Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Честно казано не съм забелязал да вършат работа
    Всичките лайна, дето се отлагат и задръстват филтъра на студено, като се сгрее се разкарват, че даже в определен момент и изгарят по-концентрирано и се изчистват.
    Това е и зиме, и лете.
    С мойте горива го усещам точно кога се сгрява по разликата в миризмата, ако не се движа или съм почти спрял по кръстовищата, и после по вървенето защото нищо не запушва филтъра.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Честно казано не съм забелязал да вършат работа
      Стига бе! На времето имах едно пикапче Рено Експрес, с водна риза на филтъра, ми така и не разбрах какво значи зима и нафта в комбинация. Десетина години по-късно, брат ми караше един Форд служебен в БТК, с "гол" филтър. При едно пътуване на сто километра се скъсахме да пикаем върху тоя филтър - след 15-ина километра пак замръзва. По някое време му сипахме и добавка против замръзване, ма "модифицираната" нафта, така и не можа да пробие, накрая на една безиностанция (на тая, дето купихме добавката, нямаше топла вода) го поливахме с топла вода, в продължение на едно пет минути на място (при работещ двигател, та да прокара. Със всичкото пикане и прочее перипетии, ги пътувахме тия 100 км, 5-6 часа.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        ...
        Със всичкото пикане и прочее перипетии, ги пътувахме тия 100 км, 5-6 часа.
        Ма гле'й колко весело и запомнящо се е било !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Честно казано не съм забелязал да вършат работа

          Работа не вършат, когато в презервоара вече има гръбначен живот в разумен стадий на развитие. С парафиновите и др отлагания се справя отлично.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Работа не вършат, когато в презервоара вече има гръбначен живот в разумен стадий на развитие. С парафиновите и др отлагания се справя отлично.
            Чакай сега дай да се разберем за кои филтри става въпрос . Филтрите с електрическо подгряване не вършат работа а тези които са на принципа на топлообменника и се топлят от охлаждащата система си вършат прекрасно работата .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              https://utahbiodieselsupply.com/fuelfilterheater.php

              Електрически нагревател вкаран в гумен чорап нахлузващ се на горивния филтър. Може и да работи без да се налага "пикай му отгоре!" хахаха
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                И колко ток харчи ? Зимата когато акумолаторите са ти на кантар още един консуматор при паленето .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Аз от под палмите...
                  Различните модели, различно- между 8 и 16 ампера. И това не е при палене, навалицата пикае в движение, за сутрешното палене си има други джуджавки /ама трябва ток от терасата да пускаш/.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    И колко ток харчи ? Зимата когато акумолаторите са ти на кантар още един консуматор при паленето .
                    Обикновено дизела пали, ако е изправен, минаваш няколко км и малко по малко във филтъра или на цедката на резервоара се отлага парафин, който като се наслои достатъчно спира достъпа на гориво до ГНП. Мои автомобили няколко пъти са гаснали по този начин заради лоша нафта но най-краткото е след изминаване на 7 км след запалване сутрин.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      И колко ток харчи ? Зимата когато акумолаторите са ти на кантар още един консуматор при паленето .
                      Акумулаторите ми няма да са на кантар, вЕревай ми.
                      Плюс това както и горе са написали интригата не е при паленето, а след като запалиш и тогава вече има ток.

                      Ако се стигне до положение нафтата да е на камък - не забравяй че съм в кемпер. Ще си запаля печката на газ и пак ще стопя всичко.
                      Все едно, експлоатацията на кемпер в отрицателни температури си има някои допълнителни особености. Примерно трябва да се откажеш от водния запас или да намериш начин да държиш вътре топло.

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Акумулаторите ми няма да са на кантар, вЕревай ми.
                        ...
                        Да подсетя неежно за акумулаторната тема.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Дай сведения на лично.
                          Имаш ЛС
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ако се стигне до положение нафтата да е на камък - не забравяй че съм в кемпер. Ще си запаля печката на газ и пак ще стопя всичко.
                            Все едно, експлоатацията на кемпер в отрицателни температури си има някои допълнителни особености. Примерно трябва да се откажеш от водния запас или да намериш начин да държиш вътре топло.
                            Печката на газ топли вътре, двигателят и ходовата част си страдат от студа както при всяка друга кола.

                            Водната система на всеки нормален кемпер или каравана е измислена достатъчно добре, за да не измръзва по време на обитаване - пробвано лично при -22-24 тази зима. С източена вода кемперът остава един тъп бус с легло.

                            Да се наливат пари в изцяло електрическо автономно домакинство има смисъл, ако ще се пътува за дълго далеч от всякаква цивилизация - или ако се готвиш за края на света. За нормална употреба близо до цивилизация стандартно газово оборудване ти е предостатъчно - все ще има къде да презаредиш/смениш бутилка веднъж на 10 дена, вж. пост №52. Ако искаш, може да разгледаш системите в моята машина.

                            И най-вече - както мъдро писа някой по-рано - подкарайте къщата каквато е, прекарайте известно време в нея и ще стане ясно какво трябва, а какво не толкова.
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                              Печката на газ топли вътре
                              Има и водни печки на газ.

                              Все едно, има време да мисля за тия неща.

                              Той да почне да върви.

                              Сега се чудя дали гуми BFG LT235/85R16 ще му паснат. Щото такива имам за доутрепване.

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                В събота така и не ми отговори, с какъв размер гуми е сега ?

                                P.S. ... и, знаеш ли колко са широки джантите ?
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-06-16, 16:20. Причина: P.S.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X