Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Работи си компресорът, просто си мисля че не е хубаво с неговия ремък да въртиш нещо което е много далече и е последна дупка на кавала. Все едно де, нещата там работят.

    Сега да оправим първо ГНП.
    Какво е ГНПто ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Какво е ГНПто ?
      Бош. Няма нищо сложно по него. Вероятно тече от уплътнението на главата
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Бош. Няма нищо сложно по него. Вероятно тече от уплътнението на главата
        Роторна или бутална ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Снимано е по-горе, гадайте.

          Коментар


          • #50
            От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Роторна или бутална ?
            Къде си виждал френски дизел с бутална?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Относно ябълковидните накрайници-във всеки магазин за камионски части има такива. Обикновено служат за опора на скоростния лост, да не шава налявао-надясно. Имат и други приложения де, това ми излезе на прима виста.

              Обаче има една гадост-в магазините за камионски части си мислят, че клиентите им имат годишен доход като на японски бизнесмен от средна ръка...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Мдааа. Безумству храбрых поем мы славу - ама честито все пак!

                За железариите има кой да помага, от мен некои мисли по караванната част:

                - климатик: евентуално има смисъл да се бориш да присаждаш нещо на двигателя, за да охлажда по време на път - ама за стационарно ползване не виждам смисъл да си вкарваш още един токояд, а с него и всички присъщи разходи за соларен Козлодуй. За няколко години на кемпер и каравана не съм изпитвал никога нужда от охлаждане, стига да имаш прилично проветрение. Ако швицерите са сложили добра топлоизолация, а проветрението не стига, може да сложиш по-големи джамове от двете страни на леглото, евентуално и отваряем джам на задната врата. И без това на контролера на панела не му е там мястото, не знам кой гений го е окабелил и боднал точно там.

                За хлад много повече ти требе сянка - или класическа кемперска маркиза, най-дългата, която може да се побере, или тънка релсичка под покрива и елементарна тента на три кола с въженца. Първото се отваря/затваря за 40 секунди, ще иска защита от клонаците за горска употреба и струва 300-400 пари на старо. Второто не струва почти нищо, но се сгъва/разгъва за десетина минути, и след един-два сезона почва да ти писва.

                Течовете - елиминирай ги максимално скоро и безкомпромисно, че там с времето става страшно.

                Води: ако помпата работи, пълниш резервоара за чиста вода, сипваш му шише белина и прокарваш целия резервоар през чешмите. Най-вероятно има богата флора и фауна по цялата система. За процедурата цедките на чешмите се свалят, че цялата гняс идва в тях. После в сифоните - сода за хляб и вряла вода. Може да повториш и с оцет.

                Отопление: ако ще го ползваш и през зимата, трябва да има въздуховоди с топъл въздух успоредно на всички водни трасета, иначе мръзнат. Не знам това Вебасто как е изпълнено, има ли въздуховоди и колко шуми през нощта. Ако се е скапало - потърси втора ръка комбинирана печка/бойлер на Truma и ще си решиш въпроса. Скъпа е, но е идеалният вариант.

                За да освободиш малко място вътре и да имаш добър газов запас, може да помислиш и за елементарна газова бутилка отдолу - правено е, важното е да не засмуква течна фаза.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Първо честито и много да те радва!
                  ''Кемперно оборудване на 24 волта (хладилник, помпи за вода, печки) няма или поне аз не съм виждал. Трябва да огледам при камионите за далечно плаване.''
                  Има всякакви глезотии за камиони на 24волта. хладилници има даже компресорни- по-ефикасни са и харчат по-малко ток от амонячни и вентилаторни.
                  Ако камиона остане дизел- вземи си нормална, суха, дизелова камионска печка. Гори малко и е топли много. ''Мокрите'' печки харчат повече ток и за една нощ може да ти изтощят батериите, а те все пак няма да са от най-големите, вероятно няма място.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #54
                    От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Потвърждавам, има всичко на 24волта. Ама цените при мене са "морски"...
                    Я да питам, колко вода носите, че ползвате електрическа водна помпа? Питам, защото съм забелязал, налага ли им се да помпят с краче, не ти думкат цялата вода за 5 чинии.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #55
                      От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Камионските хладилници са само на ток,а при кемпера си трябва и газ.
                      Във някой камиони има оригинален преобразовател от 24 на 12в.

                      Поздрави!!!
                      Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                      лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                      Коментар


                      • #56
                        От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                        Камионските хладилници са само на ток,а при кемпера си трябва и газ.
                        Компресорен хладилник на 24в работи много по-добре от амонячен на газ.
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #57
                          От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Ако е мое кемперчето хладилника ще е на 24волта, солари на покрива, големи акумулатори, монитор за зарядката /Ясен го има това/ и здрав алтернатор с външен регулатор. Готви се на газ. Вода се топли от слънцето или от моторетката. Помпата за водата да е на педал, а не електрическа.
                          Всичко по горе е базирано на опита ми по лодките, за кемпери може да е малко по различно.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #58
                            От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            В камиона който карам,имам такъв,който е комбинирам с фризер,но там акумулаторите са 2x225ah.
                            Веднъж го забравих включен(събота и неделя) и нямах проблеми,но акумулаторите са на една година.

                            Поздрави!!!
                            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                            Коментар


                            • #59
                              От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                              ...Веднъж го забравих включен(събота и неделя) и нямах проблеми...
                              Аз не съм го гасил никога. По 3-4 дни без да паля камиона.
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • #60
                                От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Забравих да спомена-съда за чиста вода е пълен с вода разредена със спирт или антифриз (не помня точно), като част от зазимяването на кемпера.
                                Трябва хубаво да се изплакне преди употреба.

                                Поздрави,

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X