Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Първоначално публикуван от BOBY131 Преглед на мнение
    Много зависи къде, какво и т.н.Как се кара, пълен нагоре или надолу какъв е терена, колко го товариш.Аз на моя камион се движа от 100/100 до 160/100.Само пресечен терен и освен 1-ва и 2-ра предавка друга неможе.Имаше УРАЛи по едно време с мазови дв-ли на същия терен си горяха м/у 50 и 60 на 100км.Ама те товаряха трупи 15кубика плътно.
    какъв е твоя камион колега и за разход на газ ли говориш
    Последно редактирано от djipa; 27-02-09, 17:45.

    Коментар


    • #47
      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Маз-а май е дизел!

      Коментар


      • #48
        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        Маз-а май е дизел!
        това го знам

        Коментар


        • #49
          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          Първоначално публикуван от djipa Преглед на мнение
          какъв е твоя камион колега и за разход на газ ли говориш
          На газ де.УРАЛ-ите дизел.Та си права една такава груба сметка 120*0.92=110лв. за газ и 50*1.85=92.5лв. нафта , разлика около 20лв. на 100км.Средно на сезон/година/ минавам около 700км./мале колко много, но има и често работа на лебедка там не е от голямо значение газ-нафта/ 20*7=140лв.Нещо не ми се връзва за нафтата или аз бъркам в сметките.
          Все пак във форума има доста образовани и компетентни хора и те могат да кажат как е най-добре на какво гориво и при какви условия си струва.

          Коментар


          • #50
            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            Първоначално публикуван от BOBY131 Преглед на мнение
            На газ де.УРАЛ-ите дизел.Та си права една такава груба сметка 120*0.92=110лв. за газ и 50*1.85=92.5лв. нафта , разлика около 20лв. на 100км.Средно на сезон/година/ минавам около 700км./мале колко много, но има и често работа на лебедка там не е от голямо значение газ-нафта/ 20*7=140лв.Нещо не ми се връзва за нафтата или аз бъркам в сметките.
            Все пак във форума има доста образовани и компетентни хора и те могат да кажат как е най-добре на какво гориво и при какви условия си струва.
            Колега тази сметка си е прави всеки сам за себе си.Както казваш ти 700км. на година не си струва разправията.Но за 25 000-30 000км. дали е така. 25 000-30 000км.Х 20лв.на 100км.икономия =5-6000лв. колкото един ЗИЛ 131
            0887632135-Краси

            Коментар


            • #51
              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Първоначално публикуван от krasi0573 Преглед на мнение
              Колега тази сметка си е прави всеки сам за себе си.Както казваш ти 700км. на година не си струва разправията.Но за 25 000-30 000км. дали е така. 25 000-30 000км.Х 20лв.на 100км.икономия =5-6000лв. колкото един ЗИЛ 131
              Ами да .Това е при мен.Ако бяха като твоите километри нямаше да е ЗИЛ.Ти как си представяш 30 000 км. на година по черен път със ЗИЛ131.След 2-3год. и съм разглобен/предполагам/.

              Коментар


              • #52
                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                здравейте,нов съм във форума.Занимавам се с обслужването на самосвали работещи в рудник за кварцови пясъци.Налага ми се да възстановя автосонда монтирана на ЗИЛ 431920.Това е ЗИЛ 131 но с дизелов двигател ЗИЛ 0550. Сондата е от 2004 г но двигателя е блокирал и негоден.Мошността му е само 97 квт.използвали са обикновенна зилова ск. кутия.От кутията директно ,без мултипликатор се задвижва мощна хидропомпа която от своя страна задвижва агрегатите.
                реших да монтирам нов двигател.Имам ЯМЗ 238ДМ но заедно с кутията е прекалено голям.Без кутия не става защото е 330 кс.Спрях се на атмосферен 6 цилиндров V- образен ОМ 421 220 кс. заедно с ск. кутия от автобус.с две свъхдиректни предавки 0,9 и 0,7.Та въпросът ми е знаетели някъде да е поставен двигател Мерцедес на ЗИЛ 131.

