Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170609_192852.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5756202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170609_192449.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5756203
    Почти у двора ми е цопнал, вижда се кран на мястото и сякаш няма 7 мили до брега.От лявата страна на Бора е крана, но с телефон толкова!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Вечна памет!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Вечна му памет на пилота!
        ппМИ17 падна в пожар, предишния по Странджа пак, а и колегита продума за адекватно приложение на техниката, независимо от цена и произход. Имаше линк някъде тк за авариралите наши МИГове .Статистика, дори и да е различна от истината, маса люде ще се запишат.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Човека обясни за ф-16 в интервюто...
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Имаше линк някъде тк за авариралите наши МИГове .Статистика, дори и да е различна от истината, маса люде ще се запишат.
            Е, точно там беше - за всичко били виновни "човешки грешки" според "разследването". Нито една техническа неизправност като причина.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Гледам горе не съм бил достатъчно добре разбран....
              1. Искрени съболезнования за загубения летец! За съжаление летците са тези, които обират негативите...
              2. Нямам предвид конкретно МИ/Ка/AS, а типа въртолет.. Да, според опита на ВВС можем да сравняваме МИ и Пантера.. Или по-точно не можем - Пантерата е 4.3тона, а МИ-14 - 14.5 тона.... Леката машина е много по-податлива на пориви и т.н... Времето днес не бе много приятно - гледам историята на летището - в определни часове около катастрофата времето е било 7m/s с пориви до 12m/s, което май е над ограниченията за висене/кацане при страничен и гръбен вятър за този въртолет...
              3. Най-вече ме подразни факта, че след многобройните 'почуквания' и снимки пред 'златните' въртолети, 'които щели да се използват и за спасяване на бедстващи' (последно ги гледах преди 3-4 месеца висяха няколко дена във залива да тренират), в края на краищата при реална нужда не се използват... Най-малкото можеха да направят опит да закарат пострадалия с въртолет до болницата (Златния час???)... Защото дъртото италианско корито (май с него са докарали летеца) сигурно се е прибирало над час-два докато пристигне до Морска гара... Това всичко са фактори, които биха могли да спасят човешки живот....
              Жалко за загубения млад професионалист...

              П.С. не че не сме губили и МИ-14... Доста време в първият ми автомобил имаше подсветка точно от загубения МИ... Но мисля тогава нямаше пострадали (МИ-то може да каца и на водата)...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Жалко за момчето!Светла памет!Някой даже успя да се изкаже неподготвен"умишлена причина отпадала като версия"...?!?!Как може да се съмняваш при загуба на човешки живот и то от екипаж ,трениращ да защитава и спасява.Това си е по лошо от нацистки поздрав,според мен ,а не на хора на отговорни постове от които зависят животи.Без имена.Лошо,много лошо!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Не знам какво е станало, от тукашните мнения разбирам, че въртолет е паднал и има загинал. Лека му пръст на пилота!

                  И защо само 23 възла /12 мс/вятър за зависване, тука си висят и на много повече?
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Сложна маневра някаква е извъртял

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Гледам опашния винт, който е най-честата причина за аварии, е добре защитен значи би трябвало да са ударили пилона на кораба с основния. Може да е имало силен порив на вятъра.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Никой не казва къде точно се е ударил-в антените на "Дръзки" или в плаващата мишена.Моите хора в Базата казаха,че вчера е имало яко затягане на гайки-предупреждения че излезе ли някаква информация или не дай си боже снимка в фейсбук или нета ще има директни уволнения,подписва ли са декларации за не разглашение.Лека му пръст на пилота,дано да не го изкарат само него виновен.Началниците от мъртвите срама нямат това отдавна си го знаем.
                        Колкото до МИ-14,и те са падали и потъвали нищо че имаха поплавъци.Първият Ми-14 ПЛ (борд 806) го губим на 6.1.1983 на по малко от 7 м след като го получаваме от СССР,а вторият Ми-14БТ(борд 812)-през лятото на 1985.И при двата случая жертви няма,вертолетите са извадени но така и не са въстановени,единият(806) е паметник в база Крумово.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Съболезнования на семейството и приятелите, пилота ще продължи да лети.
                          Надявам се този път, правилните хора (президента го изключвам) да седнат да анализират и изведат правилните изводи. Недопустимо да губим така безсмислено хора и техника.
                          Имаше навремето една приказка, там където свършва устава - започва ВВС, сега се окава че освен устава свършват всякакви правила и мерки за безопасност.
                          Мига го загубихме от келешлълк - да се изкарат пред американците. Сега кое е наложило да се избегнат мерките за безопасност-
                          Самолети им се приискало- не по-добре някой истински строевак да вкара ред.

                          пп Миг ли мина току що над София?

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            В коя част ? В Света троица нищо не съм чул.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              Съболезнования на семейството и приятелите, пилота ще продължи да лети.
                              Надявам се този път, правилните хора (президента го изключвам) да седнат да анализират и изведат правилните изводи. Недопустимо да губим така безсмислено хора и техника.
                              Имаше навремето една приказка, там където свършва устава - започва ВВС, сега се окава че освен устава свършват всякакви правила и мерки за безопасност.
                              Мига го загубихме от келешлълк - да се изкарат пред американците. Сега кое е наложило да се избегнат мерките за безопасност-
                              Самолети им се приискало- не по-добре някой истински строевак да вкара ред.

                              пп Миг ли мина току що над София?
                              Върни една надолу. Кашиците първо да си се оправят сами, ако не- те комшу е професионал. Бая кашимерия се извърви да команди, та и държавата.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Не знам какво е станало, от тукашните мнения разбирам, че въртолет е паднал и има загинал. Лека му пръст на пилота!

                                И защо само 23 възла /12 мс/вятър за зависване, тука си висят и на много повече?
                                Засега пишат, че с основния винт за отрязал част от дървена мачта на носа на фрегатата, което е стартирало катастрофата... Често такъв динамичен удар по основния винт води до усукване или късане на вала към опашния винт и загуба на управление... Пишат, че като приключи разследването ще обявят причините... Дано не се опитат да прехвърлят вината върху загиналия летец - дори и да е имало такава - той си я е изкупил с живота си...


                                Могат да висят срещу вятъра...
                                Но вертолетите имат ограничения за гръбен (например порядък 10м/с) и още по-строги ограничения при страничен вятър (дори често са различни от ляво или дясно - в зависимост посоката на въртене на основния винт - например от порядък 3м/с отляво и 5м/с отдясно)...
                                Ограниченията са заради аеродинамични ефекти, силно влошаващи управляемостта или товароносимостта (т.е. възможността да запази направление или височина)...
                                Ето бърз преглед на теорията: http://www.dynamicflight.com/aerodyn...loss_tail_eff/

                                Не знам какви са точните ограничения на Пантерата, но времето вчера не бе най-удобното за полет и маневриране до близки обекти... В града бе доста поривист вятъра (имаше счупени клонки в Морската градина)...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X