Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Само аз ли не виждам снимката?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      И аз не виждам снимката.
      2х120 ah няма ли да са малко? Единия стои изолиран за мотора, от другия имаш 50%, и то ако си започнал от зареден до дупка. 12часа със 60 ампера...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Снимката се прецака но не е важна. Ето я тук https://en.wikipedia.org/wiki/AC_pow...J_plug_-_1.jpg

        Батериите май ще станат литиеви - цените им са се поукротили

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Ясене каква ти е прогнозната инсталирана мощност и прогнозната консумация?
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            И аз не виждам снимката.
            2х120 ah няма ли да са малко? Единия стои изолиран за мотора, от другия имаш 50%, и то ако си започнал от зареден до дупка. 12часа със 60 ампера...
            24 волта бе, морски. Няма изолиран. Двата ще работят заедно. Ако искам изолиран ще трябва втори чифт.

            Жалко само че не мога да паля с манивела. Моторът е много назад от муцуната.

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Ясене каква ти е прогнозната инсталирана мощност и прогнозната консумация?
            Консумацията е един хладилник. Другото може да не се брои - диодче тук, лентичка там. Също ще има лебедка.

            Има два алтернатора, единият е бил 12 заради кемперната инсталация. Ремъците ще износят без проблеми 100-амперови на 24в. Солари още няма, занапред е ясно че ще има.

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Може ли малко данни за литиевите акумулатори с цени, че и мен ме интересува, но за станционарно приложение.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Отделна темичка ще си направим за литиевите акумулатори.

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Пусни котура да е надежден, поизчисти и поизхвърли боклуците на първо четене и газ. Ние акъл ще даваме до край, а ти ще се сблъскваш всяка разходка с нещо друго. И след години лежане на палатка всеки път нещо ти липсва или се попържаш как може да си такъв Плюшкин.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Изпаднал съм в размисъл трябват ли ми отделни батерии за кемпера
                    Според мен си трябват два чифта,защото в гората по-трудно да намериш някой да ти подаде 24в,а зареждането по отделно на двата акумулатора,отнема доста време и не всеки непознат ще помогне.
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Жалко само че не мога да паля с манивела. Моторът е много назад от муцуната..
                    Дизела,не е като бензина,та с манивела ще е интересно.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Консумацията е един хладилник. Другото може да не се брои - диодче тук, лентичка там. Също ще има лебедка.
                    За сега е хладилник,но ще имаш някакъв отоплител,който също харчи едни ватове.
                    Предполага се,че ще имаш тента,под която ще седиш вечер на въздух,ако не искаш да седиш като "бухал",на някаква мъждукаща светлина,си трябва доста диодна лента.
                    Ние под шатрата слагаме две лампи,който са направени от по 2.5м лента и горе-долу е добре осветено.
                    Лампата представлява това:

                    След време,ще си вземеш и газов бойлер с хидрофор,детето ще иска телевизор,консуматорите се увеличават и като сметнеш за 5,6..10 дни,нещата стават сериозни.
                    Аз бих сложил,два по-малки за палене и два литиеви,тягови или каквито са ми по джоба в кемперната част,важно е да държат на повече заряд-разряд.

                    Поздрави!!!
                    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Ааа, 24волта, така кажи бе, нали се чудеше дали да е 12 или 24.
                      На мене мама ми е казала мотора да е с отделни акумулатори от жилищната част. Щото тоя номер с "абе малко само ще го ползваме" води до интересни моменти.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        NIKSD е прав, но от друга страна, ако Ясен преосмисли концепцията за хладилника и си оствави газовия (и да не набива греш пари за компресорен, допълнителен акумулатор и по- голям солар), което аз силно му препоръчвам, пректически нямам какво да свали акумулаторите и с 10% за няколко дена при пълно отсъствие на слънце.


                        Ясене, ако направиш кемперната част на 12 и си оставиш камиона на 24, какво пречи да използваш само единия за кемпера и да го свържеш с един хубав контролер и солар. Вземаш два еднакви полутягови и даже една система за превключване можеш да направиш, за да ги товариш еднакво.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Отделна темичка ще си направим за литиевите акумулатори.
                          В очакване на темичката...
                          То тема и аз мога да сътворя, ама като не знам какво да пиша у нея.

                          Имаше и тук във форума един участник, който продаваше литиеви акумулатори, но цената му беше сериозно по-висока от тази, която бях намерил в нета.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Какво печелите с литиевите акумулатори? Тежест- не ги носите на гръб, бърз заряд- така или иначе нямате алтернатор с подходящ външен регулатор който да се напъне да работи, необслужвани- не са заврени на място което да не позволява доливане на вода... За половината пари защо не си вземете тягови оловни акумулатори и да си решите проблема?
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              NIKSD е прав, но от друга страна, ако Ясен преосмисли концепцията за хладилника и си оствави газовия (и да не набива греш пари за компресорен, допълнителен акумулатор и по- голям солар), което аз силно му препоръчвам, пректически нямам какво да свали акумулаторите и с 10% за няколко дена при пълно отсъствие на слънце.
                              Ясене, ако направиш кемперната част на 12 и си оставиш камиона на 24, какво пречи да използваш само единия за кемпера и да го свържеш с един хубав контролер и солар. Вземаш два еднакви полутягови и даже една система за превключване можеш да направиш, за да ги товариш еднакво.
                              Хладилник на газ нямам, наличния е на ток и ако някой измисли как се вади оттам където е сега, ще го преработя за 24. Солари ще има.

                              Това със системата за превключване ще се направя че не съм го видял.

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Какво печелите с литиевите акумулатори? Тежест- не ги носите на гръб, бърз заряд- така или иначе нямате алтернатор с подходящ външен регулатор който да се напъне да работи, необслужвани- не са заврени на място което да не позволява доливане на вода... За половината пари защо не си вземете тягови оловни акумулатори и да си решите проблема?
                              Първо теглото. Всъщност съм на ръба на законната маса (и малко оттатък даже) на това чудо. Не че у нас това е проблем и не че е технически проблем ама все пак. От акумулатори ще се спестят има-няма 100кг и още 50кг (поне!) от спестени жици. Мога вместо тях да взема 100кг нафта и/или вода.
                              Мястото също е фактор - нужният ми капацитет в литий ще се събере на половината място на оригиналните стартерни батерии отпред и сандъкът където бяха тяговите ще се ползва за друго. И без това на оловните им нямам вяра да спя на една дъска от тях. После като забогатея може да си купя още толкова и да ги навра пак там отпред.
                              Бърз заряд - ми важно ми е. Нямам желание да горя грешна нафта или още по-лошо - грешен бензин, за генератор. Регулатора не ми го мисли, знам на кой да поръчам да ми донесе ако ме домързи особено свирепо да го правя.

                              Я кажи във флота какви литиеви ползват? Марка нещо? Winston / CALB или нещо съвсем трето?

                              За стартовите отделно от жилищните - напомням, че сме на сушата. Вместо аларма за слаб ток на Сантрекса ще свържа едно реле дето да спира всичко и да може само да се пали, а ако и това се провали - ще събера другари да бутнат. Или ще изчакам слънце/вятър. И генератор може да пална (ако съм взел, което не ми се вярва).

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Хладилниците на газ почват от към 400лв. Нови.
                                Генераторите от към 150. Не, че няма и за 2000.
                                Звънни да си поклюкаме, когато ти е удобно. Утре имам път към дедо Владо.
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X