Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Хладилник на газ нямам, наличния е на ток и ако някой измисли как се вади оттам където е сега, ще го преработя за 24. Солари ще има.

    Това със системата за превключване ще се направя че не съм ).
    Ако хладилника е абсорбционен забрави да е на ток. Това пие ток не се знае, имам един такъв, 120Втп солар не можа да му смогне даже при идеално време.

    Какво и е на системата, че чак пък да не четеш. Идеята е да разменяш лежър батерията.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Не знам още какъв е. Ако е абсорбционен вече писах че го уволнявам.

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Като го включиш би трябвало да чуеш компресора ако е компресорен . Абсорбционния е с нагревател и единственото предимство е че е на практика безшумен . На българските се чуваше циркулацията на амоняка като се позапушат тръбите
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Въобще не мога да го включа защото не съм се още ориентирал в ел. инсталацията. Май ще има скуби-ду...

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Все някъде трябва да има щепсел или ключ а от него няма начин да не излиза кабел . Абсорбционните имат един обикновено кръгъл разширител на който от долу е нагревателя .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Въобще не мога да го включа защото не съм се още ориентирал в ел. инсталацията. Май ще има скуби-ду...
              Ако може и да го снимаш?Тогава има повече шанс,някой да се ориентира какъв е.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Ясене, какво не им харесваш на газовите?
                Ако е газов и ще го уволняваш, обади се.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Ясене, при нас във флота много, ама много рядко се срещат литиеви акумулатори. Толкова рядко, че сега се чеша и се мъча да се сетя къде за последно съм виждал такива. За марки абсурд да се сетя. AGM ги смятаме за върха на сладоледа, Life Line е марката там. Щом Ксантрекса влиза в употреба, една група акумулатори е приемливо решение.

                  Щом няма да оставяш щатното алтернаторче- поне 150-200 ампера алтернатор с външен регулатор спъващ го да не се юрка повече от 80%, плосък ремък и преправени шайби за да го развъртяш на почти празен ход на дизела. Тук за цени няма да казвам, стругар за шайбите и алтернатор ще намериш, регулатора може и да го засилим от тук /на морски цени/.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Камионски алтернатори по моргите има колкото искаш . Няма нужда чак от щатите да идва . Друг е въпроса дали едно малко инверторно бензиново генераторче няма да върши по добра работа за продължителен престой на едно място . Запалиш ли тоя двигател и на ниски обороти няма спокойствие . Шайбите са най лесното нещо Ясен знае на кой да се обади Ясене някъде из работата ми се подмяташе един алтернатор от камаза .
                    Последно редактирано от sek.1; 17-06-16, 20:22.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      един алтернатор от камаза .
                      Ееее, нали трябва да е надеждна машината, кви са тези руски части...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Що си против? Ако е по-стара изработка няма по-здраво нещо.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          То алтернатора не е интересен, както казах, алтернатор ще си на намери, външния регулатор е интересното нещо във схемата.
                          Тия литиеви акумулатори могат потенциално да поемат няколко пъти от това което може да произведе алтернатора. 100 ампера алтернатор с вграден регулатор ще зареди акумулаторите 3 до 5 пъти по-бавно от същия алтернатор регулиран от външен регулатор. Най-общо казано, тъпия регулатор, не знае че трябва да ръчка алтернатора да бачка, умния алтернатор, освен волтаж, мери и колко ампера поема акумулатора, и бие камшиците на алтернатора, за да не си тракаш цял ден на полянката.

                          Има алтернатори, с правилната шайба и регулатор, ще думкат 150 ампера с часове при обороти на мотора малко над празен ход /стига да има кой да ги поеме тия 150 ампера/. Това кога го направи обикновен камионски алтернатор...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            ...ей, не вЕрвах, че Ясен ще се хване на тая... а трЕбваше... не знам да му честитя ли, или да му съчуствам...
                            Ама те производителите на бира за го казали: "Ако очакваш уикенда, пропускаш 5/7 от живота си." (Реклама на бира Beck"s)

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Ясене, какво не им харесваш на газовите?
                              Ако е газов и ще го уволняваш, обади се.
                              Не е газов хладилникът, електрически е. Въпросът е дали е компресорен или абсорбционен. Абсорбционните смучат много ток и в движение работят зле.

                              Газовият има основен недостатък че работи на газ, която струва пари и е разправия с маркучи, редуцири и бутилки. Електрическият (особено ако е компресорен) ще си работи на соларните панели, които ги има така или иначе и веднъж купени не струват пари.

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Ясене, при нас във флота много, ама много рядко се срещат литиеви акумулатори.
                              Така си и мислех. При вас тон нагоре, тон надолу е все тая, а май ги ползвате и за баласт, така че оловото ви устройва.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Все някъде трябва да има щепсел или ключ а от него няма начин да не излиза кабел . Абсорбционните имат един обикновено кръгъл разширител на който от долу е нагревателя .
                              Вграден е като мебел, жиците са някъде отзад. Утре ще го гледам как се вади, че не е очевидно.

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Ако може и да го снимаш?Тогава има повече шанс,някой да се ориентира какъв е.
                              Ще снимам.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Камионски алтернатори по моргите има колкото искаш . Няма нужда чак от щатите да идва . Друг е въпроса дали едно малко инверторно бензиново генераторче няма да върши по добра работа за продължителен престой на едно място
                              Да бе, три горива ще нося. Нафта за камиона, бензин за генератора и газ за котлона. Това няма да го бъде. Ако ще има отделен генератор ще бъде или на нафта, или на газ.

                              Трябва да мръдна до Францизкуп да видим какво ще кажат на тема алтернатор 24 волта. Да не се окаже че като чуят за камион и забравят колко струват парите.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Ееее, нали трябва да е надеждна машината, кви са тези руски части...
                              Абе и аз скептично подхождам. Някое Хитачи или Валео по-правилно ми звучи за алтернатор.

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Що си против? Ако е по-стара изработка няма по-здраво нещо.
                              Може. Ама 35 ампера не ме оправят доникъде.

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Има алтернатори, с правилната шайба и регулатор, ще думкат 150 ампера с часове при обороти на мотора малко над празен ход /стига да има кой да ги поеме тия 150 ампера/. Това кога го направи обикновен камионски алтернатор...
                              Аз на камионския алтернатор много лесно ще му изкормя вътрешния регулатор и ще го оставя по четки.

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ...


                                Аз на камионския алтернатор много лесно ще му изкормя вътрешния регулатор и ще го оставя по четки.
                                Е това ми е идеята и на мене, алтернатора е лесен, какъв да е алтернатор става, еле като го спънеш да не се юрка над 80%, ще е вечен. Регулатора е важен. Ей сега съм на едно корито, потенциално акумулаторите могат да поемат към 300 ампера. Алтернатора /140 ампера/ с вградения регулатор си дава зор първите 10минути, като качи до 14 волта, минава в обедна почивка си клати краката с 20-30 ампера. На мене не ми дреме щото 4000 литра нафта, ама си е разсипия, и гюрултия, и жега, и... Ама ти тия неща си ги знаеш де, само като гледаш Ксантрекса, и ти идва да му влезеш с шамари на алтернатора.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X