата на Кико.
                    -Видя ми се нереален товара върху Зила . Може да се погледне и фабрично каква е товароносимоста на ЗИЛ 131...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      ето го и зилчето
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Същия размер гуми ги има на пътно строителна техника багери мисля,но нестават за асвалт и пише че са до 50 килоетра в час а иначе са 18 платови иносят на товар

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          ЯМЗ 236 ИЛИ 238 и си решаваш проблемите,не че МАН е лош,но има разлика в подръжката.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Първоначално публикуван от kiko05 Преглед на мнение
                            Колега, зилчето го ползвам за подвоз на трупи, и е самосвал със шкодов кош, виетнамкови гуми, вършими перфектна работа и не се налага да го разтоварвам със крана,товаря го по 7-8кубика плътни(според терена),подвозвам максимално количество за малко време.Проблема е в това че няма на близо газ-станция,и се налага да пропатувам по 40-50 км.Ифата е добра машинка ,но тази работа която върша със зила, със ифата едва ли.
                            Колега само за инфо: Имам ифа Л 60 4х4 с кран и я товаря средно 11-12 кубика (плътни) трупи. П.П. Опитах да кача снимки но нещо не стана.
                            Последно редактирано от krasi0573; 24-02-09, 23:25.
                            0887632135-Краси

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Какъв е разхода на ЗИЛ 131 на газ и има ли смисъл от монтирането на дизелов двигател

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Първоначално публикуван от djipa Преглед на мнение
                                Какъв е разхода на ЗИЛ 131 на газ и има ли смисъл от монтирането на дизелов двигател
                                Много зависи къде, какво и т.н.Как се кара, пълен нагоре или надолу какъв е терена, колко го товариш.Аз на моя камион се движа от 100/100 до 160/100.Само пресечен терен и освен 1-ва и 2-ра предавка друга неможе.Имаше УРАЛи по едно време с мазови дв-ли на същия терен си горяха м/у 50 и 60 на 100км.Ама те товаряха трупи 15кубика плътно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X