                Коментар


                • #53
                  До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Здравейте,
                  смятам да приспособя към ЗИЛ 131 двигател ОМ 421 атмосферен шест цилиндров V- образен 220 к. с .куплиран със ск.кутия ZF6 с предавателно число до 0.7 Търся някой които е слагал подобен двигател от Мерцедес. Досега е имало дизелов двигател ЗИЛ 0550 които е блокирал и нестава за ремонт.Оргиналния двигател е слаб 135 к.с. Ск. кутия е обикновенна ЗИЛ.На ЗИЛ-а е монтирана сонда която се задвижва от хидропомпа.Работи се на максимални обороти .Според мен това е причината за бързото унищожаване на двигателя.Сондата е произведена 2004 г.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    Знам един Зил 130 с двигател от Мерцедес ама 4 цилиндров.Няма начин нещо от човек правено да не може от човек да се преправи
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #55
                      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Има руска разработка/заводска/ ЗИЛ 133 ГЯ с колесна формула 6х4 с двигател и скоростна кутия с половинки на КАМАЗ

                      Коментар


                      • #56
                        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        здравейте колеги
                        слу4айно попаднах на тази тема и тъйкато един приятел има зил 131 със мазов мотор 6 цилиндров ве образен,искам да споделя моите наблудения с които ако мога по някакъв на4ин да помогна на колегата с неговото решение.има много преправяния по камиона,но няма как ина4е машината стана страхотна,и искам да споделя 4е вървъ много добре,и не гори 4ак толкова колкото казват.тои със 40 литра правеше подвоз цял ден и то не на много прав терен.,и излиза навсякаде само 4е вместо с ток мостовете се преправят да се вклу4ват със въздух,защото бобинките като загреят залепват и изклу4ват блокажа.и при него няма няма само да има здрави акумолатори,със мазовеата кутия си е само4е от едната страна се ползва кардана от маза (откъм скоростите)а от другата на зила,режат се и,заварят се де карат на фреза да се центроват.удължава се и шаситои кабината,а също и кормилния прът.маза се представя много добре а и подръжката му е евтина,пък и не се 4упи лесно.не казвам 4е мерцедеса,мана или ивекото не са добри,но с маза излиза по евтино.
                        нядявам се съм помогнал на колегата да избере двигател
                        макар и с оскъдната информация

                        Коментар


                        • #57
                          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          Първоначално публикуван от stilqn Преглед на мнение
                          здравейте колеги
                          слу4айно попаднах на тази тема и тъйкато един приятел има зил 131 със мазов мотор 6 цилиндров ве образен,искам да споделя моите наблудения с които ако мога по някакъв на4ин да помогна на колегата с неговото решение.има много преправяния по камиона,но няма как ина4е машината стана страхотна,и искам да споделя 4е вървъ много добре,и не гори 4ак толкова колкото казват.тои със 40 литра правеше подвоз цял ден и то не на много прав терен.,и излиза навсякаде само 4е вместо с ток мостовете се преправят да се вклу4ват със въздух,защото бобинките като загреят залепват и изклу4ват блокажа.и при него няма няма само да има здрави акумолатори,със мазовеата кутия си е само4е от едната страна се ползва кардана от маза (откъм скоростите)а от другата на зила,режат се и,заварят се де карат на фреза да се центроват.удължава се и шаситои кабината,а също и кормилния прът.маза се представя много добре а и подръжката му е евтина,пък и не се 4упи лесно.не казвам 4е мерцедеса,мана или ивекото не са добри,но с маза излиза по евтино.
                          нядявам се съм помогнал на колегата да избере двигател
                          макар и с оскъдната информация
                          Това е истината !
                          За гората е МАЗ-а.За мен това е най подходящия двигател за ЗИЛ-чето.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Преди около 2 год.в сервиза монтирахме на няколко ЗИЛ 131 двигатели от 4 цил.ИФА.За в гората.
                            Използва се кожух за съединителя от дизеловите самосвали от едно време,зиловата ск.кутия,маховика се престъргва за зиловия съединител.Нашенска разработка,мисля, че бяха правени в Лясковец или Левски.Освен това се правят нови тампони за двигателя,слага се къса водна помпа,променена вертикална алуминиева тръба,която се съединява с долната гърловина на радиатора,смукателна тръба със среден вход-за по-лесно свързване с възд.филтър.Той се монтира в\у левия калник отвътре.Слага се подгревна свещ-в см.тръба-от Шкода Европа.Скъсява се малко кардана на лебедката,защото ск.кутия се премества 10-15мм напред.Изработват се и нови тръби за ауспуха,който трябва да си е ифовия.Педала за газта също от Ифа.
                            Шофоьрите,които ги карат,разправят,че с дизелака сега качват кални баири без проблем,на които преди са боксували на газ.Или бензин.За разхода не знам.
                            Игнат Донев 0899952444

                            Коментар


                            • #59
                              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              разхода на ифите е около 14-15литра,натоварена стига до 20 и повече.На зила сигурно се върти около 25-40литра.
                              и каква е тази къса водна помпа?

                              Коментар


                              • #60
                                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                                Има няколко вида-унгарски,ГДР,китайски,с виско-муфа,без.Слага се най-късата по габаритни размери от тях,не знам коя беше,защото двигателя е много близо до водния радиатор.И пласмасова перка,която се намалява по външен диаметър.Перата й се скъсяват,опираха някъде.
                                Игнат Донев 0899952444

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X