Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Изчезнаха разни неща от реформите във Форума ама аз си движа нещата. Основното пушене се оказа че е от нафта капеща през оста на моторната спирачка навътре към гърнето. Сега ще ползвам няколко дни кемпера за градска кола, да видим как ще го бъде.

    В целия кемпер има непонятни снопове кабели за ниско напрежение, 10-16-20 кв.мм., сигурно всеки нов собственик е слагал нови. Махането им явно ще се проточи.

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      от нафта капеща през оста на моторната спирачка навътре към гърнето.
      Хи хи, то по този показател си е чист танк.
      На Т-72, а май и на по-старите танкове Има ТДА-термо-димна апаратурам която работи по същия начин-помпичка впръсква нафта в нагорещения изпускателен колектор. Ефекта е плътен и гъст бял дим, и смърди много силно на неизгоряла нафта

      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Ей тия танкисти не можеш да ги изненадаш!
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Ясен си е купил танк?
          КОСаджиите знаят ли?
          Нищо не мога,и нищо не знам...

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Е от къде да знаят ?
            Той като се маскира, ше може да го намерим само като Покемон !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Ясене,
              радвам се че машината започва да те радва повече
              Пуснах ти на вайбър няколко чарколяка които намерих, включително разни филтри, така че ако нещо ще ти трябва, пиши ми там за да ти ги изпратя.

              Поздрави и успех

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                хич, ама изобщо нямам вайбър. Ама ще ти звънна в прилично време.

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие



                  На тези двигателя същия ли е ?
                  Мога да поразпитам ако е съшия да ли са останали някакви части.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение


                    На тези двигателя същия ли е ?
                    Мога да поразпитам ако е съшия да ли са останали някакви части.
                    Само да попипам ! Този снимка от автогарата на гр Елена ли е ?
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Мисля, че да но не съм сигурен.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение

                        На тези двигателя същия ли е ?
                        Мога да поразпитам ако е съшия да ли са останали някакви части.
                        Не тези са с двигател Перкинз Д 3900 както българската Авиа и високопроходимия Чавдар Ц 5 .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Тези автобусчета са с чешки двигател.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Свалих резервоара поради невъзможност да разплета маркучите около него. Вътре имаше малко гъби. Имаше и тръба от фуния за наливане на гориво от туба (нея аз я вкарах там). Имаше и други работи. Ръжда няма.

                            Оказа се че резервоарът е имал отделна сонда за печка, но извършителят на печката не е знаел това.
                            Оказа се че на маркуча между резервоара и гърловината не били сложени скобите.
                            Оказа се че има и подкачваща помпа, на външен вид като бензинова помпа на УАЗ. Тя не беше открита при предишно разглеждане, защото е покрита с някакви допълнителни филтри и не се вижда, но може да се напипа. Тях още не ги знам откъде се махат, защото са навряни между двигателя и рамата. Абе френското си е френско.

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Ясене, има ли нещо ново по кемпера ти, какви подобрения си направил и снимки ако имаш

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Вчера и днес се проведе още борба с двигателя. Основната неприятност е че след престой от повече от няколко часа запалването е много трудно, а когато все пак запали работи неубедително 5-20 секунди и изпуска бял пушек. С моята скромна дизелова грамотност това беше обявено за въздух в ГНП и с него поведох битка. Като основни заподозрени бяха преследвани два детайла, които явно просълзяваха - филтърната група и подкачващата помпа, удобно навтикани отдясно на двигателя на сантиметри от рамата. И ако помпата е на естественото си място до разпределителния вал, то за филтърната група единственото оправдание е страната-производител.

                                С помощта на Ocultist и М20, както и с много мамата тези два детайла слязоха от двигателя. Филтърната група (два последователни филтъра със стъклени чаши) даде жертва - 1 чаша и още една, пукната по ръба преди мен. Сега ще ги мисля.

                                Подкачващата помпа се оказа AC Delco Type F - доволно популярна в много бензинови коли от същата епоха, монтирана с липсващи дихтунги и леко изпускащи наобратно клапани. Май даже може да се поръча ремонтен комплект или нова. Според разни слухове тя е даже излишна - в ГНП имало друга подкачваща.

                                В хода на работата се наложи да се разкачи една тръба за сгъстен въздух. От нея изтече около литър масло, а от елементарни съображения за хидростатика в пневматичната уредба има литри масло. Нямам никаква идея защо това масло е там, но мога колкото си искам да подозирам компресора. Лошо му се пише.

                                Впрочем най-после беше сменено и маслото на двигателя. Това по неизвестен засега начин доведе още някакви коне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X