Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Абе хоракато не сте карали камион не говорете против моторната.....Т а защо е така разположен лоста...щото така требе..това е камионче за експедиции и е предвидено да изкачва и спуска километри...И така как без моторна и толкова удобен лост ше спуснеш 5...10 километра спускане...а има и много по дълги ..та не барай лоста на моторната измислен е точно как трябва ръчкаш и краката са ти свободни а те ти трябват у едно безкрайно нанадолнище примерно 70 километра
    Изобщо не говоря срещу моторната спирачка като такава, а срещу ергономията и в сегашния вид на управление. Лостът в момента е по средата на кабината и много напред на таблото, та човек трябва доста да се пресегне (а аз не съм от най-късите), за да го стигне, освен това, лостът не се дърпа, а трябва да се натисне надолу, та освен пресягането, трябва и да се понадигне от седалката. Да се управлява с педал, може би е по-ергономично от сегашното положение, но не колкото с лост, като на стандартна ръчна спирачка.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Не знам савиема дали има лостова система да връща рейката на помпата .
    То май въобще няма помпа, а лостовата система (и жило) директно управлява клапана - трябва си бая усилие за задействане.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Е ще му сложим направо лост от ръчна, колко му е
      Ясене да разчиствам ли халето?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Направете моторната да се превключва и ако иска да действа заедно с крачната или сама. За този двигател и камион не знам файдата. Той си знае и е мераклия, ма не е пусто само до това.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение


          То май въобще няма помпа, а лостовата система (и жило) директно управлява клапана - трябва си бая усилие за задействане.
          Не знам дали има система да връща рейката на ГНПто . По принцип за да е 100% ефективна моторната спирачка трябва да се спре подаването на гориво .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Май не, даже по-скоро не. Тази моторна спирачка, очевидно не е фабрична. Всъщност, фабрична е, но не от първоначалния производствен вид на машината. Сложена е (пак във фабрични условия), когато камиончето от военно е преоборудвано на кемпер.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Едва ли някой в Рено ще се занимава с глупости най вероятно всички без значение военни цивилни имат моторна спирачка .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Моторната спирачка изглежда насаждана. Заварена е за ауспуховата тръба от двата края, завинтена е на таблото както дойде. От нея някакво жилце ходи и до ГНП да дърпа нещо ама честно казано не съм сигурен че успява да спре всичката нафта.

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  То и не трябва.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Моторната спирачка изглежда насаждана. Заварена е за ауспуховата тръба от двата края, завинтена е на таблото както дойде. От нея някакво жилце ходи и до ГНП да дърпа нещо ама честно казано не съм сигурен че успява да спре всичката нафта.
                    Няма начин за толкова години да не са изгаряли изпускателните тръби и да не са правени .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Няма начин за толкова години да не са изгаряли изпускателните тръби и да не са правени .
                      Тва е дизел - мога да ти покажа такива на 30 години.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Тва е дизел - мога да ти покажа такива на 30 години.
                        И на 450к.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          На това километражът му е 4 цифри...

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Тва е дизел - мога да ти покажа такива на 30 години.
                            Зависи къде е каран . Ако е от Италия и 300 години може да изкарат тръбите ако е от Австрия или Германия никакви шансове повече от 5-6 години . В България пак долу горе толкова . Миналата седмица тъста докара последното гърне на еспейса в багажника а тръбите нямат здраво място за 6-7 години каране тука . Като дойде от Австрия колата изкара 2-3 години и всичко се разпадна . Смених всичко без тръбата излизаща от двигателя и сега пак всичко е за смяна тоя път с предната тръба .
                            Последно редактирано от sek.1; 04-06-16, 05:45.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Относно ябълковидните накрайници-във всеки магазин за камионски части има такива. Обикновено служат за опора на скоростния лост, да не шава налявао-надясно. Имат и други приложения де, това ми излезе на прима виста.

                              Обаче има една гадост...
                              Жив да си ми, Кольо!
                              Кемпера не знам ама семейното комби е спасено благодарение на тебе.

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Жив да си ми, Кольо!
                                Кемпера не знам ама семейното комби е спасено благодарение на тебе.
                                Къде в еспейса намери такива гадости ?
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X