Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Ей така искам да стане и при мене. Че тая гранде ръчка на средата на таблото ме дразни.
    За да влизат камичета и всякаква оффр. гняс и кога ти потрябва да не включи или изключи. То там е местото и на тромбите, може и част от осветлението. Ако трябва си модифицирай и профилактирай патерицата и не се занимавай с щуротии и въздушни изпълнения.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Няма къде да влязат камичета.

      Коментар


      • #93
        От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Говоря ако тези всичките ,,бутони с маншончета" са на пода, за кутрето на левия крак и за петата на десния почти под седалката. Както решиш.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #94
          От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          За печка и топла вода си вземи пропанови уреди от каравана. Аз съм страшо доволен от тях и са много икономични. С 10 кила газ можеш да се топлиш цяла седмица с температури 10 градуса. А бойлера е с автоматика и със съд. Единствения проблем е че ще трябва да режеш пода и едната страница.


          Относно соларите бих те посъветвал да ги заковеш на покрива хоризонтално. Това да ги риташ по цял ден и да се спъваш в кабели, поне за мен е по-неефикасно решение. Просто трябва да се оразмерени правилно.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #95
            От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Засега да оправим камиона. Жилищната част е някак си по-ясна (поне за мен).

            Соларите на покрива са хубаво нещо, докато не ти се прииска да спреш на сянка.

            Ако се мине на вариант бензин, газ ще има в изобилие, примерно 2 по 120 литра. Но това - ако едновременно спечеля от тотото и ме уволнят. И двете са малко вероятни.

            Коментар


            • #96
              От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ей така искам да стане и при мене. Че тая гранде ръчка на средата на таблото ме дразни.
              Да караме пак подред . Спирачките са ти хидравлични с въздушен усилвател на ИФА W50 са така . За задържането провери първо дали не са се разложили спирачните маркучи . Моторната е най малкия дерт . Намираме от някъде един примерно ифов ; шкодов ; камазов и тнт пневмоцилиндър и един клапан може да е за крак механичен може и един магнит вентил и става електрически .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #97
                От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Засега да оправим камиона. Жилищната част е някак си по-ясна (поне за мен).

                Соларите на покрива са хубаво нещо, докато не ти се прииска да спреш на сянка.

                Ако се мине на вариант бензин, газ ще има в изобилие, примерно 2 по 120 литра. Но това - ако едновременно спечеля от тотото и ме уволнят. И двете са малко вероятни.
                Даже и да си останеш с дизел, една бутилка 10 кила газ ти оправя всички енергийни нужди и хладилника включително.

                Това със сянката на мен все не ми се случва, и с покрива на джипа и с караваната, но пък да забравя да преместя панела редовно ми се случва. Ама може ти да си по-придирчив.

                От моторни спирачки нищо не разбирам, но подкрепям, че ръчката е грозна. Аз бих я преместил някъде долу и толкоз. Колкото повече време прекарваш сред природата и по-малко в ремонти, толкова по-добре.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #98
                  От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Добре де, не може ли да се вземе вакУм отнякъде и да се монтират нормални серво на спирачките?
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Ей така искам да стане и при мене. Че тая гранде ръчка на средата на таблото ме дразни.
                    Не разваляй чара на системата!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ей така искам да стане и при мене. Че тая гранде ръчка на средата на таблото ме дразни.
                      Докарай го да придобия и аз малко визия за JK "йеб@м го курника" щот` така по снимки ми се струва кораво парче желязо,мислено да служи дълго, яко преоразмерено за да не предава в куц момент, но и със своите (френски) странности.
                      П.П. - това е за Божич, че той е писал докато аз съм го мъдрил ама все е еднакво
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Нямай грижи. И без това имам път към твоя съсед с гумите.

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          От ергономична гледна точка, бутоните с маншончета са напълно еквивалентни на гранде ръчката по средата. Мястото на тая тояга е някъде около обичайното за лост на ръчната спирачка. Така и така, на тази кола, ръчната не е там.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            От ергономична гледна точка, бутоните с маншончета са напълно еквивалентни на гранде ръчката по средата. Мястото на тая тояга е някъде около обичайното за лост на ръчната спирачка. Така и така, на тази кола, ръчната не е там.
                            Абе хоракато не сте карали камион не говорете против моторната.....Т а защо е така разположен лоста...щото така требе..това е камионче за експедиции и е предвидено да изкачва и спуска километри...И така как без моторна и толкова удобен лост ше спуснеш 5...10 километра спускане...а има и много по дълги ..та не барай лоста на моторната измислен е точно как трябва ръчкаш и краката са ти свободни а те ти трябват у едно безкрайно нанадолнище примерно 70 километра
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Тони моторната е по добре да е долу на педал някъде пред педала на съединителя и да я натиска с петата на левия крак . При този камион особено както няма хидравлика на волана двете ръце ти трябват като на джогана и газката щото колкото е по ниска скоростта толкова е по тежък волана . А и както Ясен няма нашите навици натисне ли съединителя да превключи на включена моторна е угасил двигателя та за това там инстинктивно ще свикне и няма как да натисне съединителя при включена моторна спирачка . Не знам савиема дали има лостова система да връща рейката на помпата .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Добре де, не може ли да се вземе вакУм отнякъде и да се монтират нормални серво на спирачките?
                                Ами може, но не е това идеята. При работа със сгъстен въздух налягането е по-голямо и има по-голям ефект сервото. С други думи нормалното серво на лека кола, ако работи под налягане 1атм, ще има едно и също въздействие. Теоретично вземам 1 атм, като се има предвид че това е максималния вакуум. Така всичко над 1 атм е по-ефективно от вакуума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X