Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    Само идея:
    Мислил ли си за стар амонячен "мраз 80" мисля, че беше. Той не е с компресор, а с прост нагревател, който може да се смени с такъв на 12 или 24 В. или дори да се направи на газ. Някъде по София имаше някой който ги преправя, но не му зная координатите. Вярно, че ще е по енергохарчещ от компресорния, но е почти вечен.
    Много ток харчат а КПДто им е ниско . По добре компресор 220 волта с инвертор .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Много ток харчат а КПДто им е ниско . По добре компресор 220 волта с инвертор .
      По тази схема бях и аз, но инверторът си дърпа своето от акумулаторите и общо взето при продължителна работа и неработещ двигател, рискът да не запалиш си е наличен. Не колкото при 12V инсталация, но все пак трябва да се внимава. То е въпрос и на акумулатори, разбира се, но при всички случаи е добре някъде из кемпера да е затрупано онова вълшебно червено куфарче, на което пише Honda.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Филтър с помпичка в тялото съм му предложил аз. Има и топлообменник. И гаранция че ще изкара 20 години. А да, освен тва е френски. Ма Ясен не се обажда
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Ясене, имам нисанска основа за филтър с помпичка на нея. Оригиналната ми, преди да сложа двукръгова. Ако я искаш, казвай да ровичкам къде е.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Аз пък за парното ще ти предложа решение.
            След инсталиране на второ парно в една от мойте убавици стана невъзможно за антифриза да циркулира адекватно.
            Инсталирах специална безчеткова помпа на 24 волта да върти принудително и всичко заспа....
            Включвам я само при нужда, ноооо вътре става баня....
            Поздрави!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Компресорът го занеси на онзи Петко, дето му носи един перфоратор за обслужване.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Ясене,
                само да ти припомня за камионското парно в кемперния отсек, под седалката.
                Това чудо поне го пробвах и знам, че работи (духа топло демек)...не че ще сгрее шофьора де..

                Поздрави,

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Ясене, колко литра е хладилника?
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Филтър с помпичка в тялото съм му предложил аз. Има и топлообменник. И гаранция че ще изкара 20 години. А да, освен тва е френски. Ма Ясен не се обажда
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ясене, имам нисанска основа за филтър с помпичка на нея. Оригиналната ми, преди да сложа двукръгова. Ако я искаш, казвай да ровичкам къде е.
                    Елате ми на гости и двамата. Ще избирам.

                    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                    ...безчеткова помпа на 24 волта
                    Можеш да кажеш откъде се взема. Имам няколко четкови на 12в ама ме дразнят.

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Компресорът го занеси на онзи Петко, дето му носи един перфоратор за обслужване.
                    А! Той и такива неща ли прави?

                    Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
                    Ясене,
                    само да ти припомня за камионското парно в кемперния отсек, под седалката.
                    И аз се сетих за него ама съм разхвърлял салонната инсталация и пак нямам 12в

                    В крайна сметка се оказа че то и без да е включено топли като махнеш капака. Не е като да духа ама пак отдава някакви калории.

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Ясене, колко литра е хладилника?
                    67 ако не бъркам.

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А! Той и такива неща ли прави?
                      И да не му е основното занимание - напълно е в състояние. Ако трябва, ще дойда и аз, та може и направо аз да му го занеса, ако искаш (ма няма лошо да затвърдите контактите).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Компресорът го занеси на онзи Петко, дето му носи един перфоратор за обслужване.
                        Да не е Петко Кобарелов ?
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Именно.
                          Аз ли съм ти го препоръчал някога, или го познаваш независимо?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Именно.
                            Аз ли съм ти го препоръчал някога, или го познаваш независимо?
                            Познаваме се от доста години . На времето продаваше техника на Спарки на битака .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Навремето беше вносител на Дауер-Ребир. Спарки си продава и до днес. Внася "полулегални" Бош. Рециклира и поддържа всичко, на фабрично ниво (и съответно оборудване), явява се доставчик на две трети от малките сервизи (независимите "неоторизирани").
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Навремето беше вносител на Дауер-Ребир. Спарки си продава и до днес. Внася "полулегални" Бош. Рециклира и поддържа всичко, на фабрично ниво (и съответно оборудване).
                                Голяма част от машиниките съм си купил от него . Иначе за профилактика и ремонт сам се оправям купувам си само частите .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X