Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Станишев и Орешарски си скъсаха панталоните от напъване да работят безспирно за добруването на българската бойна авиация, ма дойде тоз мръсник с перуката, господ да го убий, Ненчев и за секунди унищожи постигнатото от тях за десетилетия ?
    Станишев и Орешарски не бяха министри на отбраната. Дай пак, да се получи по-точно.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Станишев и Орешарски не бяха министри на отбраната. Дай пак, да се получи по-точно.
      Ами... ще ти се види срамно и недостойно сигурно, но на мен не ми пука кой е бил министър на отбраната в техните правителства - не знам и не ми се търси. Все пак не е министърът на отбраната този, който дава парите за самолети, нито дори който може да изврънка даването на такива пари. "Силовите министерства" в БГ още от Татово време не са отбраната и вътрешното, а финансовото и това на енергетиката. При Боко (по-скоро Цецоу) МВР-то направи опит да си възвърне част от това качество, но май без успех.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Ми тогава така:
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Станишев и Орешарски си скъсаха панталоните от напъване да работят безспирно за добруването на българската бойна авиация, ма дойде тоз мръсник с тиквата, господ да го убий, Борисов и за секунди унищожи постигнатото от тях за десетилетия ?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Ми тогава така:
          Така не смея - много чувства ще накърня Нали знаеш, царят / халифът / батюшката / фюрерът и т.н. никога не е лично виновен - все се намират някакви недобросъвестни негови подчинени които не претворяват в дела мъдрите му напътствия, не изпълняват справедливите му нареждания, не четат тезисите му а си преследват "малката правда", абе изобщо - вътрешни врагове / с партиен билет. Rex Non Potest Peccare, The King can do no wrong и т.н. Оттам и юридически издържаната и доказана от историята теза, че той обикновено е невменяем.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Да бе, Ненчев и преследването на малката правда, хич не се връзва. При тоя доказан мухльо може да става въпрос само за преследването на някои кокошкарски лични интереси, някои от психологическо естество.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Да бе, Ненчев и преследването на малката правда, хич не се връзва. При тоя доказан мухльо може да става въпрос само за преследването на някои кокошкарски лични интереси, някои от психологическо естество.
              Какви заслуги имат предишните министри на отбраната ? Според мен просто не бяха още съвсем остарели докрай самолетите ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Какви заслуги имат предишните министри на отбраната ? Според мен просто не бяха още съвсем остарели докрай самолетите ?
                О, имат си своите заслуги по дозабатачването на ситуацията, та и сегашния дето реформаторите го подкрепят продължи в същия дух с "военната реформа".
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Е забравяте ве, коги имаше излишъци:
                  ""Интересът на България към "Супер Хорнет" е голяма изненада, тъй като повечето страни от НАТО летят на Ф-16"
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    А, то ние можем да заявим, че имаме интерес и към В-2, ама от това нищо не произтича.
                    Ма така или иначе Рафала ни чака някъде там отвъд облаците.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Произтича - губи се време ( пък някои печелят )
                      "Според InsideDefense се очаква България да реши кой самолет да купи през 2007-2008 г"
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        То реално имаме интерес към всички но пари няма за никой След края на МиГ 29 едва ли България ще си позволи да експлоатира друг двудвигателен изтребител . Поне не и в обозримо бъдеще . За мен най логично и правилно е като ще се дават едни не малко пари те да си останат в Европа . Варианти много Грипен ; Рафал Юрофлайтър все модерни многоцелеви самолети .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Само една малка забележка Юрофайтъра май нещо имаше проблем с многофункционалноста.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Само една малка забележка Юрофайтъра май нещо имаше проблем с многофункционалноста.
                            Например?
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              Например?
                              То принципно в машиностроенето има един постулат : Една машина направена да върши работата на 3-4 други обикновено не може да върши качествено нито една. Няма многоцелеви самолет който да е еднакво добър на ниска скорост и на ниска височина и съответно във височинен маневрен бой . При щурмовите самолети жертваме теглото и скоростта за да бронираме добре машината при изтребителите е обратното жертваме бронята за да имаме скорост и маневреност . 3 в 1 в бойната авиация не се получава . Опитаха и едните и другите . Американците искаха да извадят отдавна А 10 от въоръжение ама се оказва че поне за сега няма кой и какво да оказва непосредствена въздушна подкрепа на първа бойна линия . За да не ти се изтоварият на твоята глава собствените ти "умни" боеприпаси трябва някой бавно и ниско да мине и да отвее прицелно противника . Руснаците даже и не са си помисляли да изваждат от въоръжение СУ 25 . Та така каквото и да вземем е компромисно решение при положение че нямаме щурмови хеликоптери . За тях никой не обелва дума .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                Например?
                                Не е руски. Само руските машини са многофункционални.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X