Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А пък за това, че Русия можела да ни спасява, хайде мерси! Да си припомним историята ...

    """" ... Ако ние не сме способни сами да се освободимъ, то значи, че не сме достойни да имаме и свобода; а който ни освободи, той ще направи това, за да ни подчини отново въ робство…”

    Васил Левски, цитиран от Захари Стоянов във „Василъ Левски (Дяконътъ). Черти изъ живота му”, 1883
    „Вие хубаво ни освободихте, но от вас кой ще ни освободи?!”

    Антим І към Дондуков"""""





    „Вие хубаво ни освободихте, но от вас кой ще ни освободи?!”

    Когато си прав, си много прав!
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...Страните по него не са "приятели", а съюзници - в точното значение на думата.
      Въобще не споря за това... Договора съм го чел - все пак си е една страничка... Уверен съм, че и сам се досещаш, че когато е писан преди повече от половин век ситуацията е била съвсем друга - тогава са били и ПРИЯТЕЛИ - единомишленици без търкания помежду си, и то видели пред очите си Втората световна война..
      То и затова няма точка за разрешаване на вътрешни конфликти между 'съюзниците'... При един вътрешен въоръжен конфликт според теб кой на кого би помогнал? Щото все пак според договора, ако например аз нападна една от страните и съм от НАТО - веднага трябва да предприема всички, включително въоръжени мерки, за да осигуря сигурността... Аз това и ще направя де - унищожавайки заплахата/врага (според мен)...
      Неслучайно се говори за ревизия на договора..
      За Варшавския договор - да, там освен за оръжия се говори за дружба, икономика и т.н... Но и доста неща са преписали от НАТО-вския договор... Все пак Варшавския е отговор на НАТО-вския договор, и е писан доста след НАТО-вския...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Въобще не споря за това... Договора съм го чел - все пак си е една страничка... Уверен съм, че и сам се досещаш, че когато е писан преди повече от половин век ситуацията е била съвсем друга - тогава са били и ПРИЯТЕЛИ - единомишленици без търкания помежду си, и то видели пред очите си Втората световна война..
        То и затова няма точка за разрешаване на вътрешни конфликти между 'съюзниците'... При един вътрешен въоръжен конфликт според теб кой на кого би помогнал? Щото все пак според договора, ако например аз нападна една от страните и съм от НАТО - веднага трябва да предприема всички, включително въоръжени мерки, за да осигуря сигурността... Аз това и ще направя де - унищожавайки заплахата/врага (според мен)...
        Неслучайно се говори за ревизия на договора..
        За Варшавския договор - да, там освен за оръжия се говори за дружба, икономика и т.н... Но и доста неща са преписали от НАТО-вския договор... Все пак Варшавския е отговор на НАТО-вския договор, и е писан доста след НАТО-вския...
        А, забравих - и целите на двата договора са различни. И Варшавският не е отговор на НАТО, освен в рекламата си.

        Приятелството е между хора, а не между народи или държави.

        Има съвсем еднозначна схема за реакция ако една страна от НАТО нападне друга страна от НАТО. За добро или лошо, не е имало повод тя да се използва на практика.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ....Има съвсем еднозначна схема за реакция ако една страна от НАТО нападне друга страна от НАТО. За добро или лошо, не е имало повод тя да се използва на практика.
          И каква е тя? Свикване на Съвета - където АКО се разберат лобитата, логично ще спечели 'про-американското' ....
          Ако не се разберат - кучетата си лаят - керванът си върви... Т.е. НАТО ще се разцепи на лагери - едните ще искат да помагат, другите ще искат да запазят неутралитет и т.н....

          П.С. май се отдалечихме от ВВС, но все пак е добре да се обсъди въпроса - все пак ВВС са доста сериозен разход и обосноваване на нуждата от такива сили е важно...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ...когато е писан преди повече от половин век ситуацията е била съвсем друга - тогава са били и ПРИЯТЕЛИ - единомишленици без търкания помежду си, и то видели пред очите си Втората световна война...
            Ситуацията между Гърция и Турция е такава, от повече отпреди половин век - от след Първата световна война. И отношенията им, и приятелството им, и единомислието им - също. Договорът за НАТО е писан и подписан именно в тези условия - отчита ги и ги включва.

            А Турция откак я има ни е съюзник, не защото може, или не може да вкара нещо тук, а защото от това няма никакъв смисъл (положителен) - напротив! Като това с пълна сила важи и за другата страна (ние). Естествено - и еднозначно - предположена ситуация на съюзничество демек.
            Когато на тази граница имаше (да го кажем например) напрежение, това не беше граница между Турция и България, а граница между Турция и Русия. Виж, те вече са (пак да го кажем например) съперници (да не е врагове) - също толкова естествено, колкото ние с Турция съюзници.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Когато на тази граница имаше (да го кажем например) напрежение, това не беше граница между Турция и България, а граница между Турция и Русия.
              Между Турция и СССР, при съществуващия тогава ВД, за каквито и цели да е използван той. Също и м/у НАТО и ВД, м/у капитализма и комунизма, м/у СССР и Запада и те така.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                А ние все сме на цепката на географията и на кьде да се завьртим ни се види цепката та сьс 50 самолета или само с 5 все тая,в момента сме се цепнали за полицаи та и такива самолети ни трябват,че и такава бройка........ма няма,старшинката не дава па и в склада няма
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Между Турция и СССР, при съществуващия тогава ВД, за каквито и цели да е използван той. Също и м/у НАТО и ВД, м/у капитализма и комунизма, м/у СССР и Запада и те така.

                  ВД не е аналогично (та еквивалентно, или противоположно) на НАТО понятие, също комунизма на "капитализма"!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Тъй като летно време се базирам на 30-40 км северно от Пловдив, родните ВВС летателно се базират точно над главата ми. Има ли благополучна синоптична прогноза двата или всичките четири самолета за 30-40 минути са във въздуха ( е тази година времето е по хубаво и извън бюджета не фърчат, май). Та какво ми направи впечатление, по миналата година имаше грандиозно шоу, при ясен и хубав ден гледах наистина шоу на пилоти, бързо преминаване, вертикално изкачване, лупинг и с два -три свредела в хоризонтален полет. Наистина грандиозно преживяване което бих го сравнил с надблюдаване на живо на Ф1 състезание, шумът от форсажите и високата скорост вдигат адреналина на макс.
                    Тази година - бавно набиране на височина и ....спокойно пускане по инерци за приземяване. Факт.
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                      ... с два -три свредела в хоризонтален полет...
                      "ТонО", другарю Байкушев, от "буренце" на франкофонски иде.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        "ТонО", другарю Байкушев, от "буренце" на франкофонски иде.
                        Мъ,... разбрах те. Питай отново.
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                          Мъ,... разбрах те. Питай отново.
                          Пълно е с клипчета на виШ пилотаШ - дай линк на това, което имаш предвид?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                            Тази година - бавно набиране на височина и ....спокойно пускане по инерци за приземяване. Факт.
                            Може би защото "турбо-асът" ни, вече е на друго поприще?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              ВД не е аналогично (та еквивалентно, или противоположно) на НАТО понятие, също комунизма на "капитализма"!
                              Яз ти казвам, че напрежението (когато го е имало) не е било м/у Турция и Русия.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Ма аз та разбрах бре. И повторих, че напрежението не включва нас (нямаме отношение към него).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